Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...
 Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...
 Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai
 Releu protectie tensiune

Sfat achizitie masina noua

Numere inmatriculare inundatie

Adaptor mandrina la paleta
 

Mafia 2

- - - - -
  • Please log in to reply
314 replies to this topic

#19
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
Mafia II în lucru

#20
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Am testez si eu mafia 2 cand o sa apara ( l-am jucat pe primul dar nu prea mi-a placut.. nu dati cu pietre...)

#21
D3monZ

D3monZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 28.10.2005
eu sunt de parere ca mafia a batut la dos the godfather din orice punct de vedere..mai ales in cel al miscarii masinii(fizica masinilor) la mafia cu joypad miscai si tineai constant acceleratia..la godfather alea nu erau masini..erau barci..luai curba aiurea..parca avea carcel la mijloc masina ...grafica e incomparabila..de o mie de ori mai buna la mafia decat godfather,nu mai pui ca sunt facute in ani separati...in fine..asta a fost parerea mea..am jucat de peste 7 ori mafia..pe cand godfather nu l-am terminat ca ma plictisea rau :| astept cu nerabdare mafia 2...

#22
boogeyman_shmenarul

boogeyman_shmenarul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 02.04.2007

 antivirus, on Aug 21 2007, 15:47, said:

... tocmai la cursa de masini ma gandeam si eu cand am scris aia :D... cursa aia nu era imposibil de castigat dar era in orice caz foarte greu, dar era o smecherie prin care o castigai... trebuia sa treci prin poarta aceea unde era interzis si mergeai pe-acolo, ceva de genul asta. La jocu' asta mi-a placut doar finalul in care veneau tipii aia si-ii stergeau mutra fericita de gradinar a lui Poly cu un puscoi cu care ii administrau niste gloante-n cap :)
antivirus ce-ai vrea mah de la un joc cu mafie ? in afara de impuscaturi si urmariri la fiecare misiune.... cauta alt gen de joc care sa te satisfaca dar nu te lua de mafia  :nonobad: cat despre cursa de masini nu e asa grea .... mai greu mi se pare sa faci un transport in 18 Wheels of Steel Haulin fara tamponari, decat cursa aia :P Si sper ca Mafia 2 sa fie facut pe aceiasi platforma fara efecte de alea gen Nfs Carbon (slow motion si alea alea) ....  Cat despre San Andreas.... Mda cum am mai zis si in alt topic e the best game ;)

#23
boogeyman_shmenarul

boogeyman_shmenarul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 02.04.2007
Si cine zice ca the godfather are grafica mai stralucita se inseala ;) In afara de niste hartii care se plimba non-stop pe strazi altceva nu am vazut care sa ma fascineze :P ... in ansamblu totusi godfather merita si el jucat !

#24
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005
Și mie mi s-a părut mai bun Godfather decât mafia. Singurul punct forte la mafia mi s-au părut mașinile. Acolo, jos pălăria atât la artistic, cât și la realismul de a le conduce. În rest, controalele de tot kkt-u, personaj slab, nu mi-a menținut interesul. Pentru vremea lui însă, a fost ok. Oricum, nici mafia nici godfather n-au reușit să întreacă GTA în originalitate și gameplay. Chestiile pe care au dorit să le schimbe, să nu semene cu GTA, le-au făcut de fapt mai complicate, de dragul distincției.

#25
amadino

amadino

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 105
  • Înscris: 31.07.2007
ar fi super fain sa apara si mafia 2

#26
anghelescu_marian2000

anghelescu_marian2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 13.05.2005
wow..chiar m-a facut sa ma bucur...vestea asta :D .... so..sa imi spun parerea:

screenurile arata chiar ok...m-as fi asteptat la ceva mai mull detaliu ....dar arata ok...sa speram ca s-au concentrat pe gameplay si nu pe grafica (cum s-a facut la gta sa) . sper ca in joc sa nu trebuiasca sa urmezi stoy-line-u... iar atunci cand termini misiunile sa nu mai ai ce face cu jocu :) (gen driv3r sau chiar mafia 1 )

ar fi interesant daca ar incerca sa "fure" cate ceva  ...de la the godfather, ma refer la faza cu racket-urile si extort-urile . ar fi interesant sa ia si elemente din san andreas ...cum ar fi posibilitatea magazinelor de haine, restaurante, prietene, countryside,mai multe orase, dar si de la just cause(a frickin huge map...), poate si ceva de la driver parallel lines  (avansarea in timp) ....cate ceva de la scarface (posibilitatea sa iti cumperi obiecte pentru casa :) ).... dar probabil deja incep sa visez :) ... that makes me wonder CE V-AR PLACEA VOUA SA CONTINA MAFIA 2? ma refer la ce am scris eu putin mai sus

in tot cazu astept cu nerabdare produsul finit...

LE:parerea mea ca daca producatorii se concentreaza pe MAFIA 2...ar putea lasa cu fundu in balta GTA4 care .., parerea mea, nu o sa fie cce a fost san andreas....inca imi mai aduc aminte feelingul acela  .... .

LE2:

also mi-ar placea ca mafia 2 sa includa:
-motorcycles,bikes
-posibilitatea de a jefui oameni ..gen true crime nyc...numai ca acolo ii perchezitionai...
...ehe..sunt multe chestii..am inceput sigur sa visez...dar deh ...daca gta4 m-a dezamagit :) ... ma asteptam ca gta4 sa fie un sa mult mai evoluat...

ar fi foarte interesant daca face un fel de lista cu our requests ..si apoi am pune-o pe un forum international gen..gamespot sau ign, cu toate ca pare aiurea dar designerii umbla pe forumuri pentru a afla parerea gamerilor... ca pana la urma urmei ei conteaza :)

Edited by anghelescu_marian2000, 16 October 2007 - 00:55.


#27
secretarul

secretarul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 06.01.2006

  Iata o stire buna ! Eu sunt un impatimit al genului si pot spune cu tarie ca MAFIA: The City of Lost Heaven reprezinta un "milestone" al jocurilor de gen. Scenariul, grafica si coloana sonora (apropo o am acasa si chiar si azi o ascult cu placere) sunt standarde intre producatorii de jocuri. The Godfather trebuie amintit pentru ca este singurul deocamdata care s-a apropiat de structura organizationala a COSA NOSTRA New-York-eze. Si cum scenariul are la baza lucrarea lui Mario Puzo, cu cele 5 familii in prim planul actiunii, pot spune ca The Godfather, The game are referinte mult mai adanci in realitate decat primul. Desi grafica si coloana sonora sunt sub medie eu zic ca Godfather e un joc care trebuie amintit. Elemente ca bootlegin, extortion, rackets nu tre sa lipseasca dintr-un joc care se vrea despre "Mafie".

            

Totusi visul meu este sa prind un joc care sa redea cat mai fidel aparitia Cosa Nostra in New-York. De la primele doua familii influente Joe "The Boss" Masseria si Salvatore Maranzano din anii 20, aparitia celor 5 familii din anii 30 (Genovese, Gambino, Colombo, Luchese, Bonnano ) cu personaje ca Charles "Lucky" Luciano, Meyer Lansky, Benjamin "Bugsy" Siegel ,Vito "Vitone" Genovese, Carlo "Don Carlo" Gambino, Frank "The Prime Minister" Costello , Joe "Bananas" Bonnano, "Crazy" Joe Gallo cu fratii sai, Joe Adonis, Dutch Shultz,  pana la John "The Dapper Don" Gotti, Sammy "The Bull" Gravano si Vincent "Chin" Gigante din anii 90'. fiecare are unica lui poveste de exceptie .S-ar putea scrie sute de scenarii (bazate pe fapte reale) pentru filme, carti si jocuri, deosebit de interesante. O parte s-au scris cu foarte mare succes, altele urmeaza sa se scrie. Nu uitati VIATA BATE FILMUL (sau Jocul in cazul nostru).


Edited by secretarul, 04 November 2007 - 09:50.


#28
Houdin

Houdin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 27.07.2007
Cea mai buna veste pe anu asta...Mafia a fost cel mai tare joc pentru mine
iar de la mafia 2 ma astept sa fie cel putin la fel de bun ca primul...e bine ca se lucreaza la mafia 2 si nu se scoate in fiecare an cate un mafia ( ca cei de la ea cu nfs urile lor ) vorba aia din 2002 pana acum sunt 5 ani
una din multele lucruri originale din mafia era faza aia cu aia care se "pisa" printre blocuri..chiar era prea tare faza aia :))

#29
rob_din

rob_din

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 29.08.2005

 Houdin, on Nov 4 2007, 21:24, said:

Cea mai buna veste pe anu asta...Mafia a fost cel mai tare joc pentru mine
iar de la mafia 2 ma astept sa fie cel putin la fel de bun ca primul...e bine ca se lucreaza la mafia 2 si nu se scoate in fiecare an cate un mafia ( ca cei de la ea cu nfs urile lor ) vorba aia din 2002 pana acum sunt 5 ani
una din multele lucruri originale din mafia era faza aia cu aia care se "pisa" printre blocuri..chiar era prea tare faza aia :))


daca asta ai retinut tu din Mafia e grav.

#30
Houdin

Houdin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 27.07.2007

 rob_din, on Nov 4 2007, 22:29, said:

daca asta ai retinut tu din Mafia e grav.
Mai nu ma intelege gresit... asta e un aspect original al jocului Mafia ...si pe care cel putin eu nu l am mai vazut in nici un joc.
Pentru mine mafia este "za best" in materie de jocuri la toate capitolele si ar mai fi de mentionat pe locul 2 test drive unlimited care e cu cateva generatii inaintea lui nfs..

#31
Pretender20

Pretender20

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 25.01.2007
L`am jucat de 3 ori cap-coada fara nici u bug ..exploit :) cel mai tare joc ...pacat ca aveam pc`ul vechi cand l`am jucat si nu m`am bucurat de el la detalii cat de cat acceptabile
abia astept Mafia2 , cei care nu sunt atrasi de jocul asta...am vazut si niste posturi mai sus , sa taca din gura ..eu cred ca nici n`a urmarit povestea ...fiecare filmulet ...fiecare detaliu  :smoke: si sa se apuce de zuma

#32
Houdin

Houdin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 27.07.2007
Apropo ..care dintre misiuni vi s-a parut a fi cea mai dificila...
mie mi s-a parut ca a fost f grea cea cu trenul (cand trebuia sa descoperi chestia aia cu macazul) ..am stat la aia frate vreo 2 sapt dar pana la urma tot am facut-o ...
cat despre cea din urma ...la misiunea de la museu ma refer am avut niste emotii nush dc... imi tremura efectiv mana pe maus (lol) iar cand s-a terminat totul am ramas putin trist mai cv sa plang ...genu de senzatie pe care il simti dupa ce vezi boro-steaua :((

#33
lauralina

lauralina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.11.2007

 antivirus, on Aug 21 2007, 14:47, said:

... tocmai la cursa de masini ma gandeam si eu cand am scris aia :D... cursa aia nu era imposibil de castigat dar era in orice caz foarte greu, dar era o smecherie prin care o castigai... trebuia sa treci prin poarta aceea unde era interzis si mergeai pe-acolo, ceva de genul asta. La jocu' asta mi-a placut doar finalul in care veneau tipii aia si-ii stergeau mutra fericita de gradinar a lui Poly cu un puscoi cu care ii administrau niste gloante-n cap :)



salut.....uite...eu am jucat de 2 ori....si niciodata nu am putut trece de misiunea aia din port...cand trebuie sa'l omor pe sergio morello....puteti sa-mi dati cateva sfaturi??????????
e ceva legat si de tren?sau care este smekeria...

mersi si astept sugestii

#34
lauralina

lauralina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.11.2007

 Pretender20, on Nov 5 2007, 15:03, said:

L`am jucat de 3 ori cap-coada fara nici u bug ..exploit :) cel mai tare joc ...pacat ca aveam pc`ul vechi cand l`am jucat si nu m`am bucurat de el la detalii cat de cat acceptabile
abia astept Mafia2 , cei care nu sunt atrasi de jocul asta...am vazut si niste posturi mai sus , sa taca din gura ..eu cred ca nici n`a urmarit povestea ...fiecare filmulet ...fiecare detaliu  :smoke: si sa se apuce de zuma



salut....as vrea sa stiu care este smekeria de la misiunea din port, atunci cand trebuie eliminat sergio morello...nu stiu cum sa ajung la el (dat fiind faptul ca la inceputul misiunii se ascunde in cladire)

e ceva legat de tren?

daca se poate, astept un raspuns
mersi anticipat

#35
rob_din

rob_din

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 29.08.2005

 lauralina, on Nov 8 2007, 22:50, said:

salut....as vrea sa stiu care este smekeria de la misiunea din port, atunci cand trebuie eliminat sergio morello...nu stiu cum sa ajung la el (dat fiind faptul ca la inceputul misiunii se ascunde in cladire)

e ceva legat de tren?

daca se poate, astept un raspuns
mersi anticipat


trebuie ridicate piedicile puse la tren.

#36
fonakr

fonakr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.10.2007
stiti faza cu betia pe vapor?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate