Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar trebui sa ma coste o incar...

UBB camin

Boxe active pentru terasa

pret manopera
 ce acte sunt necesare la inregist...

stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...

Cat timp se pierde cu fisa medica...
 Ce se poate face intr-o balta de ...

Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie

Noul Suzuki Swift 2024
 Parere ac sh

Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...

Alegere tableta
 

House Exchange

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006
Mi-a dat cineva o idee interesanta. Mi-a sugerat cum ca in tari straine civilizate, se practica un tip de turism de genul house exchange. Adica un locuitor din Franta sa zicem are un apartament in Paris si unul din Spania are un apartament in Barcelona. Cei doi ajung cumva in contact prin intermediul vreunui site specializat si se sincronizeaza de asa natura incat sa isi faca fiecare vacanta in casa celuilalt. Evident exista un anumit nivel de incredere intre cei doi.

Ma intereseaza si pe mine acest tip de turism. Eu dispun de un apartament de 2 dormitoare + living + terasa + baie + 2 locuri de parcare, mobilat, televiziune prin satelit, toata aparatura casnica normala, etc. Locatia apartamentului: Nicosia - Cipru la distanta maxima de 170 km de orice destinatie din Cipru ;)

Vreau sa gasesc pe cineva preferabil din strainatate care sa fie dispus sa facem un house exchange pentru vacante scurte. In Romania nu ma incanta in mod deosebit deoarece am 2-3 locatii unde imi pot petrece vacantele linistit, dar la o adica as putea pune la dispozitie apartamentul pe perioada in care plec eu in Romania celor care vor sa isi petreaca vacantele in Cipru pentru o suma de bani decenta si pentru mine si pentru ei.

Eventual pot sa pun la dispozitie si o masina pentru deplasari prin Cipru, in prealabil facand asigurare obligatorie pe numele utilizatorului.

Deoarece seful meu mi-a inspirat ideea si este si el dispus sa faca acest tip de turism prin house exchange, propun si locatia apartamentului sau, ceva mai putin utilat decat al meu (el nu locuieste acolo deci nu are tv prin satelit si nebunii) din Protaras - Cipru. E la cateva sute de metri de plaja.

Astept propuneri. Chiar sunt curios ce impact ar avea la romani un astfel de tip de turism.

#2
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View PostDragon Warrior, on Jun 30 2008, 16:47, said:

Astept propuneri. Chiar sunt curios ce impact ar avea la romani un astfel de tip de turism.

io-s curioasa ce impact ar avea romanii pentru acest tip de turism :D

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Și eu

:thumbup:

[ http://www.thegreenhead.com/imgs/fireman-hose-nozzle-2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate