Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O femeie sustine ca este propriet...

Damsel (2024)

Cum schimb parola la un ZTE F6605R?

5 mituri comuniste demontate
 Pet Shop Boys - It's not a cr...

Tigla metalica

Recomandari Termopan + Velux

Sfaturi amplificator + bose
 Voi intelegeti ce va zic animalut...

Router nou fara port pentru fibra...

Cum mai stam cu asigurarile de ri...

Cer autorizatie, modific fara aut...
 Beko masina de spalat rufe WUE 77...

Aer conditionat Multisplit / case...

e-TVA din August 2024

Ventilatorul centralei nu se opre...
 

politia incalaca regulile

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
dr4qul4

dr4qul4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 19.03.2005
azi dimineata la 5:41 la eroii revolutiei o masina de politie (nu ia-m retinut nr) a iesit din benzinaria noname (cea de pe dreapta cum vi dinspre unirii, probabil venea de pe pieptanari sau de pe viilor) si a intrat pe serban voda mergand o buna bucata pe linia de tramvai de pe contrasens.
eu stateam la semaforul de vis-a-vis de biserica si el mi-a trecut prin fata (avea cam 40-50 la ora), a facut stanga si a mers pe linia de tramvai de pe contrasens exact pe langa refugiul de tramvai.

#2
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,498
  • Înscris: 05.08.2002
se intampla des (foarte) astfel de nereguli
si avem pretentie de civilizatie in trafic cand maimutele sunt la putere

#3
undesignus

undesignus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,505
  • Înscris: 28.06.2006
Un vecin a fost busit de o masina de politie care traversa intersectia pe rosu, fara semnale luminoase sau acustice. L-au scos tot pe el vinovat, pentru ca baietii... erau "in misiune"  :cursing:

Edited by undesignus, 15 February 2008 - 12:07.


#4
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,176
  • Înscris: 02.04.2007
Aseara, pe o straduta de pe langa Acad Militara, un Logan de militie oprise un taximetrist. Taxiul era parcat relativ ok, militistii oprisera cu curul 1/2 in strada de aveai loc sa te strecori la limita printre masini. La claxonul meu o doamna militista beleste ochii mari gen "ce p..la mea vrei?!" si colegul incepe sa comenteze ceva. Din cauza ca ma grabeam, nu m-am oprit sa le transmit niste mesaje de binete.

#5
bicorpus

bicorpus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 16.02.2008
lol...eram pieton vara trecuta si asteptam sa se faca verde...vine masina de politie , trece pe rosu fara girofar sau sirena...urlu in gura mare : tuva n ......si baga......si de mai dulce de morcovari si nenorociti fripturisti ce luati spaga...opreste masina de politie si ma intreaba frumos despre cine vb...despre nistre prosti care trec pe rosu si se cred ca au 3 dalea...

Nu i am ofensat direct...e libera exprimare...si atata timp cat nu am numit pe cineva exact nu au avut ce sa mi faca decat sa ma ameninte ca o sa aibe ei grija de mine...A trecut 1 an... nu am patit nimic...Ca sa vezi...ce frica imi e de niste jegosi de politai corupti.

#6
simplu_29

simplu_29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 24.03.2008
ora 3 dimineata drumul european constanta m.kogalniceanu....intersectia palazu mare doi militieni la panda care-mau oprit...
se prezinta si-mi cere documentele....eu intreb pentru ce?....el raspunde verificare...eu intreb ..verificare de ce?...zic iar moda cu rutina si-alea alea??....el raspunde...v-am cerut actele d-vstra si nu ale masinii....adica buletinul....

zambesc ..apoi pun mana pe tel si il intreb daca-i normal ca la 3 dimineata sa trezsc pe cineva din somn sa vad daca ei chiar trebuiau sa fie acolo la ora aia......se uita la mine si-mi spune nervos......MERGETI...N-AM CHEF DE CEARTA..!!
pe  partea cealalta un om sarman cu o amarata de dacie isi freca mainile si se ruga de d-l militian sa-l ierte ca nu avea itp valabil....

cred ca nici macar nu aveau procese verbale la ei......JAPCA cu scoala ....VA ROG SA_MI PREZENTATI DOCUMENTELE.......cine pune botu normal ca-i da documentele ......cine intreaba de ce ?.....raspunde ..DOCUMENTELE D-VSTRA CA PERSOANA ..MASINA NU MA INTERESEAZA....

poate citesc si militieni care fac asa ceva ... NU MA INJURATI DOMNILOR ... si voi si noi avem copii acasa de crescut ....dar....AVEM SI SALARII !!

#7
bogdan2007

bogdan2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 11.01.2007
Masina Politiei Rutiere, parcata jumatate pe trotuar, jumatate pe banda 1, chiar la 3 m de intersectie.Faceau ceva?NU, vorbeau intre ei.Chiar eram curios ce reactie vor avea cand le-a aparut in spate un Golf, care vroia sa faca dreapta si nu avea loc de ei.Simplu; s-au urcat cu totul pe trotuar.
5 minute mai devreme: intr-o intersectie groaznica, semafoarele uitasera sa mearga. Dupa ce un politist a dirijat circulatia vreo 10 minute, s-a plictisit si s-a repezit in masina.PAi normal ca a dat fuga , ca doar ce mai venise un echipaj, parcat in paralel cu ei si incinsesera o vorba.La 15 metri dstanta, dobitocii de noi, ne chinuiam sa trecem in conditii umane...

#8
campionul

campionul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 14.01.2007
Eu sunt de parere ca trebuie redenumit topicul in : "Politia face lucruri traz-tampite ".
Sambata am fost in Moldova la o nunta si in toiul petrecerii am inceput sa le umplu frigiderele politistilor cu carne, dupa care am aflat ca sunt singurul de la masa care nu sunt politist.Baietii zambeau ciudat in acele momente dar ce sa faci viata nu-i o prajitura!!!

Edited by campionul, 23 June 2008 - 19:15.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate