Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge
 

Cum o recuceresc ?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
help_need

help_need

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.12.2007
salutari la toata lumea  B)

Cum poti recuceri o fata cu care ai fost foarte multa vreme ? Am avut o relatie lunga, aprope 5 ani, cu o tipa de varsta mea dar ne-am despartit de ceva vreme din cauza ca citez  "nu mai tin la tine" ...

Cu toate astea desi au trecut aproape 1 an de atunci nici unu dintre noi nu si-a gasit pe altcineva si nici nu ma intereseaza sa imi gasesc pe altcineva. Am avut niste discutii in ultima luna cu ea pt. ca am ramas cat de cat amici de la despartire si am incercat sa o conving prin fapte si vorbe sa ne impacam(am facut niste greseli in timpul relatiei care au dus la despartire in final). I-am explicat cum sta faza si ca inca o iubesc la nebunie dar ea nu vrea sa auda de asa ceva, vrea sa fim amici doar sau ceva de genu, vrea sa mai iesim impreuna prin cluburi ("ca sa imi gasesc si eu pe cineva si sa fiu fericit") si sa ne distram cum nu prea am facut-o cand eram impreuna. Sincer nu pot sa fac asta pt. ca nu o pot privi doar ca pe o amica si toata faza ma distruge psihic, nu mai reusesc sa imi stea mintea la faculta, la viata, la nimica :|
Acu am vb cu ea si mi-a explicat clar ca la prost ca nu mai simte nimic pt. mine si ca nu ii mai place de mine(in sensul in care sa se apropie de mine si cum a fost la inceput) si ca degeaba incerc sa o conving sa ne impacam ca nu poate sa imi arate o afectiune falsa(pt asta o apreciez macar ca e sincera).  <_<

Ar putea ea sa se mai indragosteasca de mine ? Ce ar trebuie sa fac ? As mai putea sa o recuceresc ? De fapt sa o cuceresc pt. ca ea ma 'agatat' pe mine, eu doar fiind prin preajma cand sa intamplat  :P acu multa vreme cand eram tanar si fericit. Sincer nu stiu cu ce am cucerit-o atunci, eram mici amandoi si nici macar acuma nu cred ca stiu bine.

Se mai poate ? Am un plus ca fata asta nu a fost decat cu mine pana acuma !?!

Multam !

#2
HotDawwg

HotDawwg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 27.03.2007

View Posthelp_need, on Dec 7 2007, 04:18, said:

salutari la toata lumea  B)

Cum poti recuceri o fata cu care ai fost foarte multa vreme ? Am avut o relatie lunga, aprope 5 ani, cu o tipa de varsta mea dar ne-am despartit de ceva vreme din cauza ca citez  "nu mai tin la tine" ...

Cu toate astea desi au trecut aproape 1 an de atunci nici unu dintre noi nu si-a gasit pe altcineva si nici nu ma intereseaza sa imi gasesc pe altcineva. Am avut niste discutii in ultima luna cu ea pt. ca am ramas cat de cat amici de la despartire si am incercat sa o conving prin fapte si vorbe sa ne impacam(am facut niste greseli in timpul relatiei care au dus la despartire in final). I-am explicat cum sta faza si ca inca o iubesc la nebunie dar ea nu vrea sa auda de asa ceva, vrea sa fim amici doar sau ceva de genu, vrea sa mai iesim impreuna prin cluburi ("ca sa imi gasesc si eu pe cineva si sa fiu fericit") si sa ne distram cum nu prea am facut-o cand eram impreuna. Sincer nu pot sa fac asta pt. ca nu o pot privi doar ca pe o amica si toata faza ma distruge psihic, nu mai reusesc sa imi stea mintea la faculta, la viata, la nimica :|
Acu am vb cu ea si mi-a explicat clar ca la prost ca nu mai simte nimic pt. mine si ca nu ii mai place de mine(in sensul in care sa se apropie de mine si cum a fost la inceput) si ca degeaba incerc sa o conving sa ne impacam ca nu poate sa imi arate o afectiune falsa(pt asta o apreciez macar ca e sincera).  <_<

Ar putea ea sa se mai indragosteasca de mine ? Ce ar trebuie sa fac ? As mai putea sa o recuceresc ? De fapt sa o cuceresc pt. ca ea ma 'agatat' pe mine, eu doar fiind prin preajma cand sa intamplat  :P acu multa vreme cand eram tanar si fericit. Sincer nu stiu cu ce am cucerit-o atunci, eram mici amandoi si nici macar acuma nu cred ca stiu bine.

Se mai poate ? Am un plus ca fata asta nu a fost decat cu mine pana acuma !?!

Multam !

nu...faptul ca a fost doar cu tine pana acum e un minus...pentru ca ea acum cauta sa experimenteze si altceva in afara de tine...mai ales ca acum gandeste ca "a pierdut 5 ani din viata alaturi de tine"...din cate spui tu ea nu poate avea mai mult de 21-22 de ani...si sincer ma mira faptul ca nu si-a gasit pe nimeni in anul asesta de la despartirea voastra...sau poate nu a vrut sa stii tu lucrul asta in ideea a nu te face sa te simti aiurea...
sincer nu iti acord pronosticuri deloc favorabile mai ales ca ai spus si tu ca "ti-a explicat ca la prost ca nu mai simte nimic pentru tine"...

#3
help_need

help_need

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.12.2007

View PostHotDawwg, on Dec 7 2007, 04:24, said:

nu...faptul ca a fost doar cu tine pana acum e un minus...pentru ca ea acum cauta sa experimenteze si altceva in afara de tine...mai ales ca acum gandeste ca "a pierdut 5 ani din viata alaturi de tine"...din cate spui tu ea nu poate avea mai mult de 21-22 de ani...si sincer ma mira faptul ca nu si-a gasit pe nimeni in anul asesta de la despartirea voastra...sau poate nu a vrut sa stii tu lucrul asta in ideea a nu te face sa te simti aiurea...
sincer nu iti acord pronosticuri deloc favorabile mai ales ca ai spus si tu ca "ti-a explicat ca la prost ca nu mai simte nimic pentru tine"...

Ea e doar cu cateva luni mai mare ca mine, se apropie de 24 ani...

De gasit SIGUR nu si-a gasit pe nimeni deoarece ne-am vazut aproape saptamanal de cand ne-am despartit si e foarte sincera, mi-ar fi spus. Nu stiu de ce nu a incercat, am intrebat-o, a zis ca nu i-a placut de nimeni. I-am zis "mai fato, nu vezi ca nu o sa iubesti pe nimeni !? hai sa ne impacam ce dracu suntem 2 copii dupa 5 ani de zile ?" - "nu ca la tine nu mai tin.." - " pai si asa nu o sa mai ti la nimeni deoarece te vezi cum esti de dificila", si aici nu vrea sa mai raspunda  ^_^

#4
mnezo

mnezo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,762
  • Înscris: 06.03.2006
Daca dupa 5 ani de relatie (ma rog, voi stiti ce fel de relatie a fost acolo) zice ca nu mai tine la tine, da`o`n pisici de fata. Dragoste cu sila nu se poate.
Planul B ar fi sa`ti gasesti o alta tipa de urgenta, sa`i aratai ca`ti traiesti viata. Daca nu devine geloasa, iti vezi de viata in continuare cu tipa proaspata. Daca devine, vii si postezi aici si vedem de acolo.. :D

#5
nociva

nociva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 04.12.2006
Exact asta vroiam sa spun si eu.
O tipa e dezgustata de un tip care vine la ea si se milogeste cersind dragoste. CU asta o departezi si mai tare de tine decat sa o apropii.
Incearca sa pari indifernt. sa mergi maine la ea sa-i spui ca ti-a trecut ca prin minune, ca acum nu o mai vrei nici tu decat ca pe o amica. Sa mergi in cluburi cu ea si sa te uiti in permanenta dupa altele, dar sa nu pari fals ca femeile se prind la chestiile astea si poti sa devi penibil nu atragator. Sa o mai minti ca se da nu stiu cine la tine si ca te gandesti serios sa i-o tragi aleia pentru ca e foarte insistenta si draguta. Chestii de astea care poate suna ieftin dar sa stii ca au succes.
Tine minte, niciodata sa nu fii catel deoarece femeile se scarbesc de comportamentul acesta.

#6
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
Ciorbe reincalzite, ia incearca secretul gustului de la knorr, o vecina ... o urata care`ti face cu ochiu. Te descurci tu esti baiat destept.
Daca mai tinea la tine erati impreuna pana acum.

#7
ralfy_tm

ralfy_tm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 18.08.2006

View Postnociva, on Dec 7 2007, 13:26, said:

Exact asta vroiam sa spun si eu.
O tipa e dezgustata de un tip care vine la ea si se milogeste cersind dragoste. CU asta o departezi si mai tare de tine decat sa o apropii.
Incearca sa pari indifernt. sa mergi maine la ea sa-i spui ca ti-a trecut ca prin minune, ca acum nu o mai vrei nici tu decat ca pe o amica. Sa mergi in cluburi cu ea si sa te uiti in permanenta dupa altele, dar sa nu pari fals ca femeile se prind la chestiile astea si poti sa devi penibil nu atragator. Sa o mai minti ca se da nu stiu cine la tine si ca te gandesti serios sa i-o tragi aleia pentru ca e foarte insistenta si draguta. Chestii de astea care poate suna ieftin dar sa stii ca au succes.
Tine minte, niciodata sa nu fii catel deoarece femeile se scarbesc de comportamentul acesta.

aici iti dau dreptate...cred ca fiecare dintre noi a patit asa ceva...si sa sti ca femeile te simt cand esti fals,cred ca e ceva instinctiv  ;)

#8
SoOoperstar

SoOoperstar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 29.11.2007

View Postnociva, on Dec 7 2007, 15:26, said:

Exact asta vroiam sa spun si eu.
O tipa e dezgustata de un tip care vine la ea si se milogeste cersind dragoste. CU asta o departezi si mai tare de tine decat sa o apropii.
Incearca sa pari indifernt. sa mergi maine la ea sa-i spui ca ti-a trecut ca prin minune, ca acum nu o mai vrei nici tu decat ca pe o amica. Sa mergi in cluburi cu ea si sa te uiti in permanenta dupa altele, dar sa nu pari fals ca femeile se prind la chestiile astea si poti sa devi penibil nu atragator. Sa o mai minti ca se da nu stiu cine la tine si ca te gandesti serios sa i-o tragi aleia pentru ca e foarte insistenta si draguta. Chestii de astea care poate suna ieftin dar sa stii ca au succes.
Tine minte, niciodata sa nu fii catel deoarece femeile se scarbesc de comportamentul acesta.

Celebrele versuri "Sprite spune pe bune, femeile simt cand esti disperat!"

Cel mai bun raspuns ti la dat nociva. ;)

#9
Harvey

Harvey

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 13.12.2007
Daca tot ti`a zis ca vrea sa ramaneti prieteni.. dc nu ii faci 'jocul' ?

Zi`i ! : "VREAU SA FIM PRIETENI" apoi..
Scoate`o in oras... eventual sa fiti mai multi (de preferat persoane care sa nu se dea la ea :D) .. cu o ocazie ... nujth gasesti tu un motiv... se aprope Craciunu...
Va distrati ... va simtiti bine ... si tu poarta`te in asa fel incat sa isi aminteasca de ce a fost intre voi (de preferat partile bune ale relatiei :D ) , fa ce stii tu ca ii place ei si in nici un caz nu fa ce nu ii place.
De evitat:
-nu pomeni de ce a fost intre voi
-nu insista sa te remarce. Crede`ma .. daca ii deschizi usa o sa vada si o sa aprecieze si fara sa`i spui tu ca ai facut`o.
-nu te stradui prea mult. daca ea e langa usa si tu nu esti nu fugi sa o deschizi.
In general.. stai calm.. relaxat.. distraza`te .. si din cand in cand fa ceva frumos. NU te da la ea, fa ceva frumos pt ea.
Poti sa incerci si sa fi PUTIN diferit in ceva.. nujth imbracaminte... gasesti tu ... la fel ca mai sus.. nu zi la toata lumea ca te`ai schimbat. O sa descopere si singura.. ca doar nu e proasta. In felul asta o sa creada ca NOU`ul tu esti mai bun :)

Dupa ce se termina distractia scapi de restu lumii si ramai tu cu ea. O conduci acasa ... 'ca un prieten adevarat ce esti' ... si vezi ce iese. Daca ai facut`o se simta bine in prezenta ta poti sa incerci sa te dai la ea.

Secretul succesului: Sa nu para ceva planificat. Fetele adora sa se lasa duse de val :)

Daca nu merge metoda de mai sus .. puteti ramane prieteni.

#10
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
Ce sa mai scoti ma in oras? Sa o scoata moartea. Sefu` cu topicul! Ia frumusel o pauza, studiaza piatza si cand se deschide sezonul de impuscat rate tzac pac iesi si tu. Te agiti de geaba, dupa aia te intrebi daca a meritat sau iti dai seama ca nu mai e ce`a fost... si ce`ai facut? nimic

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate