Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

Credeti ca va lua CFR Cluj campioantul ?

- - - - -
  • Please log in to reply
196 replies to this topic

#1
warriorboy

warriorboy

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 201
  • Înscris: 26.08.2007
Dupa victoria CFR-ului cu craiova cu scorul de 4-1 si infrangerea surprinzatoare a rapidului in fata lanternei rosi a campionatului U cluj se poate spune ca cfr CLuj va castiga campionatul ?
Are CFR experienta necesara de a face fata Granzilor din bucuresti exceptand Dinamo care este foarte in stade de lider. Rapid si Steaua sunt cele mai  temute adversare ale clujenilor. Vor lua cfr-isti campionatul sau nu ?
Voi ce credeti ?

#2
frexxl

frexxl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 16.05.2005

View Postwarriorboy, on Feb 24 2008, 11:35, said:

Dupa victoria CFR-ului cu craiova cu scorul de 4-1 si infrangerea surprinzatoare a rapidului in fata lanternei rosi a campionatului U cluj se poate spune ca cfr CLuj va castiga campionatul ?
Are CFR experienta necesara de a face fata Granzilor din bucuresti exceptand Dinamo care este foarte in stade de lider. Rapid si Steaua sunt cele mai  temute adversare ale clujenilor. Vor lua cfr-isti campionatul sau nu ?
Voi ce credeti ?
de ce doar Granzii trebuie luati in considerare ...atata timp cat mingea e rotunda se poate intampla orice
mie mi-ar placea sa le dea o palma Granzilor (cum ii numiti voi) ... poate ar mai reduce din impresii ...

#3
warriorboy

warriorboy

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 201
  • Înscris: 26.08.2007

View Postfrexxl, on Feb 24 2008, 11:37, said:

de ce doar Granzii trebuie luati in considerare ...atata timp cat mingea e rotunda se poate intampla orice
mie mi-ar placea sa le dea o palma Granzilor (cum ii numiti voi) ... poate ar mai reduce din impresii ...

poate ar trebui luati in considerare pt ca in ultimi 17 ani doar bucuresteni au castigat campionatele eu mi-as dori sa mai castige si o echipa din provincie dar toate cotidianele sportive chiar si in acest moment tot nu prea dau sanse clujenilor ca o sa castige campionatul

#4
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
Pana acum doar cele 3 echipe din Bucuresti(Steau, Dinamo si Rapid) s-au batut pentru titlu.
E bine ca lupta devine mai piperata prin prestatiile CFR-ului. :D
M-as bucura daca ar mai lua o echipa "neobucuresteana" campionatul. :D

#5
SoR!n

SoR!n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 29.12.2006
Ati uitat cum au luat bataie de la nu stiu ce Famagusta ? In turul 2 al cupei UEFA ?
Tot ei vor sa castige campionatul si sa ajunga DIRECT IN GRUPELE LIGII CAMPIONILOR ??

Am piredut locul 6 in clasamentul UEFA din cauza anului slab in cupele europene al echipelor bucurestene. Dar punctajul, cu toate ca era mic,  s-a impartiti la 5. Degeaba ajung 2-3 echipe departe daca altele pierd prin tururile preliminare la uefa.

Parerea mea e ca mai bine stau cuminti si sa treaca intai macar de grupele UEFA apoi sa faca pretentii la titlu, adica la UCL.

#6
xhermesx

xhermesx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 14.03.2007
Da, cred ca va lua CFR Cluj campionatul. Nu ca ar fi prea buna echipa (in definitiv e o amestecatura de jucatori straini mediocri bagati la gramada de un antrenor relativ bun). Ci din cauza ca celelalte echipe sunt intr-o forma mai slaba (constanta) combinata cu autosuficienta si blazare (vezi Steaua si Dinamo in special). Asistam din pacate la o nivelare in "jos" a fotbalului romanesc.
Si tare imi este ca si la nationala vom urma acelasi trend.
:-) Poate ar trebui sa faci un poll, de curiozitate.

#7
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Sper din toata inima sa nu ia clujul campionatul. Nu au nici forta, nici experienta sa gestioneze UCL. Si nu ar fi drept sa profite altii de punctele aduse de Granzii pe care ii cam luati in deradere....
Cate puncte a adus CFR-ul in ultimele editii ale cupelor europene, ca nu imi prea aduc aminte. Am zis-o si o sa o repet: Valoarea se vede afara, acolo unde relatiile din liga puscariasului nu mai au cum sa influenteze arbitrii si automat si rezultatele. Iar afara, pana acum au cofirmat Steaua, Rapid, si putin Dinamo....

#8
Uweman

Uweman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 18.09.2006
De ce sa nu castige o "provinciala" campionatul?
De ce trebuie sa aducem mereu aminte de rahaturile alea de puncte aduse de granzii Romaniei?
De ce trebuie sa aducem aminte ca Steaua in primul rand si apoi Rapid au confirmat in Europa?
Sfertul ala de Uefa o sa ramana in cartile de istorie... ouauuu, uefantasticiiiiiii... ce reusita! CSKA Moscova a castigat cupa Uefa... aia da performanta!
Si ce, Stelei fantastice i se cuvine titlul si campionatul in fiecare an, doar pentru ca a adu
s puncte Romaniei si ca a fost in Sampion Lig?
Ce-i cu atitudinea asta de mahar, de privit de sus?
Sa se duca CFR in SampLig si sa se faca de rahat... 4-0, 6-0 de la echipele de rahat din strainatate....
Si ce?
Ce o sa facem noi?
O sa stam ca niste decreierati sa ne contram pe forum, ca fu*u-i echipa lu' unguru' masii, iar ne-am facut de rahat!
Si CE DACA?
SA DEA DOMNUL sa ia CFR campionatul sa moara granzii "capitalei" de invidie!!!
Ca "provincial", imi doresc asta din toata inima!!

A venit si vremea altora, a granzilor a apus!
Si odata cu ea si punctele uefantastice! :disgust:

#9
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

View PostUweman, on Feb 26 2008, 20:08, said:

A venit si vremea altora, a granzilor a apus!
Si odata cu ea si punctele uefantastice! :disgust:
Punctele uefantastice nu au apus. Daca apuneau aveam doar o echipa in turul II preliminar al Champions League.

#10
SoR!n

SoR!n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 29.12.2006

View PostUweman, on Feb 26 2008, 20:08, said:

De ce sa nu castige o "provinciala" campionatul?
De ce trebuie sa aducem mereu aminte de rahaturile alea de puncte aduse de granzii Romaniei?
De ce trebuie sa aducem aminte ca Steaua in primul rand si apoi Rapid au confirmat in Europa?

Sfertul ala de Uefa o sa ramana in cartile de istorie... ouauuu, uefantasticiiiiiii... ce reusita! CSKA Moscova a castigat cupa Uefa... aia da performanta!
Si ce, Stelei fantastice i se cuvine titlul si campionatul in fiecare an, doar pentru ca a adu
s puncte Romaniei si ca a fost in Sampion Lig?
Ce-i cu atitudinea asta de mahar, de privit de sus?
Sa se duca CFR in SampLig si sa se faca de rahat... 4-0, 6-0 de la echipele de rahat din strainatate....
Si ce?
Ce o sa facem noi?
O sa stam ca niste decreierati sa ne contram pe forum, ca fu*u-i echipa lu' unguru' masii, iar ne-am facut de rahat!
Si CE DACA?
SA DEA DOMNUL sa ia CFR campionatul sa moara granzii "capitalei" de invidie!!!
Ca "provincial", imi doresc asta din toata inima!!

A venit si vremea altora, a granzilor a apus!
Si odata cu ea si punctele uefantastice! :disgust:
Pentru ca fara acele puncte, echipa de pe locul 1 mergea doar in preliminarii. Daca CFR poate sa treaca de preliminarii, foarte bine, sa joace in liga. Titlul nu mai e ce era acum cativa ani, reprezinta doar un trofeu ce te duce in grupele ligii si iti aduce cateva milioane de euro.

Nu am nimic impotriva CFR-ului, dar ce sa caute ei in UCL cand n-au trecut de turul 2 al cupei UEFA ??

#11
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

View PostUweman, on Feb 26 2008, 20:08, said:

De ce sa nu castige o "provinciala" campionatul?
De ce trebuie sa aducem mereu aminte de rahaturile alea de puncte aduse de granzii Romaniei?
De ce trebuie sa aducem aminte ca Steaua in primul rand si apoi Rapid au confirmat in Europa?
Sfertul ala de Uefa o sa ramana in cartile de istorie... ouauuu, uefantasticiiiiiii... ce reusita! CSKA Moscova a castigat cupa Uefa... aia da performanta!
Si ce, Stelei fantastice i se cuvine titlul si campionatul in fiecare an, doar pentru ca a adu
s puncte Romaniei si ca a fost in Sampion Lig?
Ce-i cu atitudinea asta de mahar, de privit de sus?
Sa se duca CFR in SampLig si sa se faca de rahat... 4-0, 6-0 de la echipele de rahat din strainatate....
Si ce?
Ce o sa facem noi?
O sa stam ca niste decreierati sa ne contram pe forum, ca fu*u-i echipa lu' unguru' masii, iar ne-am facut de rahat!
Si CE DACA?
SA DEA DOMNUL sa ia CFR campionatul sa moara granzii "capitalei" de invidie!!!
Ca "provincial", imi doresc asta din toata inima!!

A venit si vremea altora, a granzilor a apus!
Si odata cu ea si punctele uefantastice! :disgust:
Stai calm ca am mentionat si de dinamu al tau...
De adus aminte de ele, trebuie sa aducem, ca ne obliga UEFA... Daca nu ar fi punctele astea, nu ar mai fi nici bataia asta acerba din campionat, daca ma intelegi.
Iar de partea cu capitala si provincia, precum si cu romanii si ungurii, numa niste dobitoci (becali) sau niste frustrati (cei care sufera de complexul provincialului) ar putea tine cont.
Sa castige nene a mai buna, dar sa castige in puii mei pe teren, nu cu arbitrii.

#12
Uweman

Uweman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 18.09.2006

View Postkill_them_all1000, on Feb 26 2008, 20:46, said:

Punctele uefantastice nu au apus. Daca apuneau aveam doar o echipa in turul II preliminar al Champions League.

La ce ne arata fotbalul romanesc in acest moment, din punctul meu de vedere acele puncte chiar au apus.
Nu meritam o echipa direct in Sampion Lig si inca una in preliminarii.
Cea din preliminarii era suficienta.


Si Sorine, daca n-au trecut in cupa Uefa anul trecut, nu e obligatoriu sa nu se descurce in Samp Lig anul asta.
Steaua a avut un parcurs frumos anul trecut in CL si anul acesta s-a facut de ras, cand toti prevedeati ca o sa joace in optimi!
Daca sunt asa de tari sa castige ei campionatul si sa mearga 10 ani deacum inainte pe punctele pretioase pe care le-au adus ei natiunii. La Steaua ma refer.
Daca nu, gura mica si mai usor cu automarinimia asta cu punctele!
Iar eu unul m-am saturat de comentatorii aia idiotii aia de Mironica si Draghici de la Pro Tv, care tipa si abereaza la meciurile Stelei din CL.
Si mai abereze si in portughezo-romano-magyaro... :lol:

LE: Goofy... daca e sa imi placa ceva la Bucuresti, e doar un lucru... numele DINAMO. Atat! Nici jucatorii, nici conducatorii, in nici un caz stadionul, hai... poate doar suporterii... si aia, nu tot timpul!
Si eu personal nu sunt frustrat, doar scarbit de cum poate sa arate o capitala si cum se comporta unii dintre oamenii acestei "metropole".
Dar asta e alt subiect...

Edited by Uweman, 26 February 2008 - 22:15.


#13
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

View PostUweman, on Feb 26 2008, 22:05, said:

LE: Goofy... daca e sa imi placa ceva la Bucuresti, e doar un lucru... numele DINAMO. Atat! Nici jucatorii, nici conducatorii, in nici un caz stadionul, hai... poate doar suporterii... si aia, nu tot timpul!
Si eu personal nu sunt frustrat, doar scarbit de cum poate sa arate o capitala si cum se comporta unii dintre oamenii acestei "metropole".
Dar asta e alt subiect...
Ce iti place dom-le la numele ala? Nu iti place mai mult STEAUA? Auzi ce rezonanta frumoasa are.... Si Eminescu vorbea de ea, de rasaritul ei.... E un motiv des intalnit.... Are si stadion de CL, suporteri frumosi (sper sa strige si astia Serbia, Serbia si Romania, Romania - tin cu sarbii, nu are nici o legatura ca jucam cu CFR-ul)
Si nu te consideram pe tine frustrat, dar sunt unii care sufera de acest complex al provincialului, care duce la frustrare, si sa mor eu daca inteleg de ce, ca si in bucuresti si la temeswar tot 2 picioare avem si la fel ne incheiem la fermoar....

#14
dezertorul_nike_2

dezertorul_nike_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 11.06.2007
Cred ca CRF Cluj va lua campionatul, chiar daca nu vreau :D trebuie sa vedem realitatea

#15
shobi

shobi

    dabãl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
dupa meciul destul de slab, desi n-o arata scorul, cu craiova ... eu zic ca ar putea sa-l scape din mana.
ar fi frumos sa castige, ar fi frumos sa ajunga in CL si sa faca o figura relativ frumoasa ... dar asta e poezie.

#16
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
Daca tot or sa castige campionatul si ajung in CL, mi-as dori sa se faca de kko in CL. :)
Vorba lu' Radoi(sau alt jucator?): "CFR e 0 in Europa(si as mai adauga: "Si asa va ramane pentru inca 20 de ani"). :)

#17
Uweman

Uweman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 18.09.2006
Ti se pare ca Radoi e mai mult de 0 in Europa?
Remember Rosenborg...
Jucatoru' lu peste!

#18
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
Era vorba de echipa, nu de Radoi. :)
Si pentru mine Radoi e un 0, ca sa nu ma intelegi gresit.
Dar afirmatia lui e adevarata. Si sper ca si adaugarea mea va fi. :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate