Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie house veche aprox 2011

Cum va arata viitorul?

Saptamana de lucru de sase zile i...

Pareri Kadjar sau alternative
 Slovacia / Kosice

Spatiu stocare aproape plin

Recomandare aer conditionat 9000 ...

Cum v-ati apucat de editare foto?
 Problema unezeala grinda de lemn ...

Intrebare hdmi laptop lenovo

Fezabilitate - Adaugare microinve...

Hard disk extern SSD, A92
 Parere cartier Uverturii/Virtutii...

inmatriculare autoturism reprezen...

2 aere conditionate pe un singur ...

Intarzietor de priza zahar
 

Cu ce se poate masura SAR-ul ?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
gompo

gompo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 19.07.2005
Salutare

Cu ce se poate masura SAR-ul ?
Si pe unde se poate gasi aparatul respectiv?

Nu de alta, dar sunt momente cand am mai multe teluri deschise in jurul meu si sunt curios cam la ce ma expun...

Multumesc anticipat.

gompo

#2
bulangiul

bulangiul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 24.10.2006

View Postgompo, on Apr 27 2007, 00:16, said:

Salutare

Cu ce se poate masura SAR-ul ?
Si pe unde se poate gasi aparatul respectiv?

Nu de alta, dar sunt momente cand am mai multe teluri deschise in jurul meu si sunt curios cam la ce ma expun...

Multumesc anticipat.

gompo

pai calculeaza valoarea sar-ului......le aduni, pentru ca e normal sa fie asa.....fiecare aparat emite radiatii fara sa depinda de celalalt, deci e simplu ca buna ziua.....aduni valoarea lor.....iar limita maxima admisibila e 2 W/Kg....nu sunt sigur de asta dar te poti informa......iar valoarea sar-ului la telefoane o poti gasi pe: http://mobile.softpedia.com/

#3
gompo

gompo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 19.07.2005

View Postbulangiul, on Apr 27 2007, 08:48, said:

pai calculeaza valoarea sar-ului......le aduni, pentru ca e normal sa fie asa.....fiecare aparat emite radiatii fara sa depinda de celalalt, deci e simplu ca buna ziua.....aduni valoarea lor.....iar limita maxima admisibila e 2 W/Kg....nu sunt sigur de asta dar te poti informa......iar valoarea sar-ului la telefoane o poti gasi pe: http://mobile.softpedia.com/
Nu ma prea ajuta valoarea teoretica, as dori valoarea REALA in anumite situatii concrete...
Daca intru intr-o camera mica cu 15 mobile deschise (in convorbire) vreau sa stiu cam la ce ma expun.  :rolleyes:
Si m-ar mai interesa si SAR-ul lor (cumulat) in Stand-By.
Daca are cineva un sfat util...

gompo

#4
bulangiul

bulangiul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 24.10.2006
am o intrebare, sper sa fie topicul potrivit.....am un SE K750i pe cosmote si un nokia 6151 tot pe cosmote.....K750i il mai pun langa calc, in spatele monitorului si observ ca "intra" in contact cu reteaua (nu cred ca m-am exprimat corect)...adica incepe sa transmita naiba stie ce....si e destul de nasol ca am impresia ca radiatiile sunt mari din moment ce cu nokia nu se intampla la fel.....credeti ca ar trebui sa scap de el??? sa-mi iau altceva??? poate e ceva defect la el si radiatiiile sunt mult mai mari decat ar fi normal....

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate