Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Circular Makita de negasit in RO

FightBox ar merita transformat ...

Statii cu baterii

[TEORIE] Ce ati face in cazul une...
 Exceptii reale/aparente de la pri...

Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera

Balti de pescuit in Dobrogea - li...
 EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Pareri complex rezidențial T...

Camping Franta - Chamonix
 Macbook Pro 2019 se blocheaza cu ...

Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...
 

student...dispun de 350-400euro caut sejur

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
zuPPazThaR

zuPPazThaR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 13.07.2007
sunt student...si m-am hotarat impreuna cu vreo 2 colegi sa mergem in vacanta asta afara...prin septembrie...ash fi interesat de un sejur cu all inclusive intr-o statiune nu de relexare ci de DISTRACTIE :punk: :cheers:  ...asa specifica anilor studentiei :thumbup: ...ce imi recomandati
ps...dak puteti atasa si niste linkuri cu preturile si serviciile incluse ar fi SUUUUUUPER :coolspeak:
merci

#2
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View PostzuPPazThaR, on Jul 17 2007, 15:40, said:

sunt student...si m-am hotarat impreuna cu vreo 2 colegi sa mergem in vacanta asta afara...prin septembrie...ash fi interesat de un sejur cu all inclusive intr-o statiune nu de relexare ci de DISTRACTIE :punk: :cheers:  ...asa specifica anilor studentiei :thumbup: ...ce imi recomandati
ps...dak puteti atasa si niste linkuri cu preturile si serviciile incluse ar fi SUUUUUUPER :coolspeak:
merci

nu stiu ce distractie vei gasi la all inclusive, dar eu as merge pe mana unor orase precum praga, cracovia, unde sunt hostel-uri puzderie si tineretu' mapamondului se strange ca la urs...

#3
zuPPazThaR

zuPPazThaR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 13.07.2007
da...insa acolo unde zici tu...ce dracu fac cu 350-400 euro...k de mai mult nu dispun

#4
zuPPazThaR

zuPPazThaR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 13.07.2007

View PostDeathRipple, on Jul 17 2007, 15:53, said:

nu stiu ce distractie vei gasi la all inclusive, dar eu as merge pe mana unor orase precum praga, cracovia, unde sunt hostel-uri puzderie si tineretu' mapamondului se strange ca la urs...
te cred pe cuvant sa zic asa...si sincer chiar ash vrea sa merg acolo....dar traim in romania si ca student... :curse:

#5
cioclopica

cioclopica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,441
  • Înscris: 07.05.2006

View PostzuPPazThaR, on Jul 17 2007, 16:19, said:

te cred pe cuvant sa zic asa...si sincer chiar ash vrea sa merg acolo....dar traim in romania si ca student... :curse:
Atunci distrati-va loco pana va acomodati financiar sau, mai aveti 2 luni in care puteti munci si strange mai multi bani.

#6
zuPPazThaR

zuPPazThaR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 13.07.2007

View Postedgrimex, on Jul 17 2007, 16:37, said:

Atunci distrati-va loco pana va acomodati financiar sau, mai aveti 2 luni in care puteti munci si strange mai multi bani.
personal muncesc deja...si intr-o luna am reusit sa pun aprox 100 euro la ciorap...si avand in  vedere ca mai am luna asta si cealalta ash reusi inca de vreo 200...iar 100 mi-ar mai da ai mei...deci bugetul maxim calculat este de 400euro...si credema...din leafa pe care o am pt a pune 100 pe luna a trebuit sa ma tai de la mult altele...mai mult de atat chiar nu mai am de unde...decat dak jefuiesc vreo banca, un super bogatan, aflu ca am o matusa tamara sau gasesc o punguta cu galbeni...ma rog...in zilele noastre diplomat cu euroi...intelegi;)

#7
zuPPazThaR

zuPPazThaR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 13.07.2007

View PostzuPPazThaR, on Jul 17 2007, 18:31, said:

personal muncesc deja...si intr-o luna am reusit sa pun aprox 100 euro la ciorap...si avand in  vedere ca mai am luna asta si cealalta ash reusi inca de vreo 200...iar 100 mi-ar mai da ai mei...deci bugetul maxim calculat este de 400euro...si credema...din leafa pe care o am pt a pune 100 pe luna a trebuit sa ma tai de la mult altele...mai mult de atat chiar nu mai am de unde...decat dak jefuiesc vreo banca, un super bogatan, aflu ca am o matusa tamara sau gasesc o punguta cu galbeni...ma rog...in zilele noastre diplomat cu euroi...intelegi;)
crede-ma

#8
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
un pat intr-un hostel face 10-15 euro, un pranz te duce sub 10 euro (cu tot cu bere), mai poti completa cu ceva de la supermarket...strainatatea nu e de speriat...intereseaza-te pe net, citeste si afla si din experientele altora...

#9
zuPPazThaR

zuPPazThaR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 13.07.2007

View PostDeathRipple, on Jul 17 2007, 19:22, said:

un pat intr-un hostel face 10-15 euro, un pranz te duce sub 10 euro (cu tot cu bere), mai poti completa cu ceva de la supermarket...strainatatea nu e de speriat...intereseaza-te pe net, citeste si afla si din experientele altora...
tocmai aia vroiam sa aflu...experientele altora...sa imi dati cateva sfaturi...sa nu merg k Pacala intr-un loc unde n-am mai fost niciodata...iau oricum in calcul toate sugestiile voastre...si de aceea am nevoie de mai multe detalii...sunt de acord...merg la acel hostel ma cazez...o rezolv cu masa dar ma ajung acei 400 de euroi...sau altfel spus cat de mult ma voi distra de banii aia...k deh toata lumea a trecut prin anii studentiei...plini de necazuri si lisiti de finante :lol:

#10
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
din cate stiu eu, cele mai frumoase distractii le tragi atunci cand n-ai nici un leu in buzunar...nu stiu cum e cu trasportu' pana acolo, da' cu 400 de euro poti sta si 2 saptamani in praga.

#11
codruta

codruta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 31.03.2005
Eu as zice ca de banii astia cel mai bine te orientezi catre Grecia, Halkidiki - nu mai tin minte, parca Cassandra era considerata cea mai animata. Ca banuiesc ca cei 400 euro trebuie sa iti ajunga si pentru transport. In rest ai optiunea capitalelor - ai putea adauga si Budapesta pe lista.
Alta optiune ar fi sa cauti pe internet ce festivaluri (de muzica) au loc in Europa in perioada in care vrei sa mergi - am impresia ca se tine unul super misto in Barcelona si parca si la Istanbul. Solutia festivalurilor e una ieftina pentru ca de obicei platesti un bilet de intrare care iti asigura loc de amplasare a cortului, baie si dus, mancare si bautura la preturi mai mici decat in afara zonei festivalului, concerte, party-uri + posibilitatea de a cunoaste oameni foarte misto. Daca se mai si tine intr-un oras in care ai ce vizita, vacanta poate fi una extrem de reusita.

#12
zuPPazThaR

zuPPazThaR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 13.07.2007

View Postcodruta, on Jul 18 2007, 14:26, said:

Eu as zice ca de banii astia cel mai bine te orientezi catre Grecia, Halkidiki - nu mai tin minte, parca Cassandra era considerata cea mai animata. Ca banuiesc ca cei 400 euro trebuie sa iti ajunga si pentru transport. In rest ai optiunea capitalelor - ai putea adauga si Budapesta pe lista.
Alta optiune ar fi sa cauti pe internet ce festivaluri (de muzica) au loc in Europa in perioada in care vrei sa mergi - am impresia ca se tine unul super misto in Barcelona si parca si la Istanbul. Solutia festivalurilor e una ieftina pentru ca de obicei platesti un bilet de intrare care iti asigura loc de amplasare a cortului, baie si dus, mancare si bautura la preturi mai mici decat in afara zonei festivalului, concerte, party-uri + posibilitatea de a cunoaste oameni foarte misto. Daca se mai si tine intr-un oras in care ai ce vizita, vacanta poate fi una extrem de reusita.
chiar am sa tin cont de sfatul tau si am sa caut ceva info despre festivalurile de prin europa....la un mom dat ma gandeam la amsterdam...pare ceva mai scump decat praga...dar citisem ceva de pe net ce mi-a facut o impresie f mishto despre el... :smoke: apropo...de kusadasi(turcia), kallihtea(grecia) sau suny beach(bulgaria) ce stiti...am auzit chestii mishto despre ele
:D
merci inca o data de sfaturi tuturor;)

#13
zuPPazThaR

zuPPazThaR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 13.07.2007
alte sfaturi???

#14
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007

View PostzuPPazThaR, on Jul 23 2007, 18:02, said:

alte sfaturi???
Sovata, Baile Felix, Olanesti, Amara etc. :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate