Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Theo Rose x Domino x Alessandra -...

R.I.P. Donald Sutherland

Problema de soft ...

PPC suprataxeaza voit fara nici o...
 Senzori de miscare aprind lampile...

Gaura dreapta in perete gros

Manea cu saxofon si tipa misto

Fedex tot imi trimite facturi de ...
 Portretul combinatorului la tiner...

Fals/ uz de fals?

Credit pe cartele

Nu pot sa prelungesc un domeniu, ...
 Sfc scannow blocat la 99 la suta

hdd 2,5" sata 250GB unallocat...

Comparatie consum inverter vs non...

Hidrofor defect arunca apa inapoi...
 

Card CEC - Paypal

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
mcbunescu

mcbunescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 05.11.2005
Salut,
Sper ca nu mai exista un topic asemanator ! Am nevoie de o parere!
Vreau sa imi fac card la CEC si nu stiu ce tip de card sa imi fac pt. a verifica contul de Paypal si sa pot retrage banii din cont !
am posib. sa imi fac doar la CEC ! Vreau sa stiu tipul cardului !
Mai am un card Visa electron tot de la CEC neactivat 3D Secure si vreau sa stiu daca pot sa il pun la paypal pt. a verifica contul!
Multumesc anticipat !

#2
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Pana iti raspunde cineva care are card la cec, ai timp sa il adaugi de 1000 de ori sa vezi daca merge.

In principiu, daca e visa electron si merge folosit pe net, e bun.

Edited by don_dannielo, 02 March 2008 - 20:04.


#3
mcbunescu

mcbunescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 05.11.2005
L-am incercat dar nu reusesc !:( Spune ca nu il poate verifica!

#4
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Ai platit cu el pe net pana acum, pe site-uri din afara?
Ai 1.5 euro pe el?

#5
mcbunescu

mcbunescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 05.11.2005
Am cumparat pe net de ep siteurri gen name.com hostgator.com si altele ...
am 1,5 $ pe el !
cand incerc cu cel care este neactivat 3d secure spune ca nu poate verifica!

#6
ilozka

ilozka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.10.2008
Eu am reusit sa platesc cu Visa Electron-ul meu (Secure 3D activat) prin Paypal.
Intrebarea este daca a reusit cineva sa retraga bani de pe Paypal pe un card CEC Visa Electron?

#7
catasoft

catasoft

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 07.10.2005

 ilozka, on Oct 12 2008, 20:55, said:

Eu am reusit sa platesc cu Visa Electron-ul meu (Secure 3D activat) prin Paypal.
Intrebarea este daca a reusit cineva sa retraga bani de pe Paypal pe un card CEC Visa Electron?
Salut

Eu am un Visa Electron la BCR.
Am facut plati cu el pe net, si totul a fost ok, cumparare domenii si alte produse.
Cand insa am vrut sa il conectez cu PayPal, nu mergea verificarea in PayPal.
De vreo 3 ori am platit 1.5Eur, ca na, le scriam si ziceau sa incerc iar, ca o sa mearga.
Luam extrasul de cont, codul cu pricina din extras, si la punerea in PayPal, nimic, nu
imi putea verifica virgula cardul.
Sa fie din cauza ca e Visa Electron? Am auzit ca nu sunt cele mai sigure...
Fara rea e ca desi au zis ca pun banii aia in cont (cei 1.5Eur) nu i-am vazut in contul
de PayPal, care acum zice ca e Zero...
Na, suntem romani si ne ocupa tot timpul... :)

Catalin

#8
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,118
  • Înscris: 19.01.2004
catasoft, eu am folosit tot un bcr-visa electron si nu am avut nici un fel de problema.

#9
alex2006best

alex2006best

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 21.02.2007
In cat timp ati primit parola pentru activarea 3D Secure la CEC, dupa completarea formularului?

#10
spion100

spion100

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 08.10.2009

 ilozka, on 12th October 2008, 19:55, said:

Eu am reusit sa platesc cu Visa Electron-ul meu (Secure 3D activat) prin Paypal.
Intrebarea este daca a reusit cineva sa retraga bani de pe Paypal pe un card CEC Visa Electron?
Am avut card visa electron de la CEC,si a durat aproape vreo luna si jumatate sa retrag de la Paypal pe card 9 $,si din 9 sau facut 7$,e birocratie mare la CEC nu recomand nimanui carduri de la CEC pentru retrageri de bani si plati online.Cautati alta banca pentru plati online.Babele de la CEC nici nu stiu IBAN-ul bancii. :D :D,sa faceti experimentul asta ,aproape toate o sa va zica numarul de cont....etc.Ajunsesem sa ma rog de ei sa imi dea banii.Numai probleme am avut la ei."CEC-dormi linistit ,banii dvs. sunt in siguranta la noi." :D :D

#11
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Cu ce te-a suparat cec-ul de minti in halul asta? Din Paypal nu poti retrage $9.

 spion100, on 29th October 2009, 08:37, said:

Am avut card visa electron de la CEC,si a durat aproape vreo luna si jumatate sa retrag de la Paypal pe card 9 $,si din 9 sau facut 7$,e birocratie mare la CEC nu recomand nimanui carduri de la CEC pentru retrageri de bani si plati online.Cautati alta banca pentru plati online.Babele de la CEC nici nu stiu IBAN-ul bancii. :D :D,sa faceti experimentul asta ,aproape toate o sa va zica numarul de cont....etc.Ajunsesem sa ma rog de ei sa imi dea banii.Numai probleme am avut la ei."CEC-dormi linistit ,banii dvs. sunt in siguranta la noi." :D :D


#12
spion100

spion100

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 08.10.2009

 don_dannielo, on 29th October 2009, 08:45, said:

Cu ce te-a suparat cec-ul de minti in halul asta? Din Paypal nu poti retrage $9.
pe cat facem pariu ca poti retrage?daca ii dai comisionu de 2$ sau cat mai e ....la 10$

#13
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 spion100, on 29th October 2009, 09:02, said:

pe cat facem pariu ca poti retrage?daca ii dai comisionu de 2$ sau cat mai e ....la 10$
Deci ai retras $10, nu 9.
Asta inseamna $7.5 ajunsi in cec, comisionul paypal (nu cec) fiind $2.5. Ai rotunjit tu la 7.
Deci, ce-i cu aia $9, si cu ce te-a suparat cec de pui cifre mincinoase pe Softpedia?

Iar IBAN-ul bancii, ce mai e si asta?

Edited by don_dannielo, 29 October 2009 - 09:16.


#14
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
Probabil supararea lui vine de la faptul ca CEC i-a tinut banii blocati 30 de zile pana sa-i poata scoate.

#15
spion100

spion100

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 08.10.2009

 don_dannielo, on 29th October 2009, 09:09, said:

Deci ai retras $10, nu 9.
Asta inseamna $7.5 ajunsi in cec, comisionul paypal (nu cec) fiind $2.5. Ai rotunjit tu la 7.
Deci, ce-i cu aia $9, si cu ce te-a suparat cec de pui cifre mincinoase pe Softpedia?

Iar IBAN-ul bancii, ce mai e si asta?

Cum spune si baiatu mai sus ,faptu ca mi-au tinut banii 30 zile ma suparat mai mult decat ca am primit mai putin de cat zic ca iau ei comisioane la CEC,si te duc si cu vrajeala ca trebuie sa astepti 30-40 zile ca sa primesti banii din strainate daca suni la aia  cu numarul de pe spatele cardului asa zic :cica sunt niste reguli noi de la VISA,la alte banci nu este asa si nu a auzit nimeni de asa ceva.Cand m-am mai dus sa mai retrag niste bani in euro de la Gamebookers mi-au blocat contul si au facut ei cont in euro fara acordul meu,si a trebuit sa ma duc la sediu central din orasul meu sa mi-l deblocheze,am stat vreo 3 ore,intelegi?3 ore si nici nu si-au cerut scuze jegurile.Mi-am bagat toate bip-urile in ei si in banca lor primitiva de incompetenti ce sunt.Cand i-am intrebat daca pot face operatiuni online cu cardul si daca face conversia valutara la banii primiti din strainatate,baba mi-a zis ca DA cu un zambet din ala de vanzator,si cand m-am dus sa ii intreb de ce nu imi intra banii in cont, nici ea nu stia ca mi-au deschis cont in euro fara acordul meu ca sa primesc banii.A fost birocratie mare de tot si  asta sa intamplat la sfarsitul verii lui 2009.NISTE INCOMPETENTI SI INAPOIATI.FOLOSITI ORICE BANCA DIN ROMANIA NUMAI CEC SA NU FOLOSITI VA RECOMANDA EU ASTA,CHIAR DACA ALTII AU COMISIOANE UN PIC MAI MARI DECAT LA EI.
O BANCA CARE TRAIESTE INCA IN VREMEA COMUNISMULUI.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate