Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

probleme cu un tuner innodv tvsmart

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
il13aap

il13aap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 04.06.2003
salutare!am un tv tuner innodv tvsmart si nu reusesc sa ii fac sa mearga sunetul!posturi radio si tv prind cu el,dar sunetul nu merge deloc.sistemul meu este format din p4 631 3ghz,pl baza gigabyte 945gmz-s2,1gb de ram ,pl video ati radeon x300,hdd 200gb samsung.si inca ceva daca cineva are manualul la acest tuner il rog sa mi-l trimita si mie sau sa imi dea adres ade unde pot sa il iau.pe site la innodv nu am gasit nimik.va multumesc!! :rolleyes:

#2
Manny AC

Manny AC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,249
  • Înscris: 01.05.2006
Zi modelul tvtunerului.

#3
il13aap

il13aap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 04.06.2003
am spus si mai sus InnoDV SmartTV http://www.innodv.co...s/smart_tv.html

#4
Manny AC

Manny AC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,249
  • Înscris: 01.05.2006
Vad ca la tunerul tau, sunetul iese din tuner si trebuie bagat in placa de sunet pe line in sau microphone. Vezi sa nu fie alea pe mute sau cu setari incorecte.
Sunetul care iese din tuner poti sa-l bagi direct in sistemul audio.

#5
akastranger

akastranger

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.01.2006
b

am un tv tuner pe usb, inno dv 6200 . Nu reusesc sa il fac sa mearga.. prind cateva programe (din cele 40 cite sunt pe cablu prind vreo 20) cu purici. Cablul l=am verificat e okey. Ca softuri am incercat  chris tv, windvr si cu power cinema-cyberlink Pe toate la fel - purici. Ma poate ajuta cineva cu un sfat?

thx.

#6
Zonny

Zonny

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 03.12.2006
incearca sa bagi la tara Germania, incearca cablu la un TV si vezi daca ai calitatea dorita, sa nu fie de pe la legaturile la spliter sau sa nu aiba atenuari prea mari spliterul tau

#7
catalucan

catalucan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 24.03.2007
ai un cablu primit odata cu tv tunneru cu doua jackuri care trebuie bagat o mufa in tv tunner si cealalta in  "line in" de la placa de sunet sau la placa de baza.

#8
d-m

d-m

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 18.09.2007
[quote name='il13aap' date='Apr 20 2007, 19:03' post='2727245']
salutare!am un tv tuner innodv tvsmart si nu reusesc sa ii fac sa mearga sunetul!posturi radio si tv prind cu el,dar sunetul nu merge deloc.sistemul meu este format din p4 631 3ghz,pl baza gigabyte 945gmz-s2,1gb de ram ,pl video ati radeon x300,hdd 200gb samsung.si inca ceva daca cineva are manualul la acest tuner il rog sa mi-l trimita si mie sau sa imi dea adres ade unde pot sa il iau.pe site la innodv nu am gasit nimik.va multumesc!! :rolleyes:
[/quo

te rog sa ma ajuti daca poti ...apropos de  innodv smarttv....am pierdut cd-ul de instalare si nu stiu de unde as putea sa obtin  driver-ul respectiv.Ma poti ajuta?Multumesc

#9
mihaibo

mihaibo

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,203
  • Înscris: 12.07.2005
am si eu un smarttv si imaginea merge numai in flashuri am reinstalat sistemul si cand l-am cumparat am avut aceasi problema am rezolvat-o instaland un ANUME driver pt placa video(ati radeon x1300) DAR NU MAI STIU CARE si nu reusesc sa ii mai dau de cap tot instalez la drivere video si nu gasesc versiunea cu care mergea.
Stie cineva cumva ce driver ar trebui sa instalez???

Edited by mihaibo, 17 October 2007 - 00:54.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate