Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
lentile de contact vs ochelari d...

Eroare zoom la Lumix FZ82

kia optima vs vw passat

Scoala de soferi pe cutie automat...
 ANCOM: Localizarea apelantului la...

Marirea numarului de echipe calif...

Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?
 Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 

Prioripost

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
gereac

gereac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 13.01.2003
A folosit cineva prioripost-ul pentru a trimite un colet cu plata ramburs ? Vreau sa trimit un colet de la Bucuresti la Baia Mare.

Daca da, lamuriti-ma si pe mine care sunt pasii si in cat timp imi voi incasa banii. Eventual si unele tarife daca le stiti (am incercat pe site la posta romana dar nu mergea sa calculeze :( ... imi scria de fiecare data ca ma costa 0 lei sa trimit ... ceea ce evident nu e adevarat).

De asemenea daca ati avut probleme cu prioripostul puteti sa imi spuneti ... sa stiu ce fel de probleme sa evit.

Multumesc

#2
starsoft

starsoft

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 01.03.2004
Am trimis un colet in Bucuresti. N-au fost probleme doar ca am trimis pachetul joi si destinatarul l-a primit abia luni. Procedura a fost simpla, doamna de acolo mi-a calculat pretul in functie de greutatea si de valoarea pachetului. Am specificat ca doresc cu contravaloarea ramburs, am lasat adresa si gata....Totul a a fost simplu.

#3
PicuTex

PicuTex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 14.11.2003
e simplu , ieftin fata de curierat rapid , dar....ajunge ca un colet normal ,doar ca ti-l aduce acasa

#4
gereac

gereac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 13.01.2003
si cand ti-ai luat banii ? luni dupa ce ai avut confirmarea ca respectivul a platit  ?

#5
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,151
  • Înscris: 09.09.2003
ia vezi aici: http://forum.softped...30&pagenumber=4

#6
gereac

gereac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 13.01.2003
multumesc pentru link
desi se referea la trimiterea en-gros de plicuri pentru un singur client (in acest caz Mobifon)

eu vroiam sa trimit un colet sambata ... dar azi dimineata am fost nevoit sa apelez la prioripost pentru a trimite niste documente

a durat doar 2 minute sa fac platesc si sa imi scoata la imprimanta chitantza

teoretic maine seara ar trebui sa ajunga la destinatar ... o sa revin vineri sa spun daca a ajuns

#7
deaq

deaq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 25.10.2005
Intre timp a mai folosit cineva prioripost? Avantajul ar fii ca daca nu stai intr.un oras mare nu mai esti taxat pentru km in plus.

Multumesc

#8
mocutza

mocutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 08.02.2009
Eu am trimis cu prioripost documente in original de la Cluj la Bucuresti. Le-am pus luni dimineatza si au ajuns miercuri si m-a costat 8 lei.
E Ok... eu sunt multumita.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate