Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Port blocat dupa portare Orange c...

Șomer cu venituri prin parti...

Consum RAM Mac OS

Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...
 Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune

Sony Xperia 1 VI

Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...
 La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...

AC Mobil fara evacuare?

SMS over IMS networks – SMS...
 MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI

Incurajarea, stimularea si sustin...

Inmatriculare Motocileta "de ...
 

pareri?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
273 replies to this topic

#271
LazyPawn

LazyPawn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,315
  • Înscris: 17.09.2003
Datorită reproșurilor primite din partea domnului elev (repetent, ce-i drept) commonman, am dat avatarului meu o față umană. Să nu creadă "adevărații credincioși" că sunt un robot sau, și mai grav, Ucigă-l toaca în persoană. Declar contribuția mea pe acest thread încheiată, fără a mă mai obosi să răspund ultimelor înjurături, și sper să ne reîntâlnim și cu ocazia altor discuții interesante. Pax vobiscum.   :cya:

#272
commonman

commonman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 396
  • Înscris: 15.02.2004
--------
Originalul spunea de fapt "In mileniul 3 ori va fi pace ori nu va fi deloc"
---------

"le XXIe siecle sera religieux ou ne sera pas"

mult prea luminate, asta este originalul. l-ai amestecat cu un alt citat care facea referinta la al 3-lea razboi mondial.

--------
De exemplu ce spunea Leonardo legat de arta din Capela sixtina.... a reprodus si Vangelis si suna "Eu nu creez muzica ci sunete" sau pe aproape, nu mai retin exact. Mai zicea ca muzica e pentru ca sa o inveti la scoala... cam asa ceva a spus si Leonardo dar referindu-se la pictura acum cateva sute de ani deci... copyright
----------

:confused:
deci... cred ca ar trebui sa se scrie pe cuptoarele cu microunde : "nu va mai bagati capul inauntru in timpul functionarii ca sa faceti floricele chiar daca aveti porumb in loc de creier."

mult prea colosalule, punctele de suspensie pe care le folosesti nu pentru ca ai lasa cititorul sa-si imagineze ce-ar urma ci datorita faptului ca nu reusesti sa duci o idee cap - coada, sint ca niste gauri negre in textele de influenta pseudo-dadaista pe care le scrii si probabil ca acolo se ascunde eruditia si cultura ta nemarginita. din pacate se ascunde de tine. fragmentarea informatiei chirceste axonii probabil care asfel fac neuronii sa zvicneasca disperati intr-un razboi civil pe viata si pe moarte.  probabil ca lanturile de ganglioni sint inca in formare si reteaua ta neuronala momentan nu poate mediatiza decit raspunsuri stereotipe relative.

sint convins ca o sa-ti explice dom' profesor la ce ma refer.

#273
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

Quote

Originally posted by LazyPawn
Declar contribuția mea pe acest thread încheiată


finally man... finally...

#274
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 123,030
  • Înscris: 07.02.2003
---
"le XXIe siecle sera religieux ou ne sera pas"
---

C'est possible mon cher... o fi originalul... chiar m-ai facut curios.

---
mult prea luminate, asta este originalul. l-ai amestecat cu un alt citat care facea referinta la al 3-lea razboi mondial.
---

Nu am amestecat cu nimic, ti-am spus din start ca nu stiu care e originalul (eu recunosc ce nu stiu... fata de tine care le dai fata pompoasa doar), si asta pentru ca se obisnuieste plagierea citatelor inclusiv la traduceri, am gasit destule la vremea mea...

Si nu ma mai flata ca rosesc :P

---
gauri negre in textele de influenta pseudo-dadaista pe care le scrii si probabil ca acolo se ascunde eruditia si cultura ta nemarginita. din pacate se ascunde de tine. fragmentarea
---

A, asa se spune acuma cand nu stii despre ce este vorba... ca sunt texte incomplete, erudite etc... LOOOOOL Bine ca stiu :)

Daca nu stii despre ce este vorba acolo si te simti frustrat... inteleg dar, spune asa in clar... e mai simplu, decat sa etalezi fraze pompoase si gresite :cool: ;) Cine are cu ce sa gandeasca isi da deama imediat despre ce este vorba ca asta era si ideea, si completeaza locurile lasate... cine nu, sta si cauta inspiratie la sefu' screme-te si poate afli... raspunsul ti-l dau peste cateva zile (daca nu reusesti tu... hai ca e simplu).

Si lasa aberatiile si jignirile pe care le-ai inceput din nou cu toate ca nu ti-am mai atacat seful spiritual... eu nu te jignesc, inceteaza si tu... nu ca m-ar interesa prea mult ce crezi despre mine dar... suntem oameni... hai sa vorbim frumos omeneste, sa dam dovada de mai multi neuroni.

Nu de alta da nu ma sperii :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate