Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de detergent preferați pen...

Companie din USA care livreaza in...

Recomandare saltea latex natural

ETF crestere LYMS vs QDVE vs VVSM.
 Sfat achiziție motor pe benz...

Chist operat

Port blocat dupa portare Orange c...

Șomer cu venituri prin parti...
 Consum RAM Mac OS

Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...

Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune
 Sony Xperia 1 VI

Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...

La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...
 

Telefon cu ecran color si camera foto buna!

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
37 răspunsuri în acest subiect

#19
ThEDaMn3d

ThEDaMn3d

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 813
  • Înscris: 02.04.2004
S65 este un telefon foarte bun, insa nu stiu cat i-ar place designul acesta super elegant unei fete asa mult. Astea vor cu clapeta. K700i este un telefon foarte bun, K500i insa nici nu are designul fain, nici calitatea lui K700i. 3220 nu mi se pare o recomandare buna. Desi are o baterie extraordianara, o carcasa foarte rezistenta si un sistem de operare foarte stabil, are cateva neajunsuri mari:

1. Grip-urile se strica rapid, mie dupa nici trei luni mi s-au rupt.
2. Framerate-ul la camera este ordinar, rar ies poze clare (dar cand sunt clare au calitate super), sper sa se fi rezolvat in noile versiuni de Firmware.
3. Are memorie mica si nu are infrarosu.

In rest, 3220 este un telefon excelent.

Eu unul as recomanda un telefon cu clapeta, Phillips 855 mi se pare si mie o alegere buna, cunoscandu-se calitatea bateriei telefoanelor Phillips si avand clapeta si specificatii foarte bune.

#20
dan2

dan2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.166
  • Înscris: 05.11.2003
K700i , eu am si exact asta am cautat si eu la telefonul dorit. am gasit ceea ce cautam :)

#21
sersoft

sersoft

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 259
  • Înscris: 13.07.2004
Omul cauta tel in jur de 200 E, ori K700i e cam cu 100 E mai mult. Normal ca e mult mai bun decat K500i, dar acesta din urma se incadreaza in suma specificata!

#22
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.930
  • Înscris: 09.10.2003

Arpi, pe Dec 21 2004, 07:17, a scris:

@MATRIXU

Telefoanele pe care le recomanzi sunt mult peste 200E si in plus de asta nici IrDa -ul nu merge! Adica singurul lucru pe care am reusit sa-l trmit prin IrDa de la un E700 la un T610 a fost un contact din agenda (de poze sunete nu se pune problema)!!

Nu spun ca nu sunt simpatice dar nu cred ca as recomanda sunt dupa parera mea  prea scumpe pentru ceea ce stiu, sincer!

Altcineva???

<{POST_SNAPBACK}>


IRDA-ul merge, si inca foarte bine, numai ca softul telefonului nu permite trimiterea de poze prin IRDA.
Asta nu ai specificat la inceput ca ai vrea.
Peste 200E? vezi ca era chiar aici pe forum cineva care da un E700 pe la 8.5mil nou noutz castigat deci ~200E ;)
Pai tu sau vrei telefon destept sau vrei telefon frumos. NU exista inca un telefon care sa le aiba pe toate.

#23
Artystul

Artystul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 200
  • Înscris: 07.08.2004
ma am citit o chestie pe un review in care scria ca nu poti pune mai mult de 2 melodii mp3 la calitate ridicata? :death:
e adevarata chestia asta?

#24
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.950
  • Înscris: 23.06.2003

MATRIXU, pe Dec 22 2004, 14:40, a scris:

IRDA-ul merge, si inca foarte bine, numai ca softul telefonului nu permite trimiterea de poze prin IRDA.
Asta nu ai specificat la inceput ca ai vrea.

Pai tu sau vrei telefon destept sau vrei telefon frumos. NU exista inca un telefon care sa le aiba pe toate.

<{POST_SNAPBACK}>



1. Citeste te rog primul meu post in legatura cu IrDa-ul! Pentru trimiterea unui contact chair nu vad rostul IrDa-ului! Daca nu poti trimite poze si fisiere e degeaba IrDa-ul! Parerea mea!

2. Cu voi incerc sa gasesc un telefon care sa le indeplineasca pe amandoua! :D

#25
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.566
  • Înscris: 26.06.2003

Arpi, pe Dec 23 2004, 07:45, a scris:

1. Citeste te rog primul meu post in legatura cu IrDa-ul! Pentru trimiterea unui contact chair nu vad rostul IrDa-ului! Daca nu poti trimite poze si fisiere e degeaba IrDa-ul! Parerea mea!

2. Cu voi incerc sa gasesc un telefon care sa le indeplineasca pe amandoua! :D

<{POST_SNAPBACK}>


daca nu vrei sa te incurci cu probleme legate de garantie si sa ai garantia si suportul direct de la producator, ia-ti K500i. Eu l-am luat si is super multumit de el.

#26
RedGuy

RedGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 499
  • Înscris: 10.09.2002
K500i, si o sa faca poze pana se plictiseste.

#27
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.930
  • Înscris: 09.10.2003

Arpi, pe Dec 20 2004, 08:12, a scris:

Salut,

M-a rugat o gagica sa-i recomand un telefon color cu camera foto! Dar ... ????

Eu am un SE T610 si i-a placut dar nu prea i-as sugera pentru ca nu are memorie mare si camera foto e ... asa cum ii!!

Deci recomandati-mi si mie un telefon:

- Color
- cu camera foto (calitatea sa fie peste SE T610)
- memorie cat mai incapatoare
- sa fie daca se poate micutz si simpatic pentru femei
- nu conteaza daca are clapeta sau nu
- ar fi bine sa aiba IrDa sau Bluetooth pentru transfer poze pe PC
- si daca se poate sa fie in jur de 200Euro
- nu prea conteaza brandul

THX!

<{POST_SNAPBACK}>


Eu am citit cu foarteeeee mare atentie.
Ce are sula cu prefectura?
Una e sa trimiti poze,sunete filme etc din telefon spre PC(asta ai specificat tu ca vrei) si alta este sa poti face aceste lucruri intre telefoane.
Pe PC poti transfera poze cu un simplu  IRDA.
Bafta la cautat.

Editat de MATRIXU, 23 decembrie 2004 - 18:46.


#28
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.950
  • Înscris: 23.06.2003
@MATRIXU
pai pe PC te lasa sa trimiti? si pe alt telefon nuu?

Esti sigur ca pe alt telefon nu merge transferul de fisisere si pe Pc merge transferul de fisiere??

Editat de Arpi, 24 decembrie 2004 - 21:02.


#29
yeu

yeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.404
  • Înscris: 14.12.2003
prin ird nu merge intre tel nici macar samsung transfer decat de numere si pe calculator merge

#30
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.950
  • Înscris: 23.06.2003
Aha!

Scuze MATRIXU! am presupus ca neputand transfera fisiere intre telefoane nu merge nici pe PC!
Interesant, dar dece limitarea asta?

De exemplu Nokia 7250i: nu merge transferul de fisiere intre telefoane, dar pe Pc merge?

#31
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.930
  • Înscris: 09.10.2003

Arpi, pe Dec 25 2004, 15:57, a scris:

Aha!

Scuze MATRIXU! am presupus ca neputand transfera fisiere intre telefoane nu merge nici pe PC!
Interesant, dar dece limitarea asta?

De exemplu Nokia 7250i: nu merge transferul de fisiere intre telefoane, dar pe Pc merge?

<{POST_SNAPBACK}>


Limitarea asta are si ea rostul ei.
De ce sa poti face transfer de la unu la altu cand poti sa intri pe wap sa iei poze sunete etc, sau cumperi un cablu si il conectezi la PC de unde iti incarci toate prostiile pe el. Cam asta ar fi ideea.

La nokia 7250i este exact la fel.
Sunt putine telefoane care pot transfera si altceva in afara de contacte.

#32
Artystul

Artystul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 200
  • Înscris: 07.08.2004
nu stiu daca sunt chiar asa de putine.
eu am sagem myX5-2 si am reusit sa fac transfer de poze sunete etc cu o gramada de mobile ex:
nokia 6220
nokia 7650
nokia 3650
se t68i
se z600
panasonic gd87
etc.

#33
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.930
  • Înscris: 09.10.2003

Artystul, pe Dec 29 2004, 16:04, a scris:

nu stiu daca sunt chiar asa de putine.
eu am sagem myX5-2 si am reusit sa fac transfer de poze sunete etc cu o gramada de mobile ex:
nokia 6220
nokia 7650
nokia 3650
se t68i
se z600
panasonic gd87
etc.

<{POST_SNAPBACK}>


Nokia 3650 nu stie sa trimita prin IR poze snuete(100%) etc,6220 la fel, 7650 la fel(90%)
T68i stie,panasonicul stie, de Z600 nu stiu.
Sagem nu stiu, da' daca zici ca tu il ai asa o fi.

#34
Artystul

Artystul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 200
  • Înscris: 07.08.2004
eu am reusit sa fac transfer de pe sagemul meu LA toata lista de telefoane de acolo, invers am reusit de la se t68i, z600, panasonic. De la nokia 3650 , 7650 , 6220 nu am reusit.

#35
ThEDaMn3d

ThEDaMn3d

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 813
  • Înscris: 02.04.2004
7650 stie sa trimita prin infrarosu si bluetooth (am incercat) si 3650 pun pariu ca poate si el.

#36
reply

reply

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 234
  • Înscris: 24.09.2003

ThEDaMn3d, pe Jan 6 2005, 22:19, a scris:

7650 stie sa trimita prin infrarosu si bluetooth (am incercat) si 3650 pun pariu ca poate si el.

<{POST_SNAPBACK}>


Parerea mea: Orange SPV C500. Relativ ieftin, super poze, pot sa mi-l extind cat vreau eu ca memorie dupa aia, iar daca vreau downloadez un kit de la Microsoft si scriu softulete pentru el :) .

Off-topic: Culmea telefoniei mobile - gagici care dau bipuri de pe telefoane de sute de euro unor tipi care vorbesc de pe 3310, 5110 si alte asemenea :P

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate