Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apa la sticla din sticla

Întrebuințare telefoane vechi...

Dacia Lodgy sau Dacia Docker ?

Valeriu Nicolae
 Exista vreun dezavantaj la constr...

Problema martori semnalizare dire...

Umplere gol tamplarie-glaf

Produse inapoiate cu zgarieturi
 Recomandare laptop cu specificati...

Pareri? Este fiabil?Aer condition...

1 zi/noapte Gura Portitei

Samsung Galaxy S23 Plus
 Recomandare TV Samsung QLED

Cat ar trebui sa ma coste o incar...

UBB camin

Boxe active pentru terasa
 

transfer in contul moneybookers intrebare

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
FanSte

FanSte

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 11.09.2007
Salut! mi-am facut acum cateva zile cont pe moneybookers si am incercat sa-l alimentez dupa un card de credit...numai ca primul pas este verificarea... ei imi iau o suma de bani din cont si eu trebuie sa iau extrasul de cont si sa introduc de acolo ce suma de bani au extras ei dn contul meu... acum problema e cum iau acel extras de cont? sau ce reprezinta el? ms anticipat!

#2
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View PostFanSte, on Dec 13 2007, 14:54, said:

Salut! mi-am facut acum cateva zile cont pe moneybookers si am incercat sa-l alimentez dupa un card de credit...numai ca primul pas este verificarea... ei imi iau o suma de bani din cont si eu trebuie sa iau extrasul de cont si sa introduc de acolo ce suma de bani au extras ei dn contul meu... acum problema e cum iau acel extras de cont? sau ce reprezinta el? ms anticipat!

te duci la banca si-l ceri.
sau dai telefon la linia directa a bancii si aflii informatiile
sau astepti sa-ti vina acasa scrisorica de la banca cu tranzactiile efectuate

acu' 5 min am sunat la Raiffeisen direct sa-i intreb codul pt. Paypal. am facut cont acolo si procedura a fost cam la fel. mi-au luat 1,5 euro....si la tranzactie aparea un cod de 4 cifre care trebuia bagat la ei...si imi activau cardul pt. plati prin paypal

#3
FanSte

FanSte

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 11.09.2007

View Postbubalus, on Dec 13 2007, 14:59, said:

te duci la banca si-l ceri.
sau dai telefon la linia directa a bancii si aflii informatiile
sau astepti sa-ti vina acasa scrisorica de la banca cu tranzactiile efectuate

acu' 5 min am sunat la Raiffeisen direct sa-i intreb codul pt. Paypal. am facut cont acolo si procedura a fost cam la fel. mi-au luat 1,5 euro....si la tranzactie aparea un cod de 4 cifre care trebuia bagat la ei...si imi activau cardul pt. plati prin paypal
si eu tot la Raiffeisen am cardul... la ce numar trebuie sa sun la ei? si cam in cat timp imi apar tranzactiile efectuate extrasul de cont?

#4
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View PostFanSte, on Dec 13 2007, 16:10, said:

si eu tot la Raiffeisen am cardul... la ce numar trebuie sa sun la ei? si cam in cat timp imi apar tranzactiile efectuate extrasul de cont?
scrie pe spatele cardului.... 0800si ceva
si in cate zile....eu sambata am facut cont la paypal...si azi am sunat sa aflu codul. nu am incercat intre timp... e posibil dupa 1-2 zile cred...

Edited by bubalus, 13 December 2007 - 16:39.


#5
FanSte

FanSte

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 11.09.2007

View Postbubalus, on Dec 13 2007, 16:38, said:

scrie pe spatele cardului.... 0800si ceva
si in cate zile....eu sambata am facut cont la paypal...si azi am sunat sa aflu codul. nu am incercat intre timp... e posibil dupa 1-2 zile cred...
ok! mersi!
aa... inca o intrebare... Daca cer extrasul acela m-i se retrage vreo suma din cont?

#6
senve

senve

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 21.10.2007
ti-ai facut moneybookers, adica ti-ai luat bilet la clinica suferintelor, furtului de identitate si spalarii de bani.

nu vei iesi sanatos la cap din experienta asta.

moneybookers sunt hoti pe fata, mare greseala ai facut

citeste si aici

http://forum.softped...t...0&start=180

Edited by senve, 13 December 2007 - 17:53.


#7
FanSte

FanSte

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 11.09.2007

View Postsenve, on Dec 13 2007, 17:53, said:

ti-ai facut moneybookers, adica ti-ai luat bilet la clinica suferintelor, furtului de identitate si spalarii de bani.

nu vei iesi sanatos la cap din experienta asta.

moneybookers sunt hoti pe fata, mare greseala ai facut

citeste si aici

http://forum.softped...t...0&start=180
o sa folosesc contul asta numai pentru tranzactii mici (chiar mai mici de 10euro) si il folosesc ca un intermediar pentru un cont de pariuri online. asa suma minima pe care trebuie s-o depun este mai mica...banii castigati ii retrag direct pe card...
sper sa nu existe probleme!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate