Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O femeie sustine ca este propriet...

Damsel (2024)

Cum schimb parola la un ZTE F6605R?

5 mituri comuniste demontate
 Pet Shop Boys - It's not a cr...

Tigla metalica

Recomandari Termopan + Velux

Sfaturi amplificator + bose
 Voi intelegeti ce va zic animalut...

Router nou fara port pentru fibra...

Cum mai stam cu asigurarile de ri...

Cer autorizatie, modific fara aut...
 Beko masina de spalat rufe WUE 77...

Aer conditionat Multisplit / case...

e-TVA din August 2024

Ventilatorul centralei nu se opre...
 

Nikorr 18-135: Nu mai vrea AF !

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Moldoveanul

Moldoveanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 01.02.2005
Am obiectivul de kit 18-135 si nu mai vrea sa faca AF...se aud zgomote ciudate in el cand incerc sa focalizez. Mai este vreo sansa sa fie reparat ? Precizez ca pe focus manual merge dar am nevoie de autofocus. Multumesc anticipat de raspunsuri.

#2
alexis4tm

alexis4tm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,393
  • Înscris: 21.02.2007

View PostMoldoveanul, on Jul 21 2008, 22:45, said:

Am obiectivul de kit 18-135 si nu mai vrea sa faca AF...se aud zgomote ciudate in el cand incerc sa focalizez. Mai este vreo sansa sa fie reparat ? Precizez ca pe focus manual merge dar am nevoie de autofocus. Multumesc anticipat de raspunsuri.

Nu e cumva selectat pe manual focus (M), butonul de pe body? Daca e pe M pune-l AF. Daca nici atunci nu merge, verifica daca ai pus bine obiectivul in montura. Daca nici atunci banuiesc ca e o problema  de service!

#3
Moldoveanul

Moldoveanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 01.02.2005
Sigur e problema de service...intrebarea e daca se poate repara undeva sau deja trebuie sa fac rost de bani pentru alt obiectiv. Multumesc.  :confuzzled:

#4
primul.contact

primul.contact

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 26.03.2007
Incearca la skin, ei sunt reprezentantii nikon in romania. Eu le-am scris un mail cand am avut probleme si mi-au raspuns dupa 2 saptamani. Ar avea sediul in Bucuresti.

#5
alexis4tm

alexis4tm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,393
  • Înscris: 21.02.2007

View Postprimul.contact, on Jul 23 2008, 07:16, said:

Incearca la skin, ei sunt reprezentantii nikon in romania. Eu le-am scris un mail cand am avut probleme si mi-au raspuns dupa 2 saptamani. Ar avea sediul in Bucuresti.



Incerca sa iei legatura cu Dobre asta de la SKIN, poate te poate indruma el spre o pers de la service. Nu fac reclama la skin si la dobre asta, dar de cand am luat D80 tot imi trimite emailuri si de acolo am datele de contact. :)
mai exact aici:
Adresa: Strada Ocna Sibiului 46-48Bucuresti 1, 014011 Mobil: 0722.517.234 Tel: +4 (021) 316.82.00Fax: +4 (021) 316.81.94E-mail: [email protected]: www.skin.ro


sorry, postul era adresat @Moldoveanului

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate