Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...

Cat timp se pierde cu fisa medica...

Ce se poate face intr-o balta de ...
 Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie

Noul Suzuki Swift 2024

Parere ac sh
 Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...

Alegere tableta

Cine poate lamuri extra-judiciar ...
 Cum se numeste boala de piele ?

Pompa submersibila pe 12 v

M-am saturat de cei care distrug ...

telefon fix cu cartela SIM plus e...
 

Difuzoare inalte

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
tavykbt

tavykbt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 12.01.2007
Salut! Am doua boxe philips mai vechi, pe 2 cai, si la una dintre ele mi s-a ars un difuzor de inalte. Acum as vrea sa-mi iau 2 difuzoare de inalte noi, sa le schimb cutiile ca sunt cam varza si  sa le ascult in continuare :D As vrea niste drivere mai bune pt ca sunt f importante inaltele pt urechea mea :D Deci vreau ceva pana in 70lei setu, si care sa sune bine. Mai am 2 Jazzuri mai vechi la care imi place mult cum suna inaltele, mai se gaseste asa ceva separat? Ce imi recomandati? Mersi!

#2
unu-de-pe-aici

unu-de-pe-aici

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 404
  • Înscris: 06.12.2006
ia celălalt difuzor de înalte și te duci la un magazin de electronice, și ceri ceva echivalent cu ce ai tu (iei 2) și le montezi.

#3
tavykbt

tavykbt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 12.01.2007
Vad ca esti din Timioara. Da-mi cateva variante de magazine te rog.

#4
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,819
  • Înscris: 08.12.2006
Pe la magazinele de electronice ai toate șansele să ți se recomande tweetere piezo, ieftine da proaste.
Pentru niște difuzoare de înalte care să se încadreze în prețul estimat și totuși decente, vezi pe aici: http://69.16.203.67/...ilr/Drivers.htm

update la: "pt ca sunt f importante inaltele pt urechea mea"
Vezi și pe aici: http://www.paudio.ro...gh_freq_hd.html prețul e un pic mai mare, și nu sunt proiectate pentru boxe hi-fi (oare? unele produse visaton sunt de fapt PAudio rebranded, de ex. acesta este pht 408, deci...), însă am folosit pht 404, 407, 408, și merg bine și în boxe cu două-trei căi pentru home use. Avantajul e că dacă se arde (ceea ce e puțin mai greu, pentru că e foarte posibil să trebuiască să reduci înaltele binișor din filtru) este disponibil și recon kit original (membrană+bobina) și nu e scump, e autocentrant deci se montează foarte ușor și de un necunoscător.

Edited by antinari, 18 April 2008 - 10:53.


#5
tavykbt

tavykbt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 12.01.2007
TWEETER GDWK 11/100 - 8 OHM si TWEETER GDWK 10/80/19 - 8 OHM ar fi de la Tonsil. Nu stiu daca pretul e pe pereche si pe unde gasesc in TM? La P-audio nu vad preturi, desi cred ca sunt cam mari...

#6
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,819
  • Înscris: 08.12.2006
Prețul e pe bucată, nu pe pereche. Întotdeauna când un preț e dat pe pereche se specifică în mod explicit acest lucru.
Pe saitul tonsil am văzut că este și un buton mare și oval pe care scrie contact... eu habar n-am dacă au magazin în tm, dar ei știu cu siguranță...
La PAudio din câte știu se pot găsi niște prețuri folosind google, sunt mai mulți distribuitori în .ro care au și magazine online.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate