Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seat Leon 5F 2.0 184hp costuri in...

Dispar punctele de restaurare la ...

cum pot opri auto boost-ul pt i7 ...

Achiziție telefon nou.
 Picurare in AC?

Huawei GT4 46mm afisare altitudin...

Cine produce AC Tesla?

Toyota CHR -modelul 2024
 Recomandare lanterna frontala

Meciuri euro cu comentariu in eng...

Dop furtun evacuare condens combi...

Ce poze faceti?
 Durere penis

Sticker ciudat pe cutia aerului c...

lentile de contact vs ochelari d...

Eroare zoom la Lumix FZ82
 

Mercedes ML 320 CDi este jenant!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1
m3e30

m3e30

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.04.2007
Salu am mers ceva vreme cu un ML 320 CDI si am realizat ca pentru 75.000 euro aceasta masina este JENANT DE PROASTA!! De ce pt ca este clar submotorizata. Cine-si cumpara un ML 320 CDI este clar un baiat de cartier avut sau un, din asta mai ciocolatiu, care se da mare in fata bulibasei. Sa te calicesti la 15.000 euro (diferenta fata de ML 420 CDI) este clar un semn de impotenta. Cine are un ML 320 CDI nu este suficient de bogat sa-si cumpere un ML 420 CDI !!!! Pana la urma-i inteleg pe aia care aleg ML 280 CDI pt ca vor o masina moderna care sa se miste pe sosea acceptabil insa motorizarea de mijoc ML 320 CDI este clar o slabiciune. O alta problema am vazut-o prin oras zona Dorobanti si am observat un ML 320 CDI cu pachet AMG care se pare avea un chip tuning BRABUS. Cat de idiot sa fii sa modifici un Mercedes AMG cu chip Brabus? Se pare ca romanii sunt tot romani  :lol:  Ce sa inteleg eu ala si-a luat un ML320 CDI sa se dea mare printre baietii de cartier (Dorobanti) si ca sa fie jmecher l-a tunat si la BRABUS. Alo nenea AMG si BRABUS sunt dusmani dc nu stiai sau poate ai avut cand erai mic o Dacia M5  :D , sau un Oltcit WRX  :lol:

#2
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

 m3e30, on May 9 2007, 15:21, said:

Cine-si cumpara un ML 320 CDI este clar un baiat de cartier avut sau un, din asta mai ciocolatiu, care se da mare in fata bulibasei. Sa te calicesti la 15.000 euro (diferenta fata de ML 420 CDI) este clar un semn de impotenta.
O alta problema am vazut-o prin oras zona Dorobanti si am observat un ML 320 CDI cu pachet AMG care se pare avea un chip tuning BRABUS. Cat de idiot sa fii sa modifici un Mercedes AMG cu chip Brabus? Se pare ca romanii sunt tot romani :lol: Ce sa inteleg eu ala si-a luat un ML320 CDI sa se dea mare printre baietii de cartier (Dorobanti) si ca sa fie jmecher l-a tunat si la BRABUS.

Cum pui tu problema, din postura omului care a mers nitel cu o anumita masina,..., sa vezi cati posesori de ML o sa-ti raspunda aici pe Forum,...varza o sa te faca... :lol:  :lol:
Ala a cumparat masina cu pachetul AMG...si daca a vandut-o iar al doilea proprietar a gasit un deal bun sa bage chipul respectiv,..care e problema?..."se pare ca" nici una... :lol: sau gandesti ca l-au bagat nashpa , sa se saboteze intre ei Brabus si AMG?
E usor sa vorbesti din afara dar cand decartezi zeci de mii de coco , la un moment dat poate chiar conteaza 15-20 de mii, nu?Interesant e ca cei cu bani arareori arunca cu ei daca nu e absolut necesar .Ia cere de pomana ceva sa vezi cum te trimit la munca...
Mie imi place ML-ul nou si motorul asta (320)de 3000cmc presupun ca nu e rau deloc ...nu am mers cu asa ceva dar nu e o masina care sa mearga cu 250km/h...apropos, masina cu care afirmi ca ai mers avea suspensie reglabila-parca e optionala chestia asta, nu?
Hai sa nu venim aici sa spunem ca cei peste 200cp ai masinii sunt penibili ca poate sunt PREA MULTI PENTRU POSESORUL MASINII.La vitezele din Bucuresti, nu cred ca se cere mai mult iar afara, stai linistit ca are destula viata in ea sa se descurce binisor...parerea mea...
Asa si la Audi se poate spune ca e o tziganie sa iei motor diesel de 3000 cand poti lua de 4200, samd..sau sa iei un A6 cu motorul de 2700 cand exista cel de 3000. Cred ca e prost neamtu ca le fabrica si ca nu citeste Softpedia...precis ar corecta imediat ...
Oricum, dau pariu ca te poti da mare cu un ML 320 tunat la fel ca si cu cel netunat si daca anturajul ala atat de "select" nu te "intelege", poti renunta usor de tot la el...(la anturaj)...ai numai de castigat...
PS: nu ma refer la tine, am inteles ca nu e masina ta ci a unei alte persoane cam calica si cam prost anturata... :lol: daca nu a inteles ca 15  mii in plus ar fi rezolvat-o...
Te-ai intrebat daca termenul de livrare al motorului celuilat nu era foarte mare sau erau alte criterii la mijloc care l-au determinat pe om sa ia motorul de 3000cmc ?
Poate omu a luat masina imediat, a luat si el ce-a putut, a avut un discount bun,..etc
etc...

PS Scuze dar am intrat in vorba asa, de control...nu am ML dar e o masina de toata stima...ce dreaq...toti posesorii de ML320CDI sunt ciori sau bagabonti...?!
Tu cand erai mic ce Oltcit ai avut sau ce dacie? Hm....

Edited by sanddy1964, 09 May 2007 - 15:17.


#3
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003

 m3e30, on May 9 2007, 15:21, said:

Salu am mers ceva vreme cu un ML 320 CDI si am realizat ca pentru 75.000 euro aceasta masina este JENANT DE PROASTA!! De ce pt ca este clar submotorizata. Cine-si cumpara un ML 320 CDI este clar un baiat de cartier avut sau un, din asta mai ciocolatiu, care se da mare in fata bulibasei. Sa te calicesti la 15.000 euro (diferenta fata de ML 420 CDI) este clar un semn de impotenta. Cine are un ML 320 CDI nu este suficient de bogat sa-si cumpere un ML 420 CDI !!!! Pana la urma-i inteleg pe aia care aleg ML 280 CDI pt ca vor o masina moderna care sa se miste pe sosea acceptabil insa motorizarea de mijoc ML 320 CDI este clar o slabiciune. O alta problema am vazut-o prin oras zona Dorobanti si am observat un ML 320 CDI cu pachet AMG care se pare avea un chip tuning BRABUS. Cat de idiot sa fii sa modifici un Mercedes AMG cu chip Brabus? Se pare ca romanii sunt tot romani  :lol:  Ce sa inteleg eu ala si-a luat un ML320 CDI sa se dea mare printre baietii de cartier (Dorobanti) si ca sa fie jmecher l-a tunat si la BRABUS. Alo nenea AMG si BRABUS sunt dusmani dc nu stiai sau poate ai avut cand erai mic o Dacia M5  :D , sau un Oltcit WRX  :lol:

Sanddy a fost finut in afirmatii si asta ca nu te-ai luat de vreun Audi, ca altfel cred ca te desfiinta demult  :D :D  
Eu daca as fi in locul tau...mi-as pune intrebarea astfel: Cat de idiot sa fii, sa vii aici pe softpedia si sa creezi un astfel de topic!!!
Stii macar care e diferenta intre AMG si Brabus? Stii macar ca AMG este la fel ca M-ul de la BMW, si Brabus deja se poate considera aftermarket? Brabus doar completeaza AMG-ul nicidecum nu sunt dusmani...sunt destule masini AMG care au primit supliment de putere de la Brabus..dar ce sa-i faci asa e cand esti total pe dinafara si te intrebi cine-i mai tare, Bruce Lee sau Van Damme?
Si tu faci parte din categoria...nu-mi iau BMW,Mercedes si mai nou Audi, ca au toti tiganii??

Edited by MATRIXU, 09 May 2007 - 15:34.


#4
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,745
  • Înscris: 04.10.2006

 MATRIXU, on May 9 2007, 16:32, said:

Eu daca as fi in locul tau...mi-as pune intrebarea astfel: Cat de idiot sa fii, sa vii aici pe softpedia si sa creezi un astfel de topic!!!
Aici il aprob pe MATRIXU  :lol:

#5
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,745
  • Înscris: 04.10.2006
Ilustratia situatiei

Attached Files



#6
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
nu este !
eu am ml 63 amg si din cate stiu, si-l cunosc destul de bine pe proprietar fara sa fim prieteni, exista un ml 63 amg brabus
in nici un caz un 320 ceea ce mi s-ar parea hilar !
de fapt...cel putin prin zona dorobanti am vazut foarte rar 320. in nici un caz brabus...
poate vorba ta, o fi unul mai ciocolatiu din alta zona, in treacat !

in schimb ai sa vezi destule cls-uri brabus, si un sl 55 amg

Edited by spare-me, 09 May 2007 - 16:50.


#7
WildChild

WildChild

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 11.05.2006
Premiul pentru cel mai inteligent thread de saptamana asta merge la initiatorul acestui topic. ^_^

Attached File  yourock.jpg   48K   114 downloads

Acestea fiind spuse, declar acest topic ca fiind idiot/copilaresc/2fast2furious, ergo se inchide. Pentru eventualele nelamuriri, PM me.

PS: spare-me, ai ML 63 AMG? Hai cu un jurnal de bord! :coolspeak:

#8
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

 WildChild, on May 9 2007, 18:01, said:

PS: spare-me, ai ML 63 AMG? Hai cu un jurnal de bord! :coolspeak:

As fi foarte curios sa stiu care e consumul mediu (real) in Bucuresti... plz plz

http://forum.softped...howtopic=243261

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate