Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extindere apa - trecere in domeni...

La mulți ani @Digix!

[cum] telefon cu folosire in SUA

Montare AC deasupra frigiderului?
 Cunoaste cineva metoda de semideg...

De ce in unele tari sunt sparte p...

Marime siguranța AC - 24.000...

E de la monitor sau nu?
 Rezervare gresita

Ce erau chestiile astea pe cerul ...

Apa plata ieftina vs scumpa

Serial: Those About to Die
 Malwarebytes Windows Firewall Con...

hotel pentru copii

Nu pot reinstala windows 11

Replacement grip pentru racheta t...
 

ANTENA 1 + RCS&RCS a CASTIGAT LICITATIA

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,433
  • Înscris: 05.09.2005
12:22 » Antena 1 a cîștigat licitația cu 85 de milioane + TVA. Kanal D s-a oprit la 73 de milioane. Realitatea TV s-a oprit la 84 de milioane.

http://www.gsp.ro/st...esta-61521.html

#2
vlad2006

vlad2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 05.02.2006
astia de la prosport zic asa : "Drepturile TV Liga 1 castigate de Antena 1 cu 102 milioane de euro"...se pare ca e totusi cu tot cu tva

Edited by vlad2006, 31 March 2008 - 11:35.


#3
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,433
  • Înscris: 05.09.2005
Au schimbat dupa. Cand am dat copy/paste era 85mil+tva

#4
mu_zz_i

mu_zz_i

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 13.02.2007
Suma de 102 milioane e cu tot cu TVA. Cea licitata a ajuns la 85 de milioane.

#5
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Directorul RCS :

Quote

Ne-am gîndit la faptul că nu ne vom recupera suma investită și în acest sens vom face niște ajustări la abonamentul TV


Marfaaaa..  :rolleyes:

#6
gymy

gymy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,007
  • Înscris: 29.11.2005

 bogdanar, on Mar 31 2008, 13:42, said:

Directorul RCS :



Marfaaaa..  :rolleyes:
Depinde pentru cine.Vintu si prietenii "dosnici" au luat-o prin dos.   :D  :D

#7
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,581
  • Înscris: 16.12.2006
Ma bucur nespus ca a castigat Antena 1 cu Digi Tv :D

#8
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003

 catalinman, on Mar 31 2008, 14:04, said:

Ma bucur nespus ca a castigat Antena 1 cu Digi Tv :D
noi nu. daca o sa mearga ca netul, ca si cablul, ca mobilul o sa plangem dupa mizeria de kanalde

#9
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002

 AcidMan, on Mar 31 2008, 15:27, said:

noi nu. daca o sa mearga ca netul, ca si cablul, ca mobilul o sa plangem dupa mizeria de kanalde

Netul si cablul merge bine ;)

#10
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,581
  • Înscris: 16.12.2006

 AcidMan, on Mar 31 2008, 14:27, said:

noi nu. daca o sa mearga ca netul, ca si cablul, ca mobilul o sa plangem dupa mizeria de kanalde
cablul tv merge bine , cel putin la mine (bucuresti , fibra optica , pachet extra) , telefonia fixa de asemenea merge bine , internet nu am de la rcs-rds , da am prieteni care au fiberlink si nu au intampinat probleme nici cu viteza la net , si nici  sa nu mearga sau ceva de  genul asta ,digi mobil din pacate nu am dar , am avut convorbiri digi mobil-rds.tel si calitatea este ireprosabila:D

#11
mail_lat

mail_lat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 18.11.2007
Cel ma probabil va transmite Antena 1 optiunea 1 si 3 , Arena tv optiunea 2 si, probabil ultimele 2 sau 3 . Restul dupa parerea mea vor vinde mai departe.



Cel mai sigur e ca Arena tv va fi pentru cel putin 3 ani exclusiv pentru DIGI TV si / sau RCS

#12
salve

salve

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 17.06.2006

 mail_lat, on Mar 31 2008, 18:08, said:

Cel ma probabil va transmite Antena 1 optiunea 1 si 3 , Arena tv optiunea 2 si, probabil ultimele 2 sau 3 . Restul dupa parerea mea vor vinde mai departe.



Cel mai sigur e ca Arena tv va fi pentru cel putin 3 ani exclusiv pentru DIGI TV si / sau RCS

Sigur optiunea 1 va agunge PPV LA DIGI. Si atunci sa vezi distractie. Daca are cineva impresia ca la pretul asta ( 100 mil) cineva da optiunea 1 la liber tare mult se inseala.
Credeti ca aia de la Digi sunt atat de naivi incat sa se multumeasca cu optiunea 2 la 50 mil. la cat dau?
Sa fim seriosi....
Pasarea malai viseaza.

#13
mail_lat

mail_lat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 18.11.2007
N-o sa mearga pay per view . Daca o sa faca asa RCS&RDS isi vor lua o mare teapa.

N-o sa plateasca nimeni 2-3 euro pentru un canal sportiv, dar in schimb ar putea trece foarte multa lume la DIGITV SAU RCS  pt a vedea meciurile in pachetul de baza. O ulterioare crestere a abonamentului va trece neobservata. E o chestie psihologica pe care sunt sigur ca o vor aplica

Nu mai fi asa de sigur cu optiunea1

#14
amboomdth

amboomdth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 14.05.2007

 salve, on Mar 31 2008, 17:20, said:

Sigur optiunea 1 va agunge PPV LA DIGI. Si atunci sa vezi distractie. Daca are cineva impresia ca la pretul asta ( 100 mil) cineva da optiunea 1 la liber tare mult se inseala.
Credeti ca aia de la Digi sunt atat de naivi incat sa se multumeasca cu optiunea 2 la 50 mil. la cat dau?
Sa fim seriosi....
Pasarea malai viseaza.


Al. Oprea: "E posibil ca meciurile să fie transmise în sistem pay-per-view"

Directorul general al RCS&RDS, Alexandru Oprea, a afirmat că, alături de Antena 1, era pregătit să ofere până la 90 de milioane de euro plus TVA și a menționat că este posibil să fie difuzate partide în regim pay-per-view.

"Alături de Antena 1 eram pregătiți să oferim până la 91 de milioane de euro plus TVA. Oricum, vom încerca să difuzăm partidele la liber, astfel încât să mărim numărul de abonați, dar e posibil să fie transmise în sistem pay-per-view

http://www.prosport....er-view-2504759

Edited by amboomdth, 31 March 2008 - 20:04.


#15
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,665
  • Înscris: 26.07.2004
interesant de remarcat ca la licitatie din partea antena1+rcs s-a prezntat domnul oprea directorul rcs-ului.
se poate citi printre randuri ... ;)

#16
mu_zz_i

mu_zz_i

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 13.02.2007

 AcidMan, on Mar 31 2008, 15:27, said:

noi nu. daca o sa mearga ca netul, ca si cablul, ca mobilul o sa plangem dupa mizeria de kanalde

Eu pot sa zic ca sunt dependent de RCS-RDS! Am cablu, telefon fix+mobil, internet si mai nou de 3 luni am si DIGI.
...la cablu nu am nici un repros;
...la telefon deasemenea;
...la internet in primele 5-6 luni am avut ceva probleme( cadea cand iti era lumea mai draga, viteza proasta) dar de un an de zile nu am mai avut nicio problema ( mai cade el o data la 2 saptamani dar nimeni si nimic nu e perfect...)
...DIGI: in aceste 3 luni o singura data am avut o problema dar s-a rezolvat dupa 10 ore;
Eu sunt multumit...adica eu merg pe principiul: atatia bani ata marfa; Nici nu dau mai mult dar nici nu primesc mai mult!

#17
mail_lat

mail_lat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 18.11.2007

 salve, on Mar 31 2008, 18:50, said:

Sigur optiunea 1 va agunge PPV LA DIGI. Si atunci sa vezi distractie. Daca are cineva impresia ca la pretul asta ( 100 mil) cineva da optiunea 1 la liber tare mult se inseala.
Credeti ca aia de la Digi sunt atat de naivi incat sa se multumeasca cu optiunea 2 la 50 mil. la cat dau?
Sa fim seriosi....
Pasarea malai viseaza.

Reprezentantul Antenei 1 a spus in direct la Fanatik Show ca sigur optiunea 1 va merge la Antena1 ;)

#18
amboomdth

amboomdth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 14.05.2007
discutie interesanta acum la telesport la fanatik show...
1.antena 1 transmite sigur prima optiune....
2 vor fi meciuri si la arena tv...
3.sunt multe variante de cum vor fi transmise meciurile pe digi(ppv,pay tv,crestere abo-si meciuri free) acum se fac calcule....
4.daca realitatea se alia cu dolce sigur castiga.....
5.profit poate sa existe ,digi va avea si mai multi abonati si antena 1 un important capital de imagine...
6.toata batalia cu liga a inceput de la boom tv :spunand suma de 54mil lei,ei au aruncat piatra si apoi sau dat la fund...agitand piata media si ridicand la atac concurenta.. astfel s-au dezvoltat si gandurile lui mitica pt mai multi bani...
7.sa nu uitam ca boom a crescut in piata cu interesul pt fotbal.....
8.nu este exclus sa se revinda din optiuni la alte televiziuni....

Edited by amboomdth, 31 March 2008 - 22:07.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate