Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

PROBLEME TV TUNER WinFast TV2000XP Expert

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
cyber_master_X

cyber_master_X

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 24.06.2006
de cand am cumparat placa asta am avut numai probleme si necazuri cu ea, dar niciodata ca acum. Am un Leadtek Winfast TV2000 XP Expert, si nu stiu cum sa o instalez......... cu driverele de pe cd nici o sansa imi da o eroare: si citez "Not supported! - ;;2600.xpsp_sp2_rtm ..." etc ca mai departe depinde de calculatorul fiecarui dupa cum am observat...insa nimeni nu stie de ce da eroarea asta...tipic pt. chinezi..in fine, apoi am incercat cu drivere de pe net..am instalat si imi da eroare, cica : Device cannot start code (10) sau ceva asemanator...am instalat WinFast TV2000 XP Expert WDM Video Capture si poc poc..ce sa vezi... This device cannot start. code (10).frumos. Daca ma poate ajuta cineva ...VA ROG din inima mea de pacatos ca nu mai suport.. inebunesc aici .Am citit undeva ca poate e ceva din calculator...poate fi de la tv tuner? ce fir aiurea? sau chestiile astea din china nu pot fi de incredere?????

Edited by cyber_master_X, 15 October 2007 - 22:39.


#2
florinnitu

florinnitu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 25.03.2007
Am avut si eu o chinezarie de tv tunner caruia ndupa ce am reusit sa-i instalez driverele a mers vreo 3 ani. Nu mai stiu exact ce eroare imi dadea dar stiu rezolvarea. Pb era ca tv tunneru trebuie instalat inainte de orice alt program in win xp.  :cursing: Daca driveru de tv crapa eram nevoit sa fac reinstall de win  ca sa-l mai utilizez. :death: Daca nu merge nici asa incearca sa il muti in alt slot PCI. Bafta!

#3
maradona13

maradona13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 27.06.2005
Ori e de la driveri ori placa e defecta. Ai incercat sa schimbi slotul PCI? Ai incrcat TVtunerul pe alt sistem?
Vad ca tu zici ca ai instalat tot felul de driveri, atunci 90% e stricat TV tunerul(ma gandesc ca poate fi si o incompatibilitate cu placa de baza, PCI busit...)

#4
josefumi

josefumi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 05.04.2007

View Postcyber_master_X, on Oct 15 2007, 23:37, said:

de cand am cumparat placa asta am avut numai probleme si necazuri cu ea, dar niciodata ca acum. Am un Leadtek Winfast TV2000 XP Expert, si nu stiu cum sa o instalez......... cu driverele de pe cd nici o sansa imi da o eroare: si citez "Not supported! - ;;2600.xpsp_sp2_rtm ..." etc ca mai departe depinde de calculatorul fiecarui dupa cum am observat...insa nimeni nu stie de ce da eroarea asta...tipic pt. chinezi..in fine, apoi am incercat cu drivere de pe net..am instalat si imi da eroare, cica : Device cannot start code (10) sau ceva asemanator...am instalat WinFast TV2000 XP Expert WDM Video Capture si poc poc..ce sa vezi... This device cannot start. code (10).frumos. Daca ma poate ajuta cineva ...VA ROG din inima mea de pacatos ca nu mai suport.. inebunesc aici .Am citit undeva ca poate e ceva din calculator...poate fi de la tv tuner? ce fir aiurea? sau chestiile astea din china nu pot fi de incredere?????

Salut! Incearca driverele astea: Attached File  driver.ZIP   124.41K   220 downloads . Eu de peste 3 ani folosesc un tuner similar cu driverele astea si n-am nici o problema. Eventual incearca sa schimbi si slotul PCI. Numai bine!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate