Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...

Cat timp se pierde cu fisa medica...

Ce se poate face intr-o balta de ...
 Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie

Noul Suzuki Swift 2024

Parere ac sh
 Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...

Alegere tableta

Cine poate lamuri extra-judiciar ...
 Cum se numeste boala de piele ?

Pompa submersibila pe 12 v

M-am saturat de cei care distrug ...

telefon fix cu cartela SIM plus e...
 

O intrebare?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
twyster

twyster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 18.11.2006
am achizitionat si eu mic Studio Projects b3 si am o placa de sunet Placa de sunet Creative X-Fi Xtreme Gamer am conectat microfonul si nu se aude nimic daca o sa achizitionez un  PREAMPLIFICATOR MICROFON BEHRINGER MIC100  o sa imi mearga? asa am auzit de la avaudiosys:|

#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,819
  • Înscris: 08.12.2006
De fapt ai nevoie de phantom power, microfonul trebuie alimentat la 48 volți. Dacă aș fi în locul tău mi-aș lua un mixer Soundcraft Compact4 e micuț și drăguț, merge bine, cred că se poate lua din .ro pe undeva pe la vreo 500 lei.

#3
twyster

twyster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 18.11.2006
ms :D pt raspuns da e bun si mixeru ala vad eu ce fac...

#4
SonyCboy

SonyCboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.04.2008
acu depinde la ce vrei sa folosesti micu dak vrei sa ai doar ca sa conversezi pe net nuti tre cine stie ce scula performanta bagi si u sa se auda daca vrei sa te dai pe ceva performant si sa faci ceva mai profi  <_< atunci iti recomand la fel sa te bagi la un mixer un mic (un microfon profesional in general nu are nevoie si de baterii doar daca e wireless ) si ai ceva mai performant si binenteles calitate sonora mai ridicata  :naughty: dar normal un microfon nu are voie sa nu functioneze daca este aplicat corespunzator in orificiu corespunzator si aici vine intrebarea intrebatoare... ce nu merge ? :deadtongue:
1 verifica cablu
2 contact imperfect (verifica pini lamele samd)
3 verifica setari
4 verifica daca nu cumva ai un S.C. la borne....
cam astea sunt defectele in majoritatea cazurilor sper ca ti`au fost de folos sfaturile mele...
daca nu poate apare cineva cu experiența mai multa in domeniu si ne lamureste pe amandoi  :w00t:
:console:

Edited by antinari, 15 April 2008 - 23:00.
inlocuit k cu ca si tz cu ț


#5
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,819
  • Înscris: 08.12.2006

View PostSonyCboy, on Apr 15 2008, 23:21, said:

acu depinde la ce vrei sa folosesti micu dak vrei sa ai doar k sa conversezi pe net nuti tre cine stie ce scula performanta bagi si u sa se auda daca vrei sa te dai pe ceva performant si sa faci ceva mai profi  <_< atunci iti recomand la fel sa te bagi la un mixer un mic (un microfon profesional in general nu are nevoie si de baterii doar daca e wireless ) si ai ceva mai performant si binenteles calitate sonora mai ridicata  :naughty: dar normal un microfon nu are voie sa nu functioneze daca este aplicat corespunzator in orificiu corespunzator si aici vine intrebarea intrebatoare... ce nu merge ? :deadtongue:
1 verifica cablu
2 contact imperfect (verifica pini lamele samd)
3 verifica setari
4 verifica daca nu cumva ai un S.C. la borne....
cam astea sunt defectele in majoritatea cazurilor sper ca ti`au fost de folos sfaturile mele...
daca nu poate apare cineva cu experientza mai multa in domeniu si ne lamureste pe amandoi  :w00t:
:console:
Ăsta a fost un răspuns dat doar de dragul de a răspunde...
Întrebarea nr. 5 e: Creative X-Fi Xtreme Gamer are phantom power? Dacă nu are (și nu are) atunci microfonul respectiv nu merge. Asta e.  
Sunt convins că nu l-a cumpărat ca să converseze pe mess cu el.

#6
twyster

twyster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 18.11.2006
Nu cred ca as fi nebun sa dau atatia bani sa vb pe mess :|  era mai bun un mixer dar deja dadusem comanda pana sa postez si daia am intrebat daca o sa imi mearga si din raspunsul lui #antinari se intelege ca da:)

Edited by twyster, 16 April 2008 - 07:51.


#7
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,819
  • Înscris: 08.12.2006

View Posttwyster, on Apr 16 2008, 07:50, said:

Nu cred ca as fi nebun sa dau atatia bani sa vb pe mess :|  era mai bun un mixer dar deja dadusem comanda pana sa postez si daia am intrebat daca o sa imi mearga si din raspunsul lui #antinari se intelege ca da:)
Ba dacă ai da atâția bani ca să vorbești în condiții pe mess, cred că ai fi :P

Da, va merge. Cu orice chestie care știe de phantom power, inclusiv preamplificatorul ăla.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate