Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apa la sticla din sticla

Întrebuințare telefoane vechi...

Dacia Lodgy sau Dacia Docker ?

Valeriu Nicolae
 Exista vreun dezavantaj la constr...

Problema martori semnalizare dire...

Umplere gol tamplarie-glaf

Produse inapoiate cu zgarieturi
 Recomandare laptop cu specificati...

Pareri? Este fiabil?Aer condition...

1 zi/noapte Gura Portitei

Samsung Galaxy S23 Plus
 Recomandare TV Samsung QLED

Cat ar trebui sa ma coste o incar...

UBB camin

Boxe active pentru terasa
 

Laptop toshiba

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
ionutz11

ionutz11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 17.01.2007
Am un laptop toshiba satellite a200-1N2
Intrebarea e urmatoarea
De ce cind dau restart la calculator imi apare fereastra albastra in c oltul ecranului ,stinga sus iar apoi dispare si incarca win
Nici bine nu termina de incarcat si cind sa se deschisa ,se restarteaza singur,si de la capat iar
Cind are toane mai bune intra in win fara probleme
de ce?

#2
Bogdani

Bogdani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 18.10.2004

View Postionutz11, on Dec 16 2007, 14:05, said:

Am un laptop toshiba satellite a200-1N2
Intrebarea e urmatoarea
De ce cind dau restart la calculator imi apare fereastra albastra in c oltul ecranului ,stinga sus iar apoi dispare si incarca win
Nici bine nu termina de incarcat si cind sa se deschisa ,se restarteaza singur,si de la capat iar
Cind are toane mai bune intra in win fara probleme
de ce?

Ai instalat xp-ul sau vista?

#3
ionutz11

ionutz11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 17.01.2007

View PostBogdani, on Dec 17 2007, 04:49, said:

Ai instalat xp-ul sau vista?


Salutttt
Am instalat XP-ul
A venit cu Vista instalat

#4
Bogdani

Bogdani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 18.10.2004

View Postionutz11, on Dec 16 2007, 21:00, said:

Salutttt
Am instalat XP-ul
A venit cu Vista instalat

Am patit si eu un simptom asemanator, dar nu la un notebook, ci la un desktop. Se pare ca problema era de la un driver al placii video.
Am rezolvat problema intrand in safe mode de unde am dezinstalat driverul respectiv si am pus o versiune mai veche. Placa video era una onboard tot de la intel X3000 parca. Fii atent ca driverele pentru placa video de la intel nu sunt grozave si cred ca din cauza asta face nebunii windows-ul.
Oricum, dupa parerea mea problema este undeva la vreun driver. Daca reusesti, dezinstaleaza driverele instalate, rand pe rand, pana gasesti unde este buba.
Oricum, din cate am inteles de la un prieten care lucreaza la firma ce importa toshiba la noi, astea sunt adaptate exclusiv pentru vista. Suportul pentru xp nu prea exista, chiar daca pe site sunt drivere.

#5
zeekemer

zeekemer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.05.2007

View Postionutz11, on Dec 16 2007, 15:05, said:

Am un laptop toshiba satellite a200-1N2
Intrebarea e urmatoarea
De ce cind dau restart la calculator imi apare fereastra albastra in c oltul ecranului ,stinga sus iar apoi dispare si incarca win
Nici bine nu termina de incarcat si cind sa se deschisa ,se restarteaza singur,si de la capat iar
Cind are toane mai bune intra in win fara probleme
de ce?
Si mie imi apare in colt stanga sus acel patrat dar imi spune ca este inchide mod-ul wireless
Probabil ai prins vre-o eroare cand ai instalat kit-urile. Am patit si eu ceva asemanator + ca nu imi mai mergeau USB-urile.

View PostBogdani, on Dec 17 2007, 01:05, said:

Am patit si eu un simptom asemanator, dar nu la un notebook, ci la un desktop. Se pare ca problema era de la un driver al placii video.
Am rezolvat problema intrand in safe mode de unde am dezinstalat driverul respectiv si am pus o versiune mai veche. Placa video era una onboard tot de la intel X3000 parca. Fii atent ca driverele pentru placa video de la intel nu sunt grozave si cred ca din cauza asta face nebunii windows-ul.
Oricum, dupa parerea mea problema este undeva la vreun driver. Daca reusesti, dezinstaleaza driverele instalate, rand pe rand, pana gasesti unde este buba.
Oricum, din cate am inteles de la un prieten care lucreaza la firma ce importa toshiba la noi, astea sunt adaptate exclusiv pentru vista. Suportul pentru xp nu prea exista, chiar daca pe site sunt drivere.
Placa video e teribila chiar! Mai bine mi se pare ca mergea pe vista cum era inainte  :death:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate