Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Redictionare catre alt site ...

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
SarcasticMusic

SarcasticMusic

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 50
  • Înscris: 04.05.2007
Salut ... as vrea sa stiu si eu chestia asta... vreau sa`mi fac un blog pe WordPress ... doar ca... eu am un domeniu .com ... si as vrea sa fac... cand intri pe acel domneiu .com   sa iti arete defapt ce se afla pe linku de pe WordPress ... fara a redectiona cu totu... adik` si in explorer unde scrii siteu sa apara linku de la WordPress... sa ramana tot ala cu .com .......... se poate ? cum ? :D E ceva ilegal fatza de WordPress ... ? ma pot sanctiona cu ceva/cunva ?

Cam atat... ms...

#2
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
nu se poate
wordpress nu ofera suport de gazduire domenii

#3
SarcasticMusic

SarcasticMusic

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 50
  • Înscris: 04.05.2007
Dar am si host separat de domeniu... sau de WordPress...... sau nu la asta te refereai ?

#4
liv_stef

liv_stef

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 04.07.2007
Te-a inteles gresit, si, de fapt, si tu te-ai exprimat cam aiurea...

Poti sa pui pe o pagina din "domeniul tau", sau pagina principala daca aia e tot "domeniul", un iFrame (pe o sectiune definita).
In acest iFrame incarci http://... ce continut vrei de pe WordPress.  Si astfel, acolo, pe pagina aia cum o vezi tu, vezi de fapt doua pagini odata...
Acum, ar fi posibil, (eu n-am incercat...) sa existe pe WordPress vre-o protectie sa nu poata fi "capturate" paginile in alte pagini.

Ce sa mai zic, ca asta nu se cheama "redirectionare", ci se cheama (oricum, impropriu...) captura.

Edited by liv_stef, 19 July 2007 - 21:29.


#5
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View Postliv_stef, on Jul 19 2007, 22:26, said:

Te-a inteles gresit, si, de fapt, si tu te-ai exprimat cam aiurea...

Poti sa pui pe o pagina din "domeniul tau", sau pagina principala daca aia e tot "domeniul", un iFrame (pe o sectiune definita).
In acest iFrame incarci http://... ce continut vrei de pe WordPress.  Si astfel, acolo, pe pagina aia cum o vezi tu, vezi de fapt doua pagini odata...
Acum, ar fi posibil, (eu n-am incercat...) sa existe pe WordPress vre-o protectie sa nu poata fi "capturate" paginile in alte pagini.

Ce sa mai zic, ca asta nu se cheama "redirectionare", ci se cheama (oricum, impropriu...) captura.

Ma uimesti dragule, numai prosti spui... daca pui wordpress-ul intr-un iframe la primul click "pleaca" tot unde vrea el, pentru ca asa a fost conceput, nu il poti integra intr-un iframe decat daca il modifici ca fiecare link sa aiva target iframe-ul respectiv, insa cum tag-ul "target" a fost depreciat pentru doctype-urile de tip strict (transitional inca mai permite, insa nu se stie pentru cat timp) trage tu concluzia...  :whistling:

#6
liv_stef

liv_stef

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 04.07.2007

View Postdarkangelbv, on Jul 20 2007, 03:36, said:

Ma uimesti dragule...
Ei, ..."dragule", intentia conteaza!
Cum de nu te bagi tu pe nimeni, oricat cat de aproape, sau pe afara de subiect ar fi, si gasesti topicele doar dupa ce am postat eu?!?
Si macar daca ai fi dat o idee autorului topicului, poate mi-ar fi fost un pic de jena ca nu am fost prea atent despre ce era vorba.

Si daca tot le sti pe toate, de ce nu imi spui si mie cum identific browserul de pe N7x, N9x sa fac o redirectare?

#7
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View Postliv_stef, on Jul 20 2007, 22:23, said:

Ei, ..."dragule", intentia conteaza!
Cum de nu te bagi tu pe nimeni, oricat cat de aproape, sau pe afara de subiect ar fi, si gasesti topicele doar dupa ce am postat eu?!?
Si macar daca ai fi dat o idee autorului topicului, poate mi-ar fi fost un pic de jena ca nu am fost prea atent despre ce era vorba.

Si daca tot le sti pe toate, de ce nu imi spui si mie cum identific browserul de pe N7x, N9x sa fac o redirectare?

In loc sa dai informatii eronate mai bine stai in banca ta.
Ca sa-ti satisfac curiozitatea, de obicei (sa nu spun intotdeauna), cand un user posteaza informatii eronate ma uit peste toate posturile acestui user. (asta ca sa sti de ce tocmai tu).
Ca sa-ti rapund si la intrebarea ta CLICK si vei vedea cum se detecteaza un browser (Javascript). sau poate vrei numele browserului in PHP, in acest caz foloseste cu incredere:
$_SERVER['HTTP_USER_AGENT']

Edited by darkangelbv, 20 July 2007 - 21:31.


#8
liv_stef

liv_stef

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 04.07.2007

View Postdarkangelbv, on Jul 20 2007, 22:30, said:

...ma uit peste toate posturile acestui user. (asta ca sa sti de ce tocmai tu).
Si le-ai gasit gresite toate...?  Sau asta cu WordPress era doar exceptia care intarea regula, -ca faci o afirmatie gratuita "numai prosti vorbesti", pentru un singur caz...
Mai da-mi alt exemplu in care vorbeam "prostii", sau mai bine spune-mi direct, nu mai posta, -(si lasa-ma pe mine sa invat nou-venitii cum se scriu pagini web in Notepad...)

View Postdarkangelbv, on Jul 20 2007, 22:30, said:

numele browserului in PHP, in acest caz foloseste cu incredere:
$_SERVER['HTTP_USER_AGENT']
Cu java script, mersi stiam, cu php, -asemeni.  Dar, concret, ce intoarce http_user_agent pe simbian, de exemplu?
Da-mi o mostra de elocventa, de 100% error-free.

#9
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View Postliv_stef, on Jul 20 2007, 23:05, said:

Mai da-mi alt exemplu in care vorbeam "prostii", sau mai bine spune-mi direct, nu mai posta, -(si lasa-ma pe mine sa invat nou-venitii cum se scriu pagini web in Notepad...)


Cu java script, mersi stiam, cu php, -asemeni.  Dar, concret, ce intoarce http_user_agent pe simbian, de exemplu?
Da-mi o mostra de elocventa, de 100% error-free.
1.
- http://forum.softped...m...t&p=3121868 - total pe dinafara (sincer nu cred ca sti ce e ala Javascript)
- http://forum.softped...amp;pid=3122144 - nici o informatie utila
- http://forum.softped...amp;pid=3122063 - total pe dinafara, puteai sa te abti
-

Quote

Hello... By the way, where are you from, smiley? And what's your site, specifically?...
postat sa te afli in treaba.
- http://forum.softped...amp;pid=3121558 - no comment
Mai vrei? (apropo, am da link catre thread, ca pe fiecare dintre acele threaduri sunt mai multe posturi asta e partea a doua).

2. Un sistem de operare pentru terminale mobile (in cazul asta simbian) nu tot aceleasi pagini le acceseaza? (PHP-ul este acelasi de la simbian la cel mai performant PC).

P.S. Hai sa nu deviem de la subiect ca nu e bine. -_-

Edited by darkangelbv, 20 July 2007 - 22:16.


#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

Quote

transitional inca mai permite, insa nu se stie pentru cat timp
fix cât va fi transitional ;)

#11
liv_stef

liv_stef

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 04.07.2007
@darkangelbv  U-l-u-i-t-o-r !!!

View Postdarkangelbv, on Jul 20 2007, 23:16, said:

- http://forum.softped...amp;pid=3122144 - nici o informatie utila
N-am voie sa cer date, detalii pentru CD, cu atat mai mult cu cat, in alt context, omul afirma ca a primit doar niste mostre "copilaresti".  Vroiam doar sa stiu cam ce pretentii are, care-i sunt standardele.  Omul mi-a raspuns politicos pe PM, te-ar deranja daca tinem legatura, sau trebuia sa-ti cer tie voie?!

View Postdarkangelbv, on Jul 20 2007, 23:16, said:

- http://forum.softped...amp;pid=3122063 - total pe dinafara, puteai sa te abti
Vino si sustine aici, upfront, ca doar .flv poa sa stea in pagina html, si atunci poate admit ca m-am bagat aiurea in topicul ala.  
Sau, altfel: vino si afirma aici ca alte formate gen .mpeg, .avi, etc. sunt incompatibile cu specificatiile si compatibilitatile HTML!  Afirma asta pt. a dovedi ca eram "total pe dinafara" acolo, iar tu esti un bun, tu sti...

Cu topicul initiat in engleza, am vazut, era o singura replica, acum inteleg ca era omul tau si nu trebuia sa mai intre nimeni peste el.  Dar, am vazut ca ai reparat greseala, replica mea n-a stat decat vre-o 2 ore (by the way, de unde ai scos-o...?!)  Si cu ce ma aflam "in treaba" ca ma interesam si eu despre ce site era vorba...  E impotriva regulamentului sa intreb despre ce site e vorba, daca in topic se face referire la un form de pe un site?!

View Postdarkangelbv, on Jul 20 2007, 23:16, said:

Pai iarasi cred, -cum am spus pe undeva prin topicul ala si-mi dai iarasi motive sa cred, ca ai mai multe calitati nu doar fata de Softpedia, dar chiar si fata de Webfactor, -mai exact, nu doar simplu client...
Topicul ala a fost vazut de sute de ori, deci, cred ca ...ineptiile mele au fost de folos multora.  Pentru Dumnezeu, sunt banii mei, eu cumpar de la un hoster dintre zeci de oferte disponibile, cred ca favorul este mai degraba al meu pentru ei, decat al lor fata de mine (-ca-mi gazduieste "varza" -@WBF).  Este munca mea ce pun eu la ei acolo pe server, am dreptul sa ma interesez de confidentialitatea, si integritatea datelor mele pentru care repet "platesc bani".  Poti sa fi moderator, admin, patron, poti sa fi vre-un dumnezeu, discutiile cu mine le faci pana aici: pana la munca mea si pana la banii mei, si respectiv datele mele pe server !!!  Era webmaster corner, -sunt webmaster, era hosting, -vorbeam cu un admin, sau patron, sau ce o fi WBF la Webfactor, nu l-am jignit cu nimic, nu m-am indepartat de topic.  
So..., mind your business!

View Postdarkangelbv, on Jul 20 2007, 23:16, said:

2. Un sistem de operare pentru terminale mobile (in cazul asta simbian) nu tot aceleasi pagini le acceseaza? (PHP-ul este acelasi de la simbian la cel mai performant PC).
Pai si intrebarea mea concreta era: "ce intoarce" functia, instructiunea aia?  Daca nu sti, las-o asa..., nu-mi trage cu generalitati.

View Postdarkangelbv, on Jul 20 2007, 23:16, said:

...ca nu e bine. -_-
Ma ameninti ?!?
Uite cum sta treaba: La cateva fractiuni de secunda dupa ce replica asta intra in pagina, voi clona tot topicul, -asta a propos, ca n-am "habar de javascript", nici Php, nici alte jafuri de protectii pe care le scrieti voi acolo in Notepad, -scuze "...++".  (Ca doar ati rescris un "forum intreg", -id est cam 5-7% din scripturi, si 10-12% design...)
Daca replica asta dispare, eu pe Softpedia tot intru, mai am vre-o 7 ID-uri, pe 4 conexiuni, 3 nick-uri, mai fac daca va fi nevoie, dar pagina cu mostrele tale de moderator vor sta pe net o luna.  Cu promovare cu tot (-din partea casei...).  Ba chiar voi avea grija sa apare prima pe motoare, chiar inaintea la Softpedia insasi.
It's your choice...

Edited by liv_stef, 21 July 2007 - 12:05.


#12
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View Postliv_stef, on Jul 21 2007, 12:52, said:

Vino si sustine aici, upfront, ca doar .flv poa sa stea in pagina html, si atunci poate admit ca m-am bagat aiurea in topicul ala.  
Sau, altfel: vino si afirma aici ca alte formate gen .mpeg, .avi, etc. sunt incompatibile cu specificatiile si compatibilitatile HTML!  Afirma asta pt. a dovedi ca eram "total pe dinafara" acolo, iar tu esti un bun, tu sti...
Dragule, titlul topicului era "flv into HTML", de cand .mpeg, .avi & others sunt flv? ia zi cine era offtopic?

View Postliv_stef, on Jul 21 2007, 12:52, said:

Cu topicul initiat in engleza, am vazut, era o singura replica, acum inteleg ca era omul tau si nu trebuia sa mai intre nimeni peste el.  Dar, am vazut ca ai reparat greseala, replica mea n-a stat decat vre-o 2 ore (by the way, de unde ai scos-o...?!)  Si cu ce ma aflam "in treaba" ca ma interesam si eu despre ce site era vorba...  E impotriva regulamentului sa intreb despre ce site e vorba, daca in topic se face referire la un form de pe un site?!
La acel topic rapunsese deja xnoise ONTOPIC.

View Postliv_stef, on Jul 21 2007, 12:52, said:

Pai iarasi cred, -cum am spus pe undeva prin topicul ala si-mi dai iarasi motive sa cred, ca ai mai multe calitati nu doar fata de Softpedia, dar chiar si fata de Webfactor, -mai exact, nu doar simplu client...
Topicul ala a fost vazut de sute de ori, deci, cred ca ...ineptiile mele au fost de folos multora.  Pentru Dumnezeu, sunt banii mei, eu cumpar de la un hoster dintre zeci de oferte disponibile, cred ca favorul este mai degraba al meu pentru ei, decat al lor fata de mine (-ca-mi gazduieste "varza" -@WBF).  Este munca mea ce pun eu la ei acolo pe server, am dreptul sa ma interesez de confidentialitatea, si integritatea datelor mele pentru care repet "platesc bani".  Poti sa fi moderator, admin, patron, poti sa fi vre-un dumnezeu, discutiile cu mine le faci pana aici: pana la munca mea si pana la banii mei, si respectiv datele mele pe server !!!  Era webmaster corner, -sunt webmaster, era hosting, -vorbeam cu un admin, sau patron, sau ce o fi WBF la Webfactor, nu l-am jignit cu nimic, nu m-am indepartat de topic.  
So..., mind your business!
Iar ma uimesti, iti spun pentru ultima data NU am nici o legatura cu WebFactor, inafara de faptul ca sunt unul dintre clientii multumiti.

View Postliv_stef, on Jul 21 2007, 12:52, said:

Pai si intrebarea mea concreta era: "ce intoarce" functia, instructiunea aia?  Daca nu sti, las-o asa..., nu-mi trage cu generalitati.
Intoarce versiunea Browserului dragule, ce altceva sa intoarca?

View Postliv_stef, on Jul 21 2007, 12:52, said:

Ma ameninti ?!?
Uite cum sta treaba: La cateva fractiuni de secunda dupa ce replica asta intra in pagina, voi clona tot topicul, -asta a propos, ca n-am "habar de javascript", nici Php, nici alte jafuri de protectii pe care le scrieti voi acolo in Notepad, -scuze "...++".  (Ca doar ati rescris un "forum intreg", -id est cam 5-7% din scripturi, si 10-12% design...)
Daca replica asta dispare, eu pe Softpedia tot intru, mai am vre-o 7 ID-uri, pe 4 conexiuni, 3 nick-uri, mai fac daca va fi nevoie, dar pagina cu mostrele tale de moderator vor sta pe net o luna.  Cu promovare cu tot (-din partea casei...).  Ba chiar voi avea grija sa apare prima pe motoare, chiar inaintea la Softpedia insasi.
It's your choice...

eu amenint? vad ca tu ma ameninti.
Da, habar n-ai ce-i ala Javascript din moment ce dai unui utilizator un script (evident Javascript, autogenerat de Dreamweaver) si te bati cu pumnii in piept ca NU e Javascript. :rolleyes:
Bine dragule ca ai clone, cand le voi depista nu vor mai fi.
E ultimul reply de pe acest topic pe care il mai accept (deja o dai in offtopic repetat, citeste regulamentul despre asta).

#13
liv_stef

liv_stef

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 04.07.2007

View Postdarkangelbv, on Jul 21 2007, 13:45, said:

Da, habar n-ai ce-i ala Javascript din moment ce dai unui utilizator un script (evident Javascript, autogenerat de Dreamweaver) si te bati cu pumnii in piept ca NU e Javascript. :rolleyes:
Bine dragule ca ai clone, cand le voi depista nu vor mai fi.
Am precizat, (-dar trebuie neaparat sa fi tu cel care ramane deasupra) ca nu e javascript, in sensul ca nu trebuie el sa editeze, sa scrie vre-un script, pentru un rollover de layere.  Desigur ca sunt functii autogenerate de program, dar asta, ma sustin, -nu reclama efort, cunostinte java din partea utilizatorului.

Vezi cum te dai de gol, ca voi, casta asta super-privilegiata a adminilor de servere abuzati de datele clientilor...!!!??
Si cum, ma rog, "...nu vor mai fi", daca pagina clonata va fi pe un site de-al meu, pe un server care nici macar nu e in tara, iar domeniul nici macar nu e .ro???!!
Asta doar daca, speri cumva ca domeniul sa fie luat printr-un hoster din ro, sa sti pe cineva acolo, si (eventual in schimbul unui contraserviciu) sa-l rogi sa-mi sterga folderul unde tin clona...  Si ce daca, il pun la loc.

Ms, oricum. Q.E.D.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate