Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare laptop sub 1500 lei

emag - card cadou expirat

Nu vad SSD-ul cand vreau sa insta...

Rafturile ca la dedeman
 Probleme internet

Pozitionare aer conditionat. Ar f...

Logare site erovinieta.ro

Facultatea de geologie - ingineri...
 Sursa led 25-36W ?

Prosumatori - cat aveti de primit...

EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...

Disparitie body-spray AXE din Rom...
 Penurie de Inka?

Receptionerele de la centrele de ...

Nu se mai gasesc e-Bike de inchir...

Seat Leon 5F 2.0 184hp costuri in...
 

Masina zgariata!

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
carmen24_tm

carmen24_tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 09.06.2007
In week-end-ul asta, m-am dus in parcare sa iau masina si mi-a venit sa imi dau cu capul de pereti( la propriu): un cretin i-a zgariat aripa din fatza:(((( Si cel mai nasol e ca are numai 2 luni masinuta, e noua si era sa mor in dimineata aia!! Se vede clar ca a trecut ca un nesimtit pe langa ea si nu i-a pasat ca a atins-o!!! Sunt cam adanci zgarieturile....eu acuma vin cu o intrebare: se poate repara sa arate ca si cum nu s-ar fi intamplat nimik?A mai patit cineva asta si cum s-a reparat?Nu mai am rabdare pana maine sa sun la service, de asta am postat:( Eu sper ca o sa se poata reface....sa nu se vada nimik:(

#2
dacadrean

dacadrean

    Altruist !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 12.11.2006
NU O SA SE VADA NIMIC

Edited by MAK, 17 June 2007 - 19:59.


#3
carmen24_tm

carmen24_tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 09.06.2007
    E destul de grav...mor de ciuda si de nervi!!!!

    Attached Files


    Edited by MAK, 17 June 2007 - 20:00.


    #4
    NightShift

    NightShift

      Active Member

    • Grup: Members
    • Posts: 1,320
    • Înscris: 11.11.2006
    Nu pare foarte grav.

    O data am patit si eu ceva asemanator. (masina mea este alba, si am gasit-o cu niste zgarieturi de culoare albastra).
    Un prieten mi-a spus sa incerc sa spal locul cu benzina. CULMEA ... au disparut toate zgarieturile, si nu s-a mai vazut nimic.

    Ce sunt dungile albe din imagine? Sunt VOPSEAUA celui care te-a zgariat (?), sau GRUNDUL de sub vopseaua rosie?
    In primul caz - le poti indeparta cu metoda de mai sus, insa in al doilea caz ... din pacate trebuie revopsita zona. :(

    #5
    carmen24_tm

    carmen24_tm

      Junior Member

    • Grup: Members
    • Posts: 40
    • Înscris: 09.06.2007
    Dap, e al doilea caz....din pacate...macar daca trebuie revopsita, sa fie numai zona aia:(((( Ce necajita sunt!!!

    #6
    crst_g

    crst_g

      ...

    • Grup: Senior Members
    • Posts: 5,167
    • Înscris: 27.06.2006
    lu unchi-miu i-a sapat in portiera de i se vede un strat verde-albastrui... a lasat-o asa deocamdata. nu merge cu polish-uri, creme, ceva?

    #7
    carmen24_tm

    carmen24_tm

      Junior Member

    • Grup: Members
    • Posts: 40
    • Înscris: 09.06.2007

     crst_g, on Jun 17 2007, 21:58, said:

    lu unchi-miu i-a sapat in portiera de i se vede un strat verde-albastrui... a lasat-o asa deocamdata. nu merge cu polish-uri, creme, ceva?

    crst....trebuia sa deschizi si tu un topic pt asta...aici am postat eu, asteptam ceva raspunsuri, indrumari, incurajari pt problema mea...Mersi!

    #8
    crst_g

    crst_g

      ...

    • Grup: Senior Members
    • Posts: 5,167
    • Înscris: 27.06.2006
    era o indrumare; ai fost la vreo benzinarie or something si sa intrebi de solutii?

    #9
    WuR

    WuR

      Member

    • Grup: Members
    • Posts: 777
    • Înscris: 13.11.2005
    se rezolva....la vopsitorie; nici nu poate fi vorba de polish sau altceva. oricum cred ca ai casco.
    ps: e modelul de Peugeot in care fac prostioare buburuzele ? :naughty:

    #10
    carmen24_tm

    carmen24_tm

      Junior Member

    • Grup: Members
    • Posts: 40
    • Înscris: 09.06.2007

     WuR, on Jun 17 2007, 22:14, said:

    se rezolva....la vopsitorie; nici nu poate fi vorba de polish sau altceva. oricum cred ca ai casco.
    ps: e modelul de Peugeot in care fac prostioare buburuzele ? :naughty:

    Dap, ala e modelul:))) Am postat pt ca nu mai aveam rabdare pana luni, sa cer pareri...e rau zgariata, doream sa stiu daca se poate face cum era ea:(

    #11
    internet225

    internet225

      Member

    • Grup: Validating
    • Posts: 465
    • Înscris: 08.06.2005
    Stai linistita...Ti-o repara rapid si nu se mai cunoaste ABSOLUT nimic...ce,n-ai mai avut zgarieturi la masina?Sau n-ai mai condus masina noua?Ai CASCO?
    Idioti sunt multi prin parcari...

    Edited by internet225, 17 June 2007 - 21:27.


    #12
    carmen24_tm

    carmen24_tm

      Junior Member

    • Grup: Members
    • Posts: 40
    • Înscris: 09.06.2007

     internet225, on Jun 17 2007, 22:26, said:

    Stai linistita...Ti-o repara rapid si nu se mai cunoaste ABSOLUT nimic...ce,n-ai mai avut zgarieturi la masina?Sau n-ai mai condus masina noua?Ai CASCO?

    Am , dar pana acum am condus un Passat mai vechi...despre care nici nu imi pasa daca il zgarii sau nu:)...dar asta...:( ...

    #13
    internet225

    internet225

      Member

    • Grup: Validating
    • Posts: 465
    • Înscris: 08.06.2005
    te inteleg...

    #14
    vip3r

    vip3r

      Junior Member

    • Grup: Members
    • Posts: 79
    • Înscris: 21.11.2006
    1. Nu folosi CASCO pentru o zgarietura . O sa iti para rau.
      2. Incearca  sa nu ajungi cu ea la vopsitorie .
      3. Daca ajungi cu ea la o vopsitorie ai grija la cine  te duci . Iar o sa iti para rau daca nu esti atent.
      4. Eu zic sa te obisnuiesti.


      P.S.   Poate ai sa te intrebi , oare de ce o sa imi para rau ?

             5. Daca nu te atingi de polita de la casco , primesti reducere la urmatoarea . Daca ajungi cu ea la vopsitorie , o sa se vada intr-un fel , garantat. Mai ales daca dai peste niste vopsitori mesteri o sa iti blestemi zilele.

    Edited by vip3r, 17 June 2007 - 21:48.


    #15
    carmen24_tm

    carmen24_tm

      Junior Member

    • Grup: Members
    • Posts: 40
    • Înscris: 09.06.2007

     vip3r, on Jun 17 2007, 22:44, said:

    1. Nu folosi CASCO pentru o zgarietura . O sa iti para rau.
      2. Incearca  sa nu ajungi cu ea la vopsitorie .
      3. Daca ajungi cu ea la o vopsitorie ai grija la cine  te duci . Iar o sa iti para rau daca nu esti atent.
      4. Eu zic sa te obisnuiesti.
      P.S.   Poate ai sa te intrebi , oare de ce o sa imi para rau ?

             5. Daca nu te atingi de polita de la casco , primesti reducere la urmatoarea . Daca ajungi cu ea la vopsitorie , o sa se vada intr-un fel , garantat. Mai ales daca dai peste niste vopsitori mesteri o sa iti blestemi zilele.

    Pai nu , o duc direct la service la puegeot, nu ma bag la alti "mesteri" ca n-am chef sa se vada o pata rosie mai inchisa sau deschisa.Si daca aia care o repara sunt profesionisti, tot o sa se vada?Intreb ca popate a mai patit cineva...Mersi!

    #16
    danb1974

    danb1974

      Member

    • Grup: Members
    • Posts: 409
    • Înscris: 28.04.2006
    La o vopsitorie buna ti-o face de nu se vede, dar te costa (prima data se vopseste piesa cu pricina, dupa care se mai face ceva la toata masina ca sa nu se vada diferenta). Am vazut la o vopsitorie unde te intreaba daca o vopsesti ca sa o vinzi sau ca sa o tii (in primul caz doar o cirpeste, in al doilea o face ca lumea).

    Cu casco intreaba-ti agentul cit pierzi daca ti-o faci pe casco (prima de anul viitor si taxa de reintregire) si atunci vezi cum e mai rentabil.

    #17
    carmen24_tm

    carmen24_tm

      Junior Member

    • Grup: Members
    • Posts: 40
    • Înscris: 09.06.2007

     danb1974, on Jun 17 2007, 22:58, said:

    La o vopsitorie buna ti-o face de nu se vede, dar te costa (prima data se vopseste piesa cu pricina, dupa care se mai face ceva la toata masina ca sa nu se vada diferenta). Am vazut la o vopsitorie unde te intreaba daca o vopsesti ca sa o vinzi sau ca sa o tii (in primul caz doar o cirpeste, in al doilea o face ca lumea).

    Cu casco intreaba-ti agentul cit pierzi daca ti-o faci pe casco (prima de anul viitor si taxa de reintregire) si atunci vezi cum e mai rentabil.

    Asa ma gandeam si eu...o duc direct la sursa, la service-ul lor si chiar nu ma mai intereseaza cat costa, numai sa o faca sa nu se vada nimik.Ma gandesc ca sunt profesionisti acolo ca altfel si-ar da cu firma in cap:D

    #18
    T.rac3Er

    T.rac3Er

      Member

    • Grup: Members
    • Posts: 737
    • Înscris: 08.12.2006
    si cat potti oare sa pierzi la casco?
    io am patit buba anul trecut..masina tot asa 4 luni...dumnezeii mamii lor..le iau capul daca ii vad...(am prins una cu carucioru in parcarea unui hyper ca il impinsese vaca de-ampulea exact in masina mea...si era imediat la cateva zile dupa ce mi-am gasit-o jumulita...am luat-o tare..si asa eram un car de draci. nu a avea nimic masina...in plus...)
    recomandarea mea e sa faci masina la service brand autorixat, si daca nu e mult pe banii tai. daca e mai mult, pe casco...
    PS: inainte sa o dai la vopsit cere-le DEVIZ neaparat cu ce urmeaza sa faca la masina. o sa ai si costuri.
    te duci frumusel la alt service autorizat si ceri si acolo deviz, si ii iei din scurt sa nu iti umfle valoarea. si apoi compari
    ca sa nu te trezesti ca iti cere lua sin stelele pt o mcia vopseala...
    numai bine

    Anunturi

    Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

    Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

    Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

    www.neurohope.ro

    1 user(s) are reading this topic

    0 members, 1 guests, 0 anonymous users

    Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
    Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate