Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfaturi recuperare cont facebook

Piese pentru trenul de rulare Meyle

o masina legendara, Moskvitch 408

Problema Service - Preturi diferite
 IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...
 Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?
 Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 

bijuterii handmade

- - - - -
  • Please log in to reply
178 replies to this topic

#163
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Prima data cand folosesc panglica :)
[ http://i1180.photobucket.com/albums/x410/KarisMetal/Coliere/IMG_3127.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#164
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Foarte frumoase imaginile cu penele de paun :)

Ce am lucrat eu ieri:
[ http://i1180.photobucket.com/albums/x410/KarisMetal/Coliere/IMG_3190.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://i1180.photobucket.com/albums/x410/KarisMetal/Bratari/IMG_3170.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://i1180.photobucket.com/albums/x410/KarisMetal/Bratari/IMG_3184.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#165
ccox

ccox

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 22.03.2007
Salutare tuturor!

A mai aparut un website romanesc dedicat comunitatii de handmade din Romania.

ExpoHandmade.ro - Expunere online gratuita cu vanzare a produselor handmade romanesti de elita.
Este un proiect gratuit care vine in intampinarea comunitatii de artizani din Romania, in special a celor care nu au posibilitatea de a administra un magazin online propriu.



In cadrul ExpoHandmade.ro veti gasi o galerie online cu posibilitate gratuita de a inscrie produse, posibilitatea de a va crea un magazin online gratuit precum si multe alte sectiuni interesante cum ar fi comunitate handmade pe facebook, forum dar si un tutorial foto pentru pozat produse handmade, extrem de util!

Va asteptam pe toti!  :peacefingers:

#166
emilian_vasilescu87

emilian_vasilescu87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 19.04.2010
Buna,

Pe 1 Iunie 2011, se va deschide site-ul dedicat vanzatorilor hand-made. Acesta ofera posibilitatea sa vand produse prin intermediul acestui site dar si fiecare producator sa-si constriasca propiul magazin online atat ca o extensie a portalului greenmag, gen: magazin1.greenmag.ro cat si pe domeniul propriu: www.domeniupropriu.ro. Toate produsele postate pe domeniul propriu sau pe extensie or sa apara in portalul comunitatii hand-made.

Comunitatea Handmade - www.greenmag.ro

O zi buna,

#167
miriam_codi

miriam_codi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.04.2011

View Postccox, on 3rd March 2011, 13:50, said:

Salutare tuturor!

A mai aparut un website romanesc dedicat comunitatii de handmade din Romania.

ExpoHandmade.ro - Expunere online gratuita cu vanzare a produselor handmade romanesti de elita.
Este un proiect gratuit care vine in intampinarea comunitatii de artizani din Romania, in special a celor care nu au posibilitatea de a administra un magazin online propriu.



In cadrul ExpoHandmade.ro veti gasi o galerie online cu posibilitate gratuita de a inscrie produse, posibilitatea de a va crea un magazin online gratuit precum si multe alte sectiuni interesante cum ar fi comunitate handmade pe facebook, forum dar si un tutorial foto pentru pozat produse handmade, extrem de util!

Va asteptam pe toti!  :peacefingers:

Salut, n-am mai auzit pana acum de Expohandmade. Inteleg ca e destul de nou.
Am intrat pe el si am vazut mai multe produse care mi-au placut si sunt cu adevarat handmade. Imi dau seama ca e in genul BRESLO, si e GRATUIT????

Merci,
Miriam

#168
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Sa ma laud si eu cu ultimul pandantiv, e mai special asa...

[ http://i1180.photobucket.com/albums/x410/KarisMetal/Pandantive/scoica.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#169
valyh21

valyh21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.04.2011

View Postvirtual_rain, on 17th June 2008, 21:06, said:

stie cineva locuri din care se pot achizitiona astfel de bijuuri?


Buna! Sunt una dintre multele fete care s-a indragostit de handmade. Ma atrage in mod deosebit confectionarea de bijuterii din cernit (lut polimeric).
Daca doriti sa vedeti ce am realizat si eventual sa lasati vreo sugestie va astept cu drag pe blogul meu: http://vali-handmade.blogspot.com/

O seara frumoasa tuturor!

#170
macrina

macrina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 13.12.2004
Idei de cadou pentru cele dragi, de Craciun...si nu numai
Bijuterii hand made

Attached Files



#171
Nemesis-

Nemesis-

    Zeitsã

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 23.05.2011
Nimic nu se compara cu Etsy :D

http://www.etsy.com

Eu un marketplace. Puteti vinde lucruri facute de voi acolo, nu doar cumpara :)

#172
RandomHero

RandomHero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,042
  • Înscris: 22.11.2011
Am si eu o intrebare in legatura cu "piesele" pentru bijuterii. Stiti pe unde as putea gasi niste agatatori de pandantiv din otel inoxidabil sau argint (solid, nu placaj)? Am o piatra careia ii trebuie ceva de minim 8mm diametru interior ca agatatoare.

#173
spanantonia

spanantonia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 24.10.2011
Attached File  Picture_455.jpg   866.43K   2 downloadsBuna ziua fetelor,si eu sunt pasionata de bijuteriile handmade,si as dori tare mult sa pot face un mic job din asta,doar ca nu stiu cine mar putea ajuta sa-mi vand creatiile.Stiu ca suntAttached File  Picture_466.jpg   749.11K   3 downloads tot felul de targuri doar ca eu nu ma prea pot deplasa caci am un bebe mic si nu am cui sal las cat lipsesc.Daca va plac bijuteriile mele si aveti cum sa ma ajutati vas ruga din suflet sam lasati un mail la [email protected] sau sami rsp la mesg aici.Multumesc din suflet anticipat

Attached Files


Edited by spanantonia, 14 June 2012 - 12:30.


#174
Bokie

Bokie

    pensionata la cerere

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,518
  • Înscris: 13.12.2011
stie cineva de unde pot cumpara un snur negru destul de subtire si rezistent?
vreau sa fac un colier special (e cadou pentru cineva). o sa pun aici poza cand o sa fie gata. dar fara snur nu voi reusi.
multumesc.

#175
cutiepiedesign

cutiepiedesign

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.11.2012
Buna! Daca nu vrei sa apelezi la site-urile online, exista un magazin foarte interesant pe Lipscani. Se cheama Sharbek textil si are o gama foarte variata de produse de mercerie, inclusiv snurulete de toate felurile, fundite samd.

#176
korina87

korina87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.11.2012
Observ ca nu foarte multa lume este interesata de astfel de bijuterii.Adevarul este ca sunt foarte frumoase. Eu am inceput sa lucrez cu fimo in momentul in care imi veneau tot felul de idei pe care i le dadeam unei colege ce se ocupa cu asa ceva...apoi mi-am zis "de ce sa nu pun chiar eu in practica aceste idei".Posted Image

Attached Files



#177
korina87

korina87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.11.2012

View PostBokie, on 11 noiembrie 2012 - 18:44, said:

stie cineva de unde pot cumpara un snur negru destul de subtire si rezistent?
vreau sa fac un colier special (e cadou pentru cineva). o sa pun aici poza cand o sa fie gata. dar fara snur nu voi reusi.
multumesc.

]gasesti astfel de snur chiar si in obor, unde sunt la vanzare atele, nasturii

#178
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,048
  • Înscris: 26.04.2007
http://aladdin.ifix.ro - Aladdin`s Treasure

#179
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,048
  • Înscris: 26.04.2007
Accesorii si bijuterii Swarovski handmade.
Foarte dragute intr-un magazin online functional.
Preturile nu sunt mari si livrarea este OK.

http://fimo.tk

Toate produsele sunt lucrate foarte ingrijit, curat si sunt livrate in cutii visinii sau rosii cu interior alb satinat.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate