Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfc scannow blocat la 99 la suta

hdd 2,5" sata 250GB unallocat...

Comparatie consum inverter vs non...

Hidrofor defect arunca apa inapoi...
 Apa la sticla din sticla

Întrebuințare telefoane vechi...

Dacia Lodgy sau Dacia Docker ?

Valeriu Nicolae
 Exista vreun dezavantaj la constr...

Senzori de miscare ce nu aprind l...

Problema martori semnalizare dire...

Senzori de miscare cu lampi ce se...
 Samsung soundbar

Umplere gol tamplarie-glaf

Produse inapoiate cu zgarieturi

Recomandare laptop cu specificati...
 

Home Cinema

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
huliganul

huliganul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 18.05.2006
de ce timp m-am hotarat sa-mi cumpar un home cinema. nu m-am dechis de unde si care

momenta astept informatii pro si contra din partea celor ce au sau au avut o experienta langa un home cinema. ce m-a atras a fost faptul ca pe langa faptul ca le connectezi la tv pt sunet poti face la fel si in cazul pc-ului pt redare audio si video pe tv.

pusesem ochii pe un sony de 850 w putere totala. ( http://www.domo.ro/A..._Sony_DAV-DZ110 )

nu stiu daca renteaza unul in cazul unui apartament. nu ar avea rost sa am unul de putere mare daca nu o sa pot sa-l dau niciodata nici pana la jumatate.

so :

aia 850 sunt reali ? care ar fi diferenta intre 2 boxe de ps/radiocasetofon vs home cinema-ul de sus?

alternative? firme care sa merite banii ?

multumesc,

#2
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005
Daca te uiti la multe filme care au sunet 5.1, 6.1 etc, atunci merita. In rest deloc.

#3
simocris

simocris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 01.03.2006
daca prin reali te referi la sinus,stai linistit ca difuzoarele alea nici 30w nu au,poate subwooferul sa aiba 30 iar la sistemul asta poti sta fara grija ca nu vei deranja prea mult vecinii nici la maxim.daca vrei putere mai mare la banii astia nu te orienta pe pachete ce includ dvd,pt ca dvd separat gasesti si cu 2 mil. iar sistemul ala de boxe nu face 8 mil.

#4
cods

cods

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 05.06.2005
Cum s-a scris mai sus, puterea sistemului e mult sub ce zice pe acolo, plus ca specificatiile sunt total in plop.

Pentru filme, e bun si loghitech-ul z5500(nu si pt. muzica..), nici ala nu are 500W, dar are dotarile si puterea pt. o camera de apartament.

Mai sus de nievlul asta costurile cresc enorm.

#5
huliganul

huliganul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 18.05.2006
am inteles. si ce sistem ar fi mai indicat pentru un apartament si care sa aibe un randament bun?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate