Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...
 Ridicare act de identitate cu pro...

Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet
 Mai poarta careva papuci prin oras?

Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat
 Copii nascuti in Romania

Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...
 

Ce amenzi ati mai luat?

- - - - -
  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#19
N3buNuTza

N3buNuTza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 17.09.2006
pai nu ne-am zgarcit, dar pur si simplu nu era nici un loc de parcare sambata la 10-11 cand am ajuns noi. cum vroiam sa intram intr-o parcare ne facea semn nenea sau tanti ca nu mai are locuri... asa ca am parcat unde mai era un rand de vreo 20 de masini....ca deh in mintea noastra de bucuresteni unde nu se aplica regulile "cine te amendeaza ca parchezi asa daca nu incurci ciurculatia".... Si daca vede cineva de la politia comunitara de siguranta rutiera constantza...sa le ziceti si voi amaratilor din bucuresti ca tre sa se duca la taxe si impozite in sectoru unde stau ca lumea pe aici nu stie....de la cec la posta, la cec sector 5, la cecu mare la posta inapoi, la kogalniceanu ,la politia comunitara, la primaria sector 5 si la trezorerie a trebuit sa umbam ca sa aflam unde se plateste. A si nici un nene de la politia rutiera n-a stiut...(a fost foarte surprins sa vada motivu amenzii saracu  :D )

Edited by N3buNuTza, 24 July 2008 - 22:59.


#20
tekila82

tekila82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 30.04.2008
:D am permisul de aproape 10 ani si nu ma oprit politia niciodata si nu am nici o  amenda sper ca o tin in continuare tot asa  :notangel:

#21
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,574
  • Înscris: 04.05.2006
N-am mai luat cam demult ....de prin ianuarie :lol:. Ha! Uite ca tocmai am realizat ca mi-au expirat cele 6 puncte :D

#22
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
viteza, 450 de lei :)

#23
Blu3

Blu3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,240
  • Înscris: 27.06.2006

 tekila82, on Jul 31 2008, 18:24, said:

:D am permisul de aproape 10 ani si nu ma oprit politia niciodata si nu am nici o  amenda sper ca o tin in continuare tot asa  :notangel:

Cat de trist...  -_-


 spare-me, on Jul 31 2008, 18:28, said:

viteza, 450 de lei :)

Ouch! Carnetul nu ti l-a luat?

#24
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

 Blu3, on Jul 31 2008, 18:36, said:

Cat de trist... -_-




Ouch! Carnetul nu ti l-a luat?

ghici...

#25
tekila82

tekila82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 30.04.2008
:smoke: nu e trist deloc in comparatie cu sotul meu care a batut recordul intr-un an a fost prins fara centura de 4ori 90euro de fiecare data si cîte 3 puncte de fiecare data a trebuit sa se cuminteasca 3 ani ca sa-si recupereze punctele :cursing:

#26
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006
300 de lei pentru ca nu aveam adeverinta de la scoala de soferi.

Edited by Alexxfl, 01 August 2008 - 11:10.


#27
eddymutu7

eddymutu7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 04.12.2005
cunoaste-ti pe cineva pana la urma care a ramas fara permis din cauza CUMULULUI de puncte?
merge treaba cu pasaportu strain pt amenzile venite acasa de la radarele fixe?

#28
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,695
  • Înscris: 20.09.2006
ieri am luat o amenda + 6 puncte de penalizare pentru ca am depasit linia dubla continua. ce rahat.. efectiv nu aveam cum sa-l ocolesc pe cel din fata mea care stationa decat asa. la cata lume incalca linia continua, pe mine m-au gasit sa ma opreasca

#29
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,695
  • Înscris: 20.09.2006

 C.F.S., on Apr 15 2009, 23:33, said:

Na, bravo, ce bine-mi pare. O meriti!
ma bucura faptul ca iti pare bine

#30
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,712
  • Înscris: 13.12.2006

 C.F.S., on Apr 15 2009, 23:33, said:

Na, bravo, ce bine-mi pare. O meriti!
are dreptate omu, nu rade de el.
sunt destui care stationeaza si te obliga sa depasesti linia continua.

#31
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,695
  • Înscris: 20.09.2006

 VipeR85, on Apr 15 2009, 23:37, said:

are dreptate omu, nu rade de el.
sunt destui care stationeaza si te obliga sa depasesti linia continua.
nu exista sofer care sa nu depaseasca mereu cand conduce o linie continua (ca-i dubla ca nu)

#32
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007

 VipeR85, on Apr 15 2009, 23:37, said:

are dreptate omu, nu rade de el.
sunt destui care stationeaza si te obliga sa depasesti linia continua.
Nu radeam de el, doar ma bucuram ca a patit-o pentru ca a facut pe smecherul pe alt topic.
BRAVO POLITIA ROMANA!!!

#33
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,695
  • Înscris: 20.09.2006

 C.F.S., on Apr 15 2009, 23:43, said:

Nu radeam de el, doar ma bucuram ca a patit-o pentru ca a facut pe smecherul pe alt topic.
pe care topic ma?

#34
Radu18-

Radu18-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 955
  • Înscris: 16.02.2008

 Talkabout, on Apr 15 2009, 23:12, said:

ieri am luat o amenda + 6 puncte de penalizare pentru ca am depasit linia dubla continua. ce rahat.. efectiv nu aveam cum sa-l ocolesc pe cel din fata mea care stationa decat asa. la cata lume incalca linia continua, pe mine m-au gasit sa ma opreasca

Pai eu depasesc cand sunt in situatiii de astea. Adica opreste unu sa descarce marfa sau altceva, doar nu o sa asptept pana termina, depasesc pe banda continua. Pentru asa ceva se ia carnetu :eek: ? Asta nu e depasire, asta e ocolire:)

Parca era o lege ca poti depasi autovehicule care se deplaseaza cu viteza mai mica de 30 km/h chiar si pe linia continua...hmmm...chiar asa e, sau am ajuns sa fac asta asa des de a ajuns lege pentru mine :confuzzled: ?

#35
wizake

wizake

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,299
  • Înscris: 24.05.2003
da' parca nici nu ai voie sa opresti unde e linie continua daca ii fortezi astfel pe cei care vor sa te ocoleasca sa o incalce. Cum sa iti dea amenda pentru asta?

later edit:

Quote

Art. 142 (Regulament)
Se interzice oprirea voluntară a vehiculelor:

h) în dreptul altui vehicul oprit pe partea carosabilă, dacă prin aceasta se stânjenește circulația a două vehicule venind din sensuri opuse, precum și în dreptul marcajului continuu, în cazul în care conducătorii celorlalte vehicule care circulă în același sens ar fi obligați, din această cauză, să treacă peste acest marcaj;

Edited by wizake, 16 April 2009 - 08:27.


#36
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,695
  • Înscris: 20.09.2006

 wizake, on Apr 16 2009, 09:24, said:

da' parca nici nu ai voie sa opresti unde e linie continua daca ii fortezi astfel pe cei care vor sa te ocoleasca sa o incalce. Cum sa iti dea amenda pentru asta?

later edit:
vino tu in Brasov sa vezi cati opresc asa si cati o incalca. ce scrie in lege, e degeaba, in sensul ca oricum nu se aplica

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate