Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge
 Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata
 

Lovit masina in parcare

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
kei_kei

kei_kei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.10.2007
Buna!
Am si eu o dilema. Aseara am lovit o masina in parcare ... am lasat un biletel cu numarul de telefon si numele si am plecat cam o ora. Cand m-am intors masina nu mai era si de atunci tot astept sa ma sune proprietarul si nimic.
Ce as putea sa fac?
PS: Nu m-am uitat ce numar de inmatriculare avea si acum doar ce m-am intors de la o mica plimbare prin cartier poate gasesc masina. Ghinion, nu am gasit-o.

#2
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 05.12.2002
Cred ca ar fi bine sa te duci la politie si sa declari accidentul, si ca ai lasat numarul in geam. Astfel esti acoperit.

#3
cosminnuss

cosminnuss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 21.10.2005
Nu este acoperit pentru ca nu s-a dus instant la politie sa declare.
Risca sa i se suspende permisul si sa ia amenda.
Depinde de ce declara

#4
dragonedorin

dragonedorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 20.02.2007
la politie cat mai ai timp :OK:

#5
kei_kei

kei_kei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.10.2007
Pai asta e problema ... cat mai am timp sa ... ce?
Ma duc la politie si le spun ... oameni buni, am lovit o masina ... nu stiu numarul, nu stiu sigur ce fel de masina ca era intuneric si proprietarul nu m-a sunat nici pana acum ... ?

#6
fifinel

fifinel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 16.06.2006
bai ciumpalacule!!!!!eu te-as pocni scurt pentru simplul fapt ca minti cu nerusinare!!!Bai boule tu postezi aici ca sa enervezi lumea!!!!?? Nu mai minti ca ai lasat un numar de telefon hahahah maimutoiule daca vroiai sa faci ceva... luai nr de inmatriculare si te duceai la politie sa declari accidentul!!!Dar cum sa vezi numarul de inmatriculare daca te-ai uschit de la locul accidentului BOULE!!!Ca m-am saturat de prosti ca tine !!!!

fifinel, asta este de 10%Warn.@MAK

Edited by MAK, 22 October 2007 - 08:47.


#7
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,131
  • Înscris: 24.02.2006
lol :)
daca as lovi usor o masina in parcare, as face la fel. adica as lasa un bilet cu numarul de telefon si mi-as vedea de treaba. ma rog, as nota si numarul masinii, probabil, dar nu cred ca as fugi direct la politie.

#8
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postfifinel, on Oct 21 2007, 23:42, said:

bai ciumpalacule!!!!!eu te-as pocni scurt pentru simplul fapt ca minti cu nerusinare!!!Bai boule tu postezi aici ca sa enervezi lumea!!!!?? Nu mai minti ca ai lasat un numar de telefon hahahah maimutoiule daca vroiai sa faci ceva... luai nr de inmatriculare si te duceai la politie sa declari accidentul!!!Dar cum sa vezi numarul de inmatriculare daca te-ai uschit de la locul accidentului BOULE!!!Ca m-am saturat de prosti ca tine !!!!

fifinel, asta este de 10%Warn.@MAK
Mak, eu cred ca ideea lui Filfinel este in esenta corecta. Da-mi si mie 10% ca nici mie nu mi-ar placea sa gasesc masina lovita de..."cineva" care merge aiurea, care nu stie sa parcheze, care face si el o "mica plimbare prin cartier" asa, de control, ca sa mai loveasca in treacat o masina doua , acolo...
Daca nu stie pana la ora asta :deadtongue: ca trebuie sa se duca la politie imediat, sa i se ia alcolemia si sa declare ce si cum, :nonobad: ...vorba lui Filfinel, ne-am saturat de persoane de genul asta...
Intreb si eu, cum dreaq sa nu vezi numarul? Ai vazut ca i-ai facut varza masina :w00t: dar numarul nu? :naughty: Singurul motiv e ca s-a uschit de la locul faptei. :photo: Si pe pariu nu a lasat nici un biletel , ca-l suna omu, normal! O avea permis?????????????
Eu i-as ridica warn-ul daca-si retrage cuvintele urate...

#9
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005

View Postsanddy1964, on Oct 22 2007, 10:12, said:

Mak, eu cred ca ideea lui Filfinel este in esenta corecta.
Eu nu am taxat ideea, ci cuvintele.
Hai sa ne facem albie de porci ca avem dreptate.  -_-

#10
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
Da asa o fi..dar nenea respectivu prea pune problema la misto (cum cred  ca e si nickul kei kei adica KK, adica :naughty: ...ca doar nu o fi chei pe englezeste :confuzzled: ).Zic si eu, nu dau cu paru'. :notangel:

#11
fifinel

fifinel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 16.06.2006

View PostMAK, on Oct 22 2007, 10:17, said:

Eu nu am taxat ideea, ci cuvintele.
Hai sa ne facem albie de porci ca avem dreptate.  -_-
Pai atunci de ce nu ai inchis acest topic?!? Cum de se permite un asemenea topic?Asta e sfidare !!!Si nu e singurul topic de acest gen... maine poimaine o sa vad un topic de genul am lovit un pieton pe trecerea de pietoni si am plecat dar i-am lasat o carte de vizita.Este inadmisibil.

#12
SeNsaTioNs

SeNsaTioNs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 16.10.2005
alta arie cu kilograme de jigniri.. nu mai dati drumu' de la tastatura la toate prostiile. daca nu ati fost acolo, sa vedeti ce s`a intamplat, cum puteti face omul in toate felurile? cunosc soferi cu ani buni de experienta care tot mai fac cate o gafa cand scot masina din parcare, instrcutori care fac accident din vina lor, etc. daca a lasat bilet, bravo lui. putea sa`si vada frumos de drum, ala oricum probabil si`a declarat`o lovita in parcare, mai ales daca avea casco il durea fix la basca de biletul lui.

#13
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005

View Postfifinel, on Oct 22 2007, 23:13, said:

Pai atunci de ce nu ai inchis acest topic?!? Cum de se permite un asemenea topic? Asta e sfidare !!!
De unde stii tu ca initiatorul topicului, minte ?
Ai fost acolo ?
Sfidare de cine si fata de cine ?
Si lasa tonul mai usor, ca nu sperii pe nimeni.  -_-

#14
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postfifinel, on Oct 22 2007, 23:13, said:

am lovit un pieton pe trecerea de pietoni si am plecat dar i-am lasat o carte de vizita.
Pai tot ce e posibil, normal, ce te mira...

Quote

Aseara am lovit o masina in parcare ... am lasat un biletel cu numarul de telefon si numele si am plecat cam o ora. Cand m-am intors masina nu mai era si de atunci tot astept sa ma sune proprietarul si nimic.
Ce as putea sa fac?
PS: Nu m-am uitat ce numar de inmatriculare avea si acum doar ce m-am intors de la o mica plimbare prin cartier poate gasesc masina. Ghinion, nu am gasit-o.

Quote

mi`am zgariat masina vag masina + vreo 6-7 cm de plastic crapat de la..ceva din dreapta fata, habar nu am ce parte a masinii e aia. pot declara ca am gasit`o asa in parcare? care sunt riscurile..ce trebuie sa fac?

Quote

cunosc soferi cu ani buni de experienta care tot mai fac cate o gafa cand scot masina din parcare, instrcutori care fac accident din vina lor, etc. daca a lasat bilet, bravo lui. putea sa`si vada frumos de drum, ala oricum probabil si`a declarat`o lovita in parcare, mai ales daca avea casco il durea fix la basca de biletul lui.

Cum din blonda fara experienta ajungi blonda cu experienta. :lol:  :lol:

Filfinel, cred ca e ceva putred in posturile astea cu masina lovita...

Edited by sanddy1964, 22 October 2007 - 22:49.


#15
fifinel

fifinel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 16.06.2006
De unde stii tu ca initiatorul topicului, minte ? :) Domnule MaK mai citeste o data postul lui kei_kei poate intr-un final vei afla raspunsul;
Ai fost acolo ? daca eram acolo ii rupeam *** daca incerca sa fuga
Sfidare de cine si fata de cine ? sfidare fata de noi soferii care ne gasim masina lovita in parcare
Si lasa tonul mai usor, ca nu sperii pe nimeni. Nici nu mi-am propus sa sperii pe cineva

sanddy1964 iti multumesc pt intelegere :)

Edited by fifinel, 22 October 2007 - 22:55.


#16
SeNsaTioNs

SeNsaTioNs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 16.10.2005
tare`as vrea sa va vad pe voi cum dati cu spatele inceeet inceeet pt ca vreun tampit cu masina de fite a parcat pt "5 minute" transformate in ore. transversal, blocand vreo 3 masini, si cu toata grija si migala executarii manevrei sa atingeti fie si un 1 cm din masina lui, sa i se zgarie. sunt ferm conviiiiiinsaaaa ca ati predica aceleasi vesnice "domle e inadmisibil sa nu te uiti la numar, imediat la politie, cum sa lasi DOAR bilet, tre' sa faci pe sclavul daca se poate". ce naiba mai spuneti de aia care vin frumos cu 2 cuie..si iau masinile la rand?
faceti pe lupii moralisti, dar jigniti fara sa aveti habar de situatie. o fi vreo razbunare/refulare din cauza tampitilor care trec cu cheia...? <_<



l.e.: ca tot mi`am amintit, grupul oamenilor normali care nu exagereaza in asa hal incat sa ajunga de la o zgarietura a unei masini(din neatentie, prostia ta sau a a ALTORA, fitele anumitor posesori de masini ce indica un anume buget al familiei..) la calcarea pietonilor (caz extrem) saluta zap share free..

Edited by SeNsaTioNs, 22 October 2007 - 23:09.


#17
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postfifinel, on Oct 22 2007, 23:53, said:

sanddy1964 iti multumesc pt intelegere :)
Pai cred si eu ca inteleg ca nu esti de acord sa-ti buseasca un cretin Audiul si sa se intrebe daca sa se duca sau nu la politie, ca tot o faci pe CASCO.
Asta e culmea tupeului, sincer...barem nu scrii pe Forum.

LE: Daca nu ai loc nu dai cu spatele. Si recomand senzorii de parcare, chiar si aftermarket.Ajuta....

Edited by sanddy1964, 22 October 2007 - 23:14.


#18
fifinel

fifinel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 16.06.2006
SeNsaTioNs nu-ti doresc decat un singur lucru :sa-ti gasesti masina lovita in parcare si evident cu autor necunoscut .Dar cred ca tu deja ai facut multe din astea si te simti cu musca pe caciule de le tot tii parte .Hai pa ca m-am plictisit

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate