Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Theo Rose x Domino x Alessandra -...

R.I.P. Donald Sutherland

Problema de soft ...

PPC suprataxeaza voit fara nici o...
 Senzori de miscare aprind lampile...

Gaura dreapta in perete gros

Manea cu saxofon si tipa misto

Fedex tot imi trimite facturi de ...
 Portretul combinatorului la tiner...

Fals/ uz de fals?

Credit pe cartele

Nu pot sa prelungesc un domeniu, ...
 Sfc scannow blocat la 99 la suta

hdd 2,5" sata 250GB unallocat...

Comparatie consum inverter vs non...

Hidrofor defect arunca apa inapoi...
 

Probleme cu cardul Visa Electron de la BCR pe paypal.

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
biochimistu

biochimistu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.07.2008
Am un card Visa Electron de la BCR, are pe el 10 RON, am incercat sa-l adaug la contul meu de Paypal dar primesc urmatorul mesaj de eroare
"This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card."
Stie careva cum se poate rezolva aceasta problema?
Merci mult.

#2
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,249
  • Înscris: 12.10.2002
pai si ai incercat sa faci ce ti-a spus?

#3
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006
Mergi la BCR si cere un card virtual (BCR VIRTUON) asociat cardului Electron, va merge fara probleme*.

*cu exceptia codului de verificare, care apare alterat in extrase.
Trebuie sa suni la Bucuresti la centrala, departamentu carduri, iti dau aia codu corect.

#4
SunBeam

SunBeam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 05.01.2007
^ Foarte corect si concis. Un prieten de-al meu a patit-o cu codul acela. Pe extras aparea un cod, la banca era altul. Trebuie sunat si intrebat inca cazul in care inregistrarea nu merge..

#5
ana_b

ana_b

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.12.2009
Bună tuturor,

Și eu folosesc Paypal și se pare că am aceeași problemă ca și persoana care a început acest fir.
Am un card BCR Visa Electron pe care îl foloseam până luna trecută pentru retrageri din contul Paypal atașat. Mi-am dat seama că expirase cand am încercat să fac o nouă retragere săptămâna asta și... surpriză, surpriză, nu aveam niciun card atașat. Am încercat să introduc datele noului card și primesc aceeași eroare agasantă: "This credit card has been denied by the bank...."

Am sunat la BCR, la Direcția Carduri, dar sunt în aer, ca de obicei. Mă invită să îmi alimentez contul, chiar dacă nici nu am ajuns la faza în care mi se solicită să plătesc comisionul (Extended Use Card Fee, sau cum s-o fi chemând). Doar introduc seria cardului si ce mi se mai cere și... apare eroarea.

Are cineva vreo soluție?

Vă mulțumesc,
Ana

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

View Postana_b, on 9th December 2009, 11:30, said:

Bună tuturor,

Și eu folosesc Paypal și se pare că am aceeași problemă ca și persoana care a început acest fir.
Am un card BCR Visa Electron pe care îl foloseam până luna trecută pentru retrageri din contul Paypal atașat. Mi-am dat seama că expirase cand am încercat să fac o nouă retragere săptămâna asta și... surpriză, surpriză, nu aveam niciun card atașat. Am încercat să introduc datele noului card și primesc aceeași eroare agasantă: "This credit card has been denied by the bank...."

Am sunat la BCR, la Direcția Carduri, dar sunt în aer, ca de obicei. Mă invită să îmi alimentez contul, chiar dacă nici nu am ajuns la faza în care mi se solicită să plătesc comisionul (Extended Use Card Fee, sau cum s-o fi chemând). Doar introduc seria cardului si ce mi se mai cere și... apare eroarea.

Are cineva vreo soluție?

Vă mulțumesc,
Ana

Aceeasi problema am avut si eu pana acum 1 ora, si cei de la BCR au dreptate, dute la banca baga 30 (sau cat doresti)RON si apoi incearca din nou, o sa mearga garantat.
Am card  BCR Visa Electron.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate