Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Probleme GUI Comodo Firewall Pro 3.0

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
13 răspunsuri în acest subiect

#1
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.881
  • Înscris: 17.09.2003
Buna seara. Am instalat si eu acest firewall conform review-urilor pozitive de pe acest forum. Totusi, la mine interfata nu e ca in screenshot-urile prezentate pe softpedia. Practic, nu imi apar butoanele de minimizare si de inchidere a ferestrei si interfata arata altfel. E posibil sa nu se fi instalat corect ? UAC a fost oprit. Sistemul de operare e Vista Business x64.  Windows Firewall a fost oprit dupa instalarea Comodo. Atasez o imagine sa vedeti cum arata la mine. Practic, ce s-a intamplat ? Nu s-a instalat complet ?

Fișiere atașate



#2
MadMike.Mitza

MadMike.Mitza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.956
  • Înscris: 01.03.2006
Daca esti atent, GUI-ul tau este identic cu Screenshot 2 al Comodo Firewall daca dai search pe softpedia.ro. Din cate vad, la tine acolo sus e selectat Firewall. Daca dai pe Summary ar trebui ca imaginea sa fie identica cu primul Screenshot.
Presupun ca la diferenta asta te referi.

Intr-adevar, tie nu iti apar Minimize si Close. Asta-i alta problema. Un repair nu merge din Control Panel? (n-am incercat Comodo, nu stiu).

#3
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.881
  • Înscris: 17.09.2003
Este un bug al interfetei care apare numai in Windows Vista x64, si la ultima versiune de Comodo. Va fi rezolvat in urmatorul patch. Mai multe detalii aici : http://forums.comodo...4-t22045.0.html .

#4
dan_ghetau

dan_ghetau

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 970
  • Înscris: 09.03.2007
Si mie imi apare la fel si am Vista 32 bit si Comodo 3.
O sa verific si pe XP daca e la fel.

#5
razor74

razor74

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 816
  • Înscris: 09.10.2006
E aparut update de cateva zile si problema a fost rezolvata.

#6
maradona13

maradona13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.222
  • Înscris: 27.06.2005
Slab comodo asta am renuntat la el in 2 saptamani. creaza niste probleme la upload pe server de ftp in sensul ca se copie cateodata(nu de fiecare data) la unele fisiere doar denumirea fara continut(fisierul uploadat are 0 biti :)) ) :death:

#7
razor74

razor74

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 816
  • Înscris: 09.10.2006
Adevarul e ca acest firewall este pentru utilizatori care au o oarecare "deprindere" cu folosirea si configurarea unor firewall-uri mai performante...

#8
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 2.419
  • Înscris: 03.01.2007
Ai dreptate razor74, nu toti stiu sa-l configureze corect!

#9
_Ciprian_

_Ciprian_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 195
  • Înscris: 06.09.2007
Configurat merge foarte bine si ftp-ul si dc-ul...utorrent si ce mai vrei tu.

#10
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 34.883
  • Înscris: 07.02.2007

 _Ciprian_, on Jun 7 2008, 17:46, said:

Configurat merge foarte bine si ftp-ul si dc-ul...utorrent si ce mai vrei tu.

+ ca tine aplicatiile foarte bine in frau cand este nevoie ;)

#11
maradona13

maradona13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.222
  • Înscris: 27.06.2005

 razor74, on Jun 7 2008, 17:26, said:

Adevarul e ca acest firewall este pentru utilizatori care au o oarecare "deprindere" cu folosirea si configurarea unor firewall-uri mai performante...
Tu ai citit ce am scris eu? Nu are treaba cu configurarea :death:

#12
razor74

razor74

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 816
  • Înscris: 09.10.2006
Nu ai dat exemplu cu ce program de ftp ai intalnit problema, in ce conditii, ce reguli ai creat la firevall in ce sistem de operare si ce versiune de firewall folosesti. Ai aruncat cateva vorbe ca firewallul e prost si ca nu iti merge uploadul pe ftp cum trebuie si gata. Banuiesc ca in 1000 de posturi cat ai pe aici ar fi trebuit sa inveti ca atunci cand vii cu probleme legate de o aplicatie, trebuie sa vii si cu exemple, dovezi etc. Nu de alta dar poate sunt unii care vor sa te ajute...

#13
maradona13

maradona13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.222
  • Înscris: 27.06.2005

 razor74, on Jun 10 2008, 09:55, said:

Nu ai dat exemplu cu ce program de ftp ai intalnit problema, in ce conditii, ce reguli ai creat la firevall in ce sistem de operare si ce versiune de firewall folosesti. Ai aruncat cateva vorbe ca firewallul e prost si ca nu iti merge uploadul pe ftp cum trebuie si gata. Banuiesc ca in 1000 de posturi cat ai pe aici ar fi trebuit sa inveti ca atunci cand vii cu probleme legate de o aplicatie, trebuie sa vii si cu exemple, dovezi etc. Nu de alta dar poate sunt unii care vor sa te ajute...
Sistem de operare windows Xp, folosesc Norton Commander si problema apare la uploadul unor fisiere txt pe un server linux. Deci uploadez mai multe fisiere printre care si fisiere txt, celelalte de dimensiune mult mai mare merg fara probleme, un fiser txt se copiaza pe server doar cu denumirea fara continut. Problema apare o data la 5-10 uploaduri si daca observ problema si restartez calc a doua oara merge chiar daca fac aceeasi operatie. Daca nu restartez si incerc sa copii acel fisier pe server nu merge il copie de fiecare data cu dimensiunea 0. Oricum nu mai folosesc acest firewall, am revenit la zone alarm si totul merge bine. Am testat pe 2 calculatoare si problema e pe amandoua. Oricum in perioada cand am avut comodo(1 luna) am avut parte si de niste reseturi ciudate pe ambele calculatoare(nu sunt sigur ca a fost de la firewall dar dupa ce am curatat coolerul si am revenit la zone alarm problemele au incetat).

#14
razor74

razor74

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 816
  • Înscris: 09.10.2006
Eu folosesc Total Commander ca multi altii si merge perfect. Niciodata nu am avut problemele semnalate de tine. Evident in Windows XP. Si merge cu regulile create "on acces" ca sa zic asa, adica in momentul in care a tipat firewallul  ca aplicatia vrea sa se conecteze, am dat allow si a creat regula. Ar trebui sa mearga la sigur daca pui pe "trusted" si la fireval si la Defense +. Si sigur 100% ar trebui sa mearga, cel putin cu Total Commander. Ce-mi povestesti tu de Norton Commander - nu stiu  ce sa zic? Nu garanteaza nimeni in primul rand compatibilitatea acestui program cu servere ftp pe linux... Oricum problema ca a ta nu este si nu a existat vreodata la comodo pe forum la suport tehnic sau bugs. Deci nu e o problema cu firewallul. Ar mai fi raportat si altii...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate