Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Acces Internet pentru Cartela Connex/Orange Prepay

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,023
  • Înscris: 08.06.2003
Eu nu prea  înteleg oferta Internet la Prepay-uri în RO.

Adica la Orange, pentru Prepay, sunt 2 oferte pentru acesul la Internet : Acces mobil Internet, cu tarife destul de avantajose (3 centi în afra orelor de vârf, când le compari cu 30 de centi cât ma costa pe mine aici... :hmm:), si Comunocatii Mobile de date, dar cu tarife mult mai mari. :confused: Care e diferenta între ofertele astea 2 ?

Si pentru Cartela Connex, nu am gasit nici o oferta pentru Internet în CSD (ca nu am cartele speciala pentru GPRS, si nu nu cred ca o sa o cumpar) ?


Si presupun ca nici la Orange si nici la Connex nu pot sa am aces la Internet prin GPRS ? :( E destul de nasol, ca nu îmi pare prea bine ca o sa am acces la Internet prin GPRS doar la tarifele de roaming, la 25€/Mo !!! :rolleyes:

#2
Guest_Lucifer24_*

Guest_Lucifer24_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Daca ai un terminal compatibil CSD cu orice cartela de la Connex (Go, KAM sauConnex) te poti conecta la internet prin dialup la 710(doar serviciul sa-l activezi la *222).
Tariful va fi cel de wap, adica 20c/min indiferent de ora sau zi.
Daca ai ab poti sa faci acelasi lucru ziua cu 10c/minut, seara dupa 18 7c/minj, iar noaptea dupa 22 1c/min.
Viteza evident 9600, suficient ptr Mirc sau instant messanger

#3
ONeill

ONeill

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 16.12.2003
Exista si GPRS pt cartela connex, numai ca sunt pachete speciale (nu poti activa gprs pe un numar prepay care il ai deja).

  Il gasesti la reprezentata (25 $ pachetul, credit initial 10$) - si ai 4c/10k pt traficul ulterior . Nu stiu sigur daca oferta este valabila si la noua cartela connex, insa pe kamarad asta era oferta!

#4
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,023
  • Înscris: 08.06.2003
Da, stima ca pentru GPRS trebuie o cartele speciala, si acest lucru e înca valabil la noua Cartela Connex. :(

Pe cartela Kamarad, Wap-ul e deja activ. Acesul la Internet prin 710 e si el activ ? Si presupun ca trebuie sa fie aceasi parametrii ca pentru wap (nume utilizator, parola...).


Cât despre Orange, tarifele sunt atunci mai mici (3 centi minutul seara, si 6 centi ziua), dar ma întreb daca trebuie activat ceva ? Ce pe site-ul lor, scrie : " Serviciul este activat implicit pe cartela SIM." :hmm: Adica ?

#5
Guest_Lucifer24_*

Guest_Lucifer24_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
am incercat acum de pe pre connex. nu mai merge cu 710. l-au lasat doar ptr abonamente.  :cya:

#6
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,023
  • Înscris: 08.06.2003
:( Deci nu se mai poate acesa Internetul cu o cartela Connex !  :rolleyes:

#7
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003

Quote

Originally posted by Lucifer24
am incercat acum de pe pre connex. nu mai merge cu 710. l-au lasat doar ptr abonamente.  :cya:


ti-e activ WAP-ul? Daca nu ai WAP activat pe carteluta (*222 si vb sa-l activezi) nu merge nici 710.

#8
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,023
  • Înscris: 08.06.2003
Deci daca Wap-ul e activ, Internet prin 710 merge si el ? dar e pacat ca costa asa mult, 20 centi/minutul.... :( E mai buna oferta Orange, Aces Mobil Internet.

#9
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
cine vrea net ieftin isi ia abonament GPRS. CSD pe cartele este , dupa parerea mea, ceva pentru conectari ocazionale si nu permanente :)

#10
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,023
  • Înscris: 08.06.2003
Ai perfect dreptate. Pentru conectari chiar ocazionale, când am suficient semnal, ca la Crâmpoia e destul de greu de a-l gasi. ;)

asta pentru la vara, unde o sa pot sa aleg între :

- GPRS Orange F, la 0.25€/10 Ko (25€/Mo)
- GPRS Orange F PrePay la 0.30€/10 Ko (30€/Mo) :rolleyes:
- CSD Orange F la 1€50 minutul
- CSD SFR Eurocall la 1€18 minutul
- CSD Orange RO la 3 centi minutul seara (normal, seara e mai mult semnal, poate o sa pot sa ma conectez din casa !) :)

#11
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
Si Connex GPRS la 0.01$/10KBytes

#12
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,023
  • Înscris: 08.06.2003
0.01$/10Ko la abonamanete, sau la cartela speciala Kamarad ?

#13
Guest_Lucifer24_*

Guest_Lucifer24_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
la abonament de 2$/luna - Internet GPRS

la kam gprs e 4 centi la 10KB + 4 centi deschidere sesiune

#14
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,023
  • Înscris: 08.06.2003
OK. Deci la Connex nu o sa pot sa fac mare lucru, cu 20 centi/minut.

Nimeni nu are informatii despre Acesul Mobil Internet de la Orange PrePay, care mi se pare mai avantajos :crazy:. Mai ales despre activarea serviciului...

#15
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
Intreaba la ei, poate stie vre-un referent.....

#16
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,023
  • Înscris: 08.06.2003
Of, mai astept pâna vin în RO, ca acum mi-e cam greu sa sun la Orange.

#17
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

Quote

Originally posted by AirBoy
ti-e activ WAP-ul? Daca nu ai WAP activat pe carteluta (*222 si vb sa-l activezi) nu merge nici 710.

Sal
Pe cartela reincarcabila, in momentul de fata, nici daca ai wap activ nu te poti conecta la 710. Acesta e un nr exclusiv pt ab. Ideea ar fi ca pe cartela, la Connex, internet nu poti obtine decat daca ai pachetul special Kamarad Gprs.

#18
Merce

Merce

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 19.04.2003
Tarifele pt 710 sunt: 0,1 USD/min L-V intre 07.00 si 18.00, 0,07 USD/min L-V intre 18.00 si 22.00, si in wkd 07.00-22.00, si toata saptamana dupa 22.00 0,01 USD/min.
Pt prepaid tarifele de acces wap prin 720 sunt 0,2 USD/min indiferent de intervalul orar.
In concluzie, tarifele de wap nu sunt aceleasi ca cele de acces internet prin csd, asa cum s-a mai scris mai sus...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate