Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scartiei frana fata bicicleta noua

Instalare aer conditionat in apar...

Telefoane prietenoase cu vederea?

Alegere teava pentru incalzire pr...
 Opinia publica despre medici/ asi...

Senzor Temp PMOD-TMP3 cu TCN75A

Amazing Race

Recomandare fosa ecologica
 La multi ani @LouisCyphre!

Vinieta Bulgaria Online

Investitie imobiliara in strainat...

Plita inducție gorenje IC340...
 info schimbare buletin sectorul 4

Aplicație nivel scazut baterie

Importul de cod extern avantaje v...

Alegere sistem usi glisante\...
 

VODAFONE ACASA

- - - - -
  • Please log in to reply
287 replies to this topic

#271
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Sunt fan al ofertelor si tarifelor corecte si al serviciilor nerestrictionate.

Edited by danutz1, 28 December 2008 - 11:03.


#272
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,297
  • Înscris: 05.04.2006
Astăzi am primit un telefon de la numărul 0372.643.200 și mi-a fost prezentată oferta Vodafone Acasă.

Operatorul care m-a sunat a tot încercat să mă convingă că un astfel de abonament este soluția pentru nevoile mele de comunicare. Era contrariat că în ultimele luni s-au redus facturile de la 300 la 100 de lei... Știa că vorbeam până nu de mult peste 200 de minute în rețeaua RDS.Tel, iar acum nu mai vorbesc absolut niciunul.
Operator: "Văd că ați renunțat să mai sunați pe fix, probabil plăteați prea mult... Acum, cu noua noastră ofertă, personalizată pentru dumneavoastră*, o să puteți vorbi la fel de mult ca lunile trecute, la tarife mult mai mici"
Eu: "Păi deja fac asta și vorbesc cât vreau pe fix!"
Operator: "Totuși, din câte văd, nu ați mai apelat rețelele fixe în ultima perioadă..."
Eu: "Ba da, le-am apelat de pe Digi.Mobil, fiindcă telefonul Vodafone și-a pierdut rolul de telefon principal."
Operator: "Dar, știți, rețeaua Vodafone are o acoperire mult mai bună, o calitate mult mai mare."
Eu: "Da, dar eu am semnal full acasă și calitatea sunetului e ireproșabilă, mai ales că nu mai folosesc Huawei-ul primit în custodie."
Operator: "Acasă la dumneavoastră, dar ce vă faceți în alte zone?"
Eu: "Dar parcă și oferta voastră era limitată la zona în care stau, adică exact zona în care și Digi funcționează perfect... Sau îmi faceți o ofertă personalizată Vodafone Acasă să pot pleca cu telefonul oriunde doresc?"
Operator: "Exact, îl puteți folosi la dumneavoastră acasă!"
Eu: "Mulțumesc, dar nu am nevoie. Și v-am explicat de ce..."

Pe ăștia de unde îi angajează??? Oare dacă aveam nevoie de un abonament Vodafone Acasă (oferta curentă!) aș fi stat cu mâinile în sân și n-aș fi mers să îmi cumpăr unul?! :rolleyes:
______
* - era totuși vorba de oferta curentă, nu știu de ce o considera "personalizată" :huh:

#273
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Disperare mare si la vodafone din cate vad. Se pregatesc sa anunte prima scadere a veniturilor si a numarului de clienti.

Operator: "Dar, știți, rețeaua Vodafone are o acoperire mult mai bună, o calitate mult mai mare."
Operator: "Acasă la dumneavoastră, dar ce vă faceți în alte zone?"

Versiunea tipica. Chiar daca platesti mai mult, la noi primesti calitate.
S-a vazut in timp calitatea serviciilor vodafone.
Nu inteleg cum au tupeul sa iti propuna sa platesti la ei sute de lei cand folosesti alt operator la care nu platesti nimic.

#274
pilips

pilips

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 27.04.2009
de maine vodafone acasa arunca cu sute de minute ,mii de minute si chiar nelimitat
o sa vedeti maine marea surpriza ;)
+ 1 nr nelimitat in vodafone mobil
se vor desfinta posturi romtelecom cu miile
e prea tare oferta,nici nu visam la o asemenea relansare
+ tarife catre europa gen rds catre fix europa
+ sute de smsuri in vodafone
super tare ,bravo vodafone

Edited by pilips, 13 May 2009 - 22:49.


#275
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008

View Postpilips, on May 13 2009, 23:38, said:

de maine vodafone acasa arunca cu sute de minute ,mii de minute si chiar nelimitat
o sa vedeti maine marea surpriza ;)
+ 1 nr nelimitat in vodafone mobil
se vor desfinta posturi romtelecom cu miile
e prea tare oferta,nici nu visam la o asemenea relansare
+ tarife catre europa gen rds catre fix europa
+ sute de smsuri in vodafone
super tare ,bravo vodafone

pai Orange are 3000 de minute Orange fix catre Orange mobil de aproape 2 ani si cate 3000 de minute de la Orange catre fix

sunt curios de oferta Vodafone ... mai ales ca as putea porta de pe Orange

#276
pilips

pilips

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 27.04.2009
8 euro nelimitat in vodafone acasa
400 min in alte retele nationale
400 smsuri vodafone
+ 1 nr nelimitat catre vodafone mobile

#277
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008

View Postpilips, on May 14 2009, 00:08, said:

8 euro nelimitat in vodafone acasa
400 min in alte retele nationale
400 smsuri vodafone
+ 1 nr nelimitat catre vodafone mobile

Nelimitat in Vodafone Acasa este aproape 0 acum pentru ca nu exista multi utilizatori Vodafone Acasa.

cele 400 de minute sunt catre alte retele FIXE sau si Mobile?

eu acum platesc 24 de euro ... am 3000 de minute de pe fix pe Orange mobil cu pana la 20 de numere + 3000 de minute de la fiecare mobil catre numarul fix.
+ 400 de minute catre orice retea fixa
+ internet

Edited by crustaceu, 13 May 2009 - 23:31.


#278
pilips

pilips

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 27.04.2009
3 euro 500 min vodafone acasa
100 in alte retele fixe
100 sms in vodafone
pt 1 euro in plus primesti si un nr nelimitat in vodafone


6 euro 2000 min in vodafone acasa
200 in alte retele fixe
200 smsuri in vodafone
pt 1 euro in + ai un nr nelimitat in vodafone

oricum oferta este net superioara fata de ce ofereau pana ieri la aceeasi bani

Edited by pilips, 14 May 2009 - 10:20.


#279
danypas

danypas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 15.07.2006

View Postpilips, on May 14 2009, 11:18, said:

3 euro 500 min vodafone acasa
100 in alte retele fixe
100 sms in vodafone
pt 1 euro in plus primesti si un nr nelimitat in vodafone


6 euro 2000 min in vodafone acasa
200 in alte retele fixe
200 smsuri in vodafone
pt 1 euro in + ai un nr nelimitat in vodafone

oricum oferta este net superioara fata de ce ofereau pana ieri la aceeasi bani


un link te rog
multumesc
later edit: multumesc nu mai vreau; 2000 minute in vodafone acasa? 200 minute in retele fixe?? 100 sms in vodafone???
come on vodafone you cand do better than that...

Edited by danypas, 14 May 2009 - 10:47.


#280
pilips

pilips

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 27.04.2009
aici o sa apara oferta dar nu este momentan pusa pe site

http://www.vodafone....ionala/#id13452

Edited by pilips, 14 May 2009 - 10:44.


#281
Taddy

Taddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 21.01.2009
Optiunile 'zona mea' raman totusi muuuuuult mai ok :)
1.49 e pentru 3 centi cu orice fix, 2.49 e pentru 100 min catre orice fix...

#282
pilips

pilips

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 27.04.2009
a aparut oferta pe site
dar de ce nu este nelimitat cum auzisem eu?
se pare ca mai e o oferta cred regionala care ofera nelimitat
oricum sigur e si nelimitat

#283
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
"Suna" bine oferta ca numar de minute.
Din pacate minute multe si numere putine.

Era de preferat sa ofere minute mai putine, dar in reteaua mobila si retelele fixe decat mii de minute pe care nu ai cu cine sa le vorbesti.

#284
benim__yolum

benim__yolum

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.07.2009
Incercasi eu oferta de Vodafone Acasa + my happy number (nelimitat cu un mobil vodafone).

Luasi de la ei (in acelasi moment) un abonament simplu de mobil (3 eur) cu telefon si un abonament de Vodafone Acasa 500+ (tot 3 eur) tot cu telefon si un supliment (1 eur) la abonamentul Acasa - suplimentul reprezentand convorbirea nelimitata cu un mobil din vodafone.

Dar, foarte dezamagitoare oferta, nu atat oferta cat calvarul de dupa, pentru ca intr-un final nu se poate inregistra numarul favorit...dai sa-l introduci si te loveste ori roborul, ori sms-ul cu urmatorul mesaj 'numarul nu este permis'.

Ii toc cu telefoane la *222 de mai bine de-o saptamana, si nimic. Mi-au confirmat ca e sistemul lor de vina si tot astept de mi s-au lungit urechile ca sa se tot rezolve.

S-a scapat un operator si imi zise ca se poate introduce numarul favorit din centrala, si in consecinta, a doua zi vorbesc de posibilitatea asta cu o alta duduita, dar ca sa vezi ca acum treaba e infirmata, cum ca nu se poate introduce din centrala...mmmh :P deci ne jucam...e urat.

Una din multele duduie cu care am vorbit imi pomeneste ca pot rezilia contractul in termen de 10 zile de la incheierea lui daca nu sunt multumit de servicii.
Cu asta plecai in gand la reprezentanta dimineata urmatoare, pe racoare.
Ii explicai si baiatului de acolo problema si se puse si el pe verificat...se minuna ca numarul de mobil nu apare inregistrat in vodafone, il testeaza, ii da apeluri, ma pune sa-l sun. Da, mobilul merge si e functional. Pai si atunci de ce-l da ca numar nepermis, mai ales ca l-am luat o data cu fixul ? Nu mai stie,  il vaz ca a ramas fara idei...
Se mai gandeste si la un moment dat vad cum se lumineaza la fata si da telefon in centrala ca sa intrebe: vad ca numarul la domn incepe cu 07255, nu erau numerele astea scoase de pe piata? centrala ii infirma si-i spune ca au fost reintroduse si sunt functionale....
Ma mai lasai convins intr-un final, ca sa mai incercam zilele urmatoare, cu conditia pusa sa pot rezilia contractul si dincolo de cele 10 zile fara plata taxei de reziliere, daca serviciul nu mere.

Au trecut cateva zile de atunci, inutil sa spun ca rezolvarea n-a venit....


Singura steluta pe care le-as acorda-o ar fi pentru 'zona' de operare in care se poate misca telefonul fix (tel: un biet WP623, asta au avut sa-mi dea). Am testat-o o singura data si ramasei impresionat: la kilometri buni fata de unde inregistrai centrul zonei, merse apelarea lui.



Cat m-a costat distractia: 3+3+1=7 plus inca 3 euro pentru schimbarea adresei de facturare, deci vine 10 euro fara tva...atata dai, atata face.

Edited by benim__yolum, 25 July 2009 - 02:49.


#285
adsoofmelk2003

adsoofmelk2003

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 353
  • Înscris: 25.12.2007

View Postbenim__yolum, on 25th July 2009, 03:36, said:

Incercasi eu oferta de Vodafone Acasa + my happy number (nelimitat cu un mobil vodafone).

Luasi de la ei (in acelasi moment) un abonament simplu de mobil (3 eur) cu telefon si un abonament de Vodafone Acasa 500+ (tot 3 eur) tot cu telefon si un supliment (1 eur) la abonamentul Acasa - suplimentul reprezentand convorbirea nelimitata cu un mobil din vodafone.

Dar, foarte dezamagitoare oferta, nu atat oferta cat calvarul de dupa, pentru ca intr-un final nu se poate inregistra numarul favorit...dai sa-l introduci si te loveste ori roborul, ori sms-ul cu urmatorul mesaj 'numarul nu este permis'.

Ii toc cu telefoane la *222 de mai bine de-o saptamana, si nimic. Mi-au confirmat ca e sistemul lor de vina si tot astept de mi s-au lungit urechile ca sa se tot rezolve.

S-a scapat un operator si imi zise ca se poate introduce numarul favorit din centrala, si in consecinta, a doua zi vorbesc de posibilitatea asta cu o alta duduita, dar ca sa vezi ca acum treaba e infirmata, cum ca nu se poate introduce din centrala...mmmh :P deci ne jucam...e urat.

Una din multele duduie cu care am vorbit imi pomeneste ca pot rezilia contractul in termen de 10 zile de la incheierea lui daca nu sunt multumit de servicii.
Cu asta plecai in gand la reprezentanta dimineata urmatoare, pe racoare.
Ii explicai si baiatului de acolo problema si se puse si el pe verificat...se minuna ca numarul de mobil nu apare inregistrat in vodafone, il testeaza, ii da apeluri, ma pune sa-l sun. Da, mobilul merge si e functional. Pai si atunci de ce-l da ca numar nepermis, mai ales ca l-am luat o data cu fixul ? Nu mai stie,  il vaz ca a ramas fara idei...
Se mai gandeste si la un moment dat vad cum se lumineaza la fata si da telefon in centrala ca sa intrebe: vad ca numarul la domn incepe cu 07255, nu erau numerele astea scoase de pe piata? centrala ii infirma si-i spune ca au fost reintroduse si sunt functionale....
Ma mai lasai convins intr-un final, ca sa mai incercam zilele urmatoare, cu conditia pusa sa pot rezilia contractul si dincolo de cele 10 zile fara plata taxei de reziliere, daca serviciul nu mere.

Au trecut cateva zile de atunci, inutil sa spun ca rezolvarea n-a venit....


Singura steluta pe care le-as acorda-o ar fi pentru 'zona' de operare in care se poate misca telefonul fix (tel: un biet WP623, asta au avut sa-mi dea). Am testat-o o singura data si ramasei impresionat: la kilometri buni fata de unde inregistrai centrul zonei, merse apelarea lui.



Cat m-a costat distractia: 3+3+1=7 plus inca 3 euro pentru schimbarea adresei de facturare, deci vine 10 euro fara tva...atata dai, atata face.

de ce nu iei tu un fix tel de la zapp? si daca esti destept iti redirectionezi gratuit si un numar de la eurovoice pe el ( e chiar nr de fix de genul 031...)
si ai 2 numere....nu mai zic ca achizitionand un fixtel nopay nu dai decat 80 ron....

#286
benim__yolum

benim__yolum

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.07.2009
A fost o alegere proprie si-o curiozitate...
Totusi nu discutam de alternative aici (stiu ca intotdeauna poti gasi ceva mai bun), ci punem lupa pe serviciile Vodafone ^_^

#287
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,403
  • Înscris: 10.01.2005
Eu vroiam sa le iau bunicilor cate un abonament de Vodafone fix, pentru a vorbi cu apropiatii lor, care au mobile Vodafone. Insa vad o mare prostie in ofertare: la 3.5E pe luna ai 500 de min in Vodafone FIX, 50min catre orice fix si sms-uri... Pai cine isi baga Vodafone fix ca sa vorbeasca in reteaua lor fixa. Eu ma gandeam ca ai sute de minute si in Vodafone mobil da' de unde... Nu ai deloc sau maxim cu un singur numar favorit! Mareeeeeee idiotenie!

#288
recl-sr

recl-sr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 17.04.2009

View PostLyvyoo, on 3rd January 2010, 14:39, said:

Eu vroiam sa le iau bunicilor cate un abonament de Vodafone fix, pentru a vorbi cu apropiatii lor, care au mobile Vodafone. Insa vad o mare prostie in ofertare: la 3.5E pe luna ai 500 de min in Vodafone FIX, 50min catre orice fix si sms-uri... Pai cine isi baga Vodafone fix ca sa vorbeasca in reteaua lor fixa. Eu ma gandeam ca ai sute de minute si in Vodafone mobil da' de unde... Nu ai deloc sau maxim cu un singur numar favorit! Mareeeeeee idiotenie!

pentru 3,5 e TVA inclus ai de la Zapp 1000 min in zapp, 1000 sms, 20 min national mobil si 40 min national fix, si poti sa ai si numar de genul 03XX XXX XXX pentru inca 2,5 eur tva inclus, si dupa parerea mea este mult mai buna oferta decat celor de la Vodafone, in satul meu a prins destul de bine.
Sincer eu unu prefer Romtelecom pentru telefonia fixa.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate