Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Slovacia / Kosice

Spatiu stocare aproape plin

Recomandare aer conditionat 9000 ...

Cum v-ati apucat de editare foto?
 Problema unezeala grinda de lemn ...

Intrebare hdmi laptop lenovo

Fezabilitate - Adaugare microinve...

Hard disk extern SSD, A92
 Parere cartier Uverturii/Virtutii...

inmatriculare autoturism reprezen...

2 aere conditionate pe un singur ...

Intarzietor de priza zahar
 Oprire update Asus ZenFone 10

Concediu Canada - Gestiunea banil...

Folii faruri - plastic sau sticla...

Alternative, reducere costuri, pa...
 

Samsung U800 Soul

- - - - -
  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#1
cristian30

cristian30

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 02.12.2007
ce stiti despre aceasta bijuterie cand apare pe piata la noi?

#2
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

 cristian30, on Aug 31 2008, 00:15, said:

ce stiti despre aceasta bijuterie cand apare pe piata la noi?

A aparut de mult la noi.

Samsung U800 Soul b are un display superb TFT, 16 Milioane de culori cu rezolutia de 240 x 320 pixels, diagonala 2.0 inches, este subtire 9,9 mm grosime ,are un designe finut ,1 Gb memoria interna dar suporta si carduri de pana la 8GB, are 3G HSDPA, 3.6 Mbps, camera de 3.15 MP, 2048x1536 pixels, video(QCIF@15fps), LED flash,radio Fm cu RDS, si posibilitatea de a vizualiza documente Word,Excel,PDF.
Un avantaj care mai merita mentionat este ca suporta teme si o personalizarea avansata ca si restul modelelor mai noi lansate de Samsung.
Este bine ca au introdus si ei aceasta imbuntatatire.

Poti sa vezi caracteristicile in detaliu aici http://www.gsmarena....soul_b-2389.php

Pretul este ok 844 de lei http://www.shopmania...~p-3026392.html
Ti-am pus si cateva poze cu el.

Attached Files


Edited by stokarit_s, 31 August 2008 - 10:09.


#3
Free-Your-Mind

Free-Your-Mind

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 15.07.2008

 stokarit_s, on Aug 31 2008, 11:08, said:

A aparut de mult la noi.

Utilizatorii nu povestesc nimic? Ceva probleme?

#4
COCO1957

COCO1957

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 26.11.2007

 Free-Your-Mind, on Oct 1 2008, 11:08, said:

Utilizatorii nu povestesc nimic? Ceva probleme?

Pana povestesc utilizatorii ceva, sa va spun eu ceva: pe bateria acestui telefon nu este trecuta capacitatea(citit pe diverse site-uri si verificat de mine in magazin, vrand initial sa-l cumpar), ceea ce ma duce cu gandul ca este foarte mica ( cred eu ca daca era de min 900mA sau mai mare ar fi scris mare sa se vada), de altfel nu este singurul telefon de pe piata care, desi arata bine, trebuie sa mergi cu el din priza in priza. Nu am mai avut pana acuma un telefon Samsung, dar mi se pare rusinos sau dovada de lipsa de respect fata de cumparatori din partea Samsung sa scoata pe piata un produs fara caracteristici complete
Prin urmare, ganditi-va bine daca nu vreti sa aveti surprize cu autonomia
Scuze pentru gramatica

#5
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

 COCO1957, on Oct 26 2008, 18:43, said:

Pana povestesc utilizatorii ceva, sa va spun eu ceva: pe bateria acestui telefon nu este trecuta capacitatea(citit pe diverse site-uri si verificat de mine in magazin, vrand initial sa-l cumpar), ceea ce ma duce cu gandul ca este foarte mica ( cred eu ca daca era de min 900mA sau mai mare ar fi scris mare sa se vada), de altfel nu este singurul telefon de pe piata care, desi arata bine, trebuie sa mergi cu el din priza in priza. Nu am mai avut pana acuma un telefon Samsung, dar mi se pare rusinos sau dovada de lipsa de respect fata de cumparatori din partea Samsung sa scoata pe piata un produs fara caracteristici complete
Prin urmare, ganditi-va bine daca nu vreti sa aveti surprize cu autonomia
Scuze pentru gramatica
Eu zic sa citesti specificatiile tehinice  mai intai si sa nu mai vorbesti din basme.
Tu crezi ca Samsung este un producator chinez care face copii chinezesti ?

Nu ti-ai cumparat nici un model de Samsung dar iti dai cu parerea.

Bateria este de 880mAh si are o autonomie de  320 h  in Stand-By si 6h  de convorbiri .
Info aici http://uk.samsungmob...e/SGH-U800/spec

Edited by stokarit_s, 26 October 2008 - 18:57.


#6
COCO1957

COCO1957

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 26.11.2007

 stokarit_s, on Oct 26 2008, 18:54, said:

Eu zic sa citesti specificatiile tehinice  mai intai si sa nu mai vorbesti din basme.
Tu crezi ca Samsung este un producator chinez care face copii chinezesti ?

Nu ti-ai cumparat nici un model de Samsung dar iti dai cu parerea.

Bateria este de 880mAh si are o autonomie de  320 h  in Stand-By si 6h  de convorbiri .
Info aici http://uk.samsungmob...e/SGH-U800/spec

E clar ca n-ai citit tot ce am scris, sau nu intelegi, sau nu pricepi
Spre deosebire de tine eu ma informez despre calitatile unui produs in alte locatii decat cele ale producatorului, e clar ca esti un tip repezit si superficial
E adevarat ca n-am avut un telefon Samsung pana acum(si ce, e o rusine?), dar eu am verificat in magazin inainte de a face afirmatii, spre deosebire de tine care doar ai citit specificatiile producatorului, mai informeaza-te, citeste si tu in mai multe locuri, du-te prin magazine, verifica si pe urma sa vorbesti, sau cumva lucrezi pt. samsung? desi m-as mira!
Deci, oameni buni, daca vreti acest telefon verificati in magazin si veti vedea ca ce am afirmat este adevarat, si nu cumparati fara sa va asigurati ca specificatiile producatorilor sunt reale. Din pacate sunt inca multi producatori care din motive economice scot pe piata produse ale caror caracteristici nu sunt conform celor declarate de ei si iata, se gasesc destui "isteti" sa le cumpere, pentru ca apoi sa intrebe disperati in stanga si in dreapta daca si altii au patit ca ei
De asemenea, ca regula generala, stiti ( multi dintre voi cunosc cu siguranta din experienta) ca duratele reale de stand-by si convorbiri  nu sunt nici pe departe cele declarate de producator ( ci mai degraba impartite la 3 sau 4, dupa parerea mea), deci dl sokarit, trezeste-te, doar telefoanele din poze vor avea duratele de stand by si convorbiri pe care"le-ai citit tu"

#7
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

 COCO1957, on Oct 27 2008, 16:47, said:

E clar ca n-ai citit tot ce am scris, sau nu intelegi, sau nu pricepi
Spre deosebire de tine eu ma informez despre calitatile unui produs in alte locatii decat cele ale producatorului, e clar ca esti un tip repezit si superficial
E adevarat ca n-am avut un telefon Samsung pana acum(si ce, e o rusine?), dar eu am verificat in magazin inainte de a face afirmatii, spre deosebire de tine care doar ai citit specificatiile producatorului, mai informeaza-te, citeste si tu in mai multe locuri, du-te prin magazine, verifica si pe urma sa vorbesti, sau cumva lucrezi pt. samsung? desi m-as mira!
Deci, oameni buni, daca vreti acest telefon verificati in magazin si veti vedea ca ce am afirmat este adevarat, si nu cumparati fara sa va asigurati ca specificatiile producatorilor sunt reale. Din pacate sunt inca multi producatori care din motive economice scot pe piata produse ale caror caracteristici nu sunt conform celor declarate de ei si iata, se gasesc destui "isteti" sa le cumpere, pentru ca apoi sa intrebe disperati in stanga si in dreapta daca si altii au patit ca ei
De asemenea, ca regula generala, stiti ( multi dintre voi cunosc cu siguranta din experienta) ca duratele reale de stand-by si convorbiri  nu sunt nici pe departe cele declarate de producator ( ci mai degraba impartite la 3 sau 4, dupa parerea mea), deci dl sokarit, trezeste-te, doar telefoanele din poze vor avea duratele de stand by si convorbiri pe care"le-ai citit tu"
Pentru cultura ta generala specificatiile date de producatator sunt reale dar in anumite conditi de utilizare.
Adica sunt mai mult orientative.
Fiecare persoana foloseste bateria(telefonul) dupa nevoile personale.
Eu zic sa te trezesti la realitate. :)

Edited by stokarit_s, 27 October 2008 - 16:58.


#8
COCO1957

COCO1957

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 26.11.2007
E ultima oara cand imi mai pierd timpul cu tine, dar o fac totusi pentru ceilalti membri, deci:
Cum am spus initial, am vrut sa cumpar acest telefon, dar ca utilizator actual de Nokia, bineinteles dupa ce m-am documentat bine online, am ramas surprins cand intr-adevar intr-un magazin (din Bucuresti) am vazut ca pe baterie nu este trecuta capacitatea acesteia, prin urmare, dupa alte documentari si mailuri, m-am convins si asa am renuntat. Iata aici, un exemplu (esti atent dl stokarit?) raspunsul celor de la HAT Romania,  [email protected]:
"Buna ziua,

In primul rand va multumim pentru mesajul dumneavoastra,

Pe nicio baterie Samsung nu sunt trecuti mA, iar la U800 capacitatea
este urmatoarea:

- in stand by pana la 160 ore
-in convorbire pana la 3 ore.

Pentru alte detalii echipa Hat va sta la dispozitie,

O zi placuta,

Gabriela"

Acuma, lasand la o parte exprimarea tehnica din mail si faptul ca raspunsul de la HAT Romania vine semnat "Gabriela", iata ca se confirma cele spuse de mine anterior si iata cat de bine se "pupa" caracteristicile si cat de usor cad in plasa oamenii (unii) daca nu se informeaza (sau nu stiu sa se informeze) si cum umbla ei frumos cu telefonul din priza in priza. :nonobad:
Deci ca sa stii dl stokarit, in mod normal, pe orice acumulator, cand spatiul permite, este necesar sa fie trecuta tensiunea si capacitatea acestuia, aceste caracteristici fiind determinante ( pentru cine se pricepe, bineinteles) vis a vis de timpii de functionare a telefonului(cazul nostru)
Acestea fiind spuse, inchei aici discutia, cu scuzele de drept fata de cei pe care i-am plictisit incercand sa te luminez. :deadtongue:

#9
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

 COCO1957, on Oct 28 2008, 18:02, said:

E ultima oara cand imi mai pierd timpul cu tine, dar o fac totusi pentru ceilalti membri, deci:
Cum am spus initial, am vrut sa cumpar acest telefon, dar ca utilizator actual de Nokia, bineinteles dupa ce m-am documentat bine online, am ramas surprins cand intr-adevar intr-un magazin (din Bucuresti) am vazut ca pe baterie nu este trecuta capacitatea acesteia, prin urmare, dupa alte documentari si mailuri, m-am convins si asa am renuntat. Iata aici, un exemplu (esti atent dl stokarit?) raspunsul celor de la HAT Romania,  [email protected]:
"Buna ziua,

In primul rand va multumim pentru mesajul dumneavoastra,

Pe nicio baterie Samsung nu sunt trecuti mA, iar la U800 capacitatea
este urmatoarea:

- in stand by pana la 160 ore
-in convorbire pana la 3 ore.

Pentru alte detalii echipa Hat va sta la dispozitie,

O zi placuta,

Gabriela"

Acuma, lasand la o parte exprimarea tehnica din mail si faptul ca raspunsul de la HAT Romania vine semnat "Gabriela", iata ca se confirma cele spuse de mine anterior si iata cat de bine se "pupa" caracteristicile si cat de usor cad in plasa oamenii (unii) daca nu se informeaza (sau nu stiu sa se informeze) si cum umbla ei frumos cu telefonul din priza in priza. :nonobad:
Deci ca sa stii dl stokarit, in mod normal, pe orice acumulator, cand spatiul permite, este necesar sa fie trecuta tensiunea si capacitatea acestuia, aceste caracteristici fiind determinante ( pentru cine se pricepe, bineinteles) vis a vis de timpii de functionare a telefonului(cazul nostru)
Acestea fiind spuse, inchei aici discutia, cu scuzele de drept fata de cei pe care i-am plictisit incercand sa te luminez. :deadtongue:
Daca nu vrei sa umbli cu "telefonul din priza in priza"  cumparati mai bine un fix. :lol:
Esti penibil. <_<

#10
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Revista CONNECT a acordat o nota destul de mare la autonomie , pentru acest model : 80 din 100.
In testele lor a rezistat peste 350 de h in standby .

La categoriile : Foto si Muzica acest model a primit nota maxima. La categoria Telefonie a primit o nota cam mica (acustica si receptia cam varza) .

In curand o sa imi cumpar U800 si o sa revin cu pareri.

#11
COCO1957

COCO1957

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 26.11.2007

 antinVidia, on Oct 28 2008, 21:47, said:

Revista CONNECT a acordat o nota destul de mare la autonomie , pentru acest model : 80 din 100.
In testele lor a rezistat peste 350 de h in standby .

La categoriile : Foto si Muzica acest model a primit nota maxima. La categoria Telefonie a primit o nota cam mica (acustica si receptia cam varza) .

In curand o sa imi cumpar U800 si o sa revin cu pareri.

Multumesc, stiu si altii sa citeasca
Vino te rog cu ceva concret, palpabil, verificat de tine, sau tu crezi tot ce citesti prin reviste, chiar crezi ca acest telefon rezista 14,5 zile in stand-by, sa fim seriosi? - iar ca o paranteza, informatiile(articolele) din Connect sunt depasite, multe gresite, prost copiate(de la sursa mama), cu greseli de ortografie, cu omisiuni grave, poti sa o cumperi de curiozitate dar cred eu ca este chiar riscant sa te ghidezi dupa ea in alegerea unui telefon, iti pot dovedi cu exemple clare-dar sa nu mai plictisim cititorii
Cumpara-l intai daca vrei si pe urma revino daca vrei sa ajuti pe cineva cu ceva nou sau spune ceva sigur, adevarat, verificat de tine
Cred ca nu ajutam pe nimeni spunand aici fiecare ce am citit prin reviste, sau ce frumos e telefonul si ce mult ne place?
Imi cer scuze, dar eu aici credeam ca aflu ceva concret, clar, real, informatii pertinente, verificate de cineva si nu povesti, poze, caracteristici, date oficiale, fiinca toti au acces la acestea daca vor sau ii intereseaza
Daca citesti toata sectiunea vezi ca despre acest telefon nu exista pana acum decat o singura informatie concreta, aceea ca pe baterie nu este trecuta capacitatea sa.

#12
cristian30

cristian30

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 02.12.2007
pana la urma merita cumparat acest model? ce zici antinVidia? as vrea sa-l cumpar dar oscilez intre acest model si samsung M3510 beat b, care mi se pare un pic mai bunicel decat U800 soul, astept niste pareri din partea voastra.... ;)  ;)  ;)

#13
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

 cristian30, on Nov 29 2008, 21:22, said:

pana la urma merita cumparat acest model? ce zici antinVidia? as vrea sa-l cumpar dar oscilez intre acest model si samsung M3510 beat b, care mi se pare un pic mai bunicel decat U800 soul, astept niste pareri din partea voastra.... ;)  ;)  ;)
Eu l-am butonat la Germanos si este destul de reusit telefonul.
Alegerea iti apartine. ;)

#14
ccb

ccb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 20.09.2008
@COCO1957 - din 4 posturi ai reusit sa te certi cu doua persoane! randament maxim! nu e mai simplu si mai bine pt toata lumea sa scrii msj scurte si la obiect? si fara povesti emotionante cu gabriela, care sigur se pricepe la telefoane...? eu unul ti-as ramane recunoscator...

@cristian30 - diferenta intre ele nu este notabila. search la prietenul google: 'samsung --- reviews' si afli mai multe, vezi ce zic cei ce detin respectivul telefon. pana la urma, spunea un coleg ceva mai sus, decizia e a ta... si inca o chestie, eu totusi ma ghidez putin si dupa parerea exprimata de revista connect, nu asimilez 100% ce se spune acolo, dar sunt niste repere.

#15
Overruled

Overruled

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 01.02.2007
eu detin un astfel de telefon il am deja de ceva vreme si pot spune ca sunt foarte multumit. bateria tine 3-4 zile in regim normal de folosire.

#16
eddie2008

eddie2008

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.01.2009
Il am de cam 2 saptamani...merge ok..daca il folosesc doar pentru telefoane si muzica(hai o poza,doua pe acolo) tine cam 4-5 zile...Daca stau pe net mai mult in 2-3 zile se cam duce.

#17
Iosimir

Iosimir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 04.10.2006
Spuneti-ma va rog daca are functia de a inregistra convorbirea? si daca se merita sa-l dau pe k810 pe un u800?

#18
Iosimir

Iosimir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 04.10.2006
Va rog frumos poate stie cineva sa-mi raspunda la intrebare.... am vazut 2 min un u800 dar nu am reusit sa-mi dau seama daca poate inregistra convorbirea. multumesc

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate