Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extindere apa - trecere in domeni...

La mulți ani @Digix!

[cum] telefon cu folosire in SUA

Montare AC deasupra frigiderului?
 Cunoaste cineva metoda de semideg...

De ce in unele tari sunt sparte p...

Marime siguranța AC - 24.000...

E de la monitor sau nu?
 Rezervare gresita

Ce erau chestiile astea pe cerul ...

Apa plata ieftina vs scumpa

Serial: Those About to Die
 Malwarebytes Windows Firewall Con...

hotel pentru copii

Nu pot reinstala windows 11

Replacement grip pentru racheta t...
 

service cu masina la schimb

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
cststefan

cststefan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 18.12.2005
Pe 28.12, pe la 22:30 veneam pe Calea Vitan din directia P-ta Bobocica spre Mall, cand la intersectia cu Sos. Mihai Bravu, un tramvai care venea dinspre Mall pe Cal Vitan si trebuia sa faca stanga spre Distor nu a dat prioritate si l-am lovit.
Am apucat sa franez, dar pt ca l-am vazut tarziu tot nu m-am oprit. Urmarea este ca partea din fata a masinii (Citroen C4, 5 usi) e destul de vraiste: bara sparta, capota indoita, aripa stanga sparta (e din plastic), suporturile de faruri s-au spart (farurile nu :P). Fiind sarbatorile, inca nu am apucat sa ajung la allianz sa- mi faca dosarul de dauna (desi l-a gasit pe vatman vinovat, asta nu a fost de acord cu politistu si asadar nu pot sa-mi fac masina pe rca-ul lui).
Desi am tot cautat pe net, nu am gasit vreo referinta la conditiile pt care se da masina la schimb atat timp cat masina ta este in service, sau care sunt acele service-uri care dau masina.
Fiindca nu aveam viteza in timpul impactului, sunt doar probleme de tinichigerie, nu si de mecanica, nici macar radiatorul nu este spart, iar motorul si directia functioneaza, asa ca as putea sa ma orientez cam spre orice service, nu neaparat Citroen, asa ca daca stie cineva un service care lucreaza repede si bine, si mai dau si masina la schimb ar fii excelent! :coolspeak:

#2
dr4qul4

dr4qul4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 19.03.2005
daca politistul l-a gasit pe vatman vinovat tu iti repari masina pe casco iar cei de la allianz isi vor recupera banii de la ratb.  poate stiu eu gresit dar daca vinovatul nu iti da rca-ul tu poti sa ii iei rca-ul de la compania unde e asigurat.

#3
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
nu cred ca iti va da nimeni masina la schimb pentru un accident. stiu doar ca daca faceai casco prin unii brokeri iti dadeau in caz de accident si masina la schimb..

#4
cststefan

cststefan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 18.12.2005

 romaximusro, on Jan 4 2008, 14:01, said:

nu cred ca iti va da nimeni masina la schimb pentru un accident. stiu doar ca daca faceai casco prin unii brokeri iti dadeau in caz de accident si masina la schimb..

Ba da, eu stiu pe cineva care avea un 206 si cei de la service (nu stiu sigur care, dar cel mai probabil peugeot) i-au dat masina la schimb un 307, si un 206 cc. La fel, mai stiu pe cineva care avea un 760Li, iar cei de la Bavaria i-au dat masina la schimb. E drept, un mini, dar macar se putea deplasa omul.

@dr4qul4: oricum o reparam pe casco, iar cei de allianz e treaba lor de unde isi recupereaza banii. Vatmanul nu a fost de acord cu solutionarea politistului si de-aia nu pot sa o repar pe RCA, nu ca nu mi l-a dat el.

Edited by cststefan, 04 January 2008 - 16:16.


#5
videosuzy

videosuzy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,397
  • Înscris: 04.04.2007

 cststefan, on Dec 31 2007, 12:46, said:

Pe 28.12, pe la 22:30 veneam pe Calea Vitan din directia P-ta Bobocica spre Mall, cand la intersectia cu Sos. Mihai Bravu, un tramvai care venea dinspre Mall pe Cal Vitan si trebuia sa faca stanga spre Distor nu a dat prioritate si l-am lovit.
Am apucat sa franez, dar pt ca l-am vazut tarziu tot nu m-am oprit. Urmarea este ca partea din fata a masinii (Citroen C4, 5 usi) e destul de vraiste: bara sparta, capota indoita, aripa stanga sparta (e din plastic), suporturile de faruri s-au spart (farurile nu :P). Fiind sarbatorile, inca nu am apucat sa ajung la allianz sa- mi faca dosarul de dauna (desi l-a gasit pe vatman vinovat, asta nu a fost de acord cu politistu si asadar nu pot sa-mi fac masina pe rca-ul lui).
Desi am tot cautat pe net, nu am gasit vreo referinta la conditiile pt care se da masina la schimb atat timp cat masina ta este in service, sau care sunt acele service-uri care dau masina.
Fiindca nu aveam viteza in timpul impactului, sunt doar probleme de tinichigerie, nu si de mecanica, nici macar radiatorul nu este spart, iar motorul si directia functioneaza, asa ca as putea sa ma orientez cam spre orice service, nu neaparat Citroen, asa ca daca stie cineva un service care lucreaza repede si bine, si mai dau si masina la schimb ar fii excelent! :coolspeak:

Eu am un Citroen C5 v1 si in 2006 o soferita mai putin priceputa a apreciat gresit un viraj si mi-a "raschetat" bara din fata pe partea stanga, mi-a deplasat farul caruia i s-a rupt o urechiusa de prindere, toata "consumatia" ducand in jurul sumei de 30 mil lei (far nou, bandoul de pe bara si vopsitul)...
Am dus masina la ATS Pipera unde mi-a oprit-o pentru 3 zile timp in care mi-au dat la schimb un Picasso spre folosire pentru toata perioada cu pricina...Nu stiu daca mai e asa acum insa atunci am fost foarte incantat ca exista asa ceva la noi...
Cu stima,

Cata

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate