Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
5 mituri comuniste demontate

Pet Shop Boys - It's not a cr...

Tigla metalica

Recomandari Termopan + Velux
 Sfaturi amplificator + bose

Voi intelegeti ce va zic animalut...

Router nou fara port pentru fibra...

Cum mai stam cu asigurarile de ri...
 Cer autorizatie, modific fara aut...

Beko masina de spalat rufe WUE 77...

Aer conditionat Multisplit / case...

e-TVA din August 2024
 Ventilatorul centralei nu se opre...

Obtinere numar DUNS pentru Google...

Cum se numeste sarma folosita la ...

La multi ani @corinadaniela!
 

am facut un nou windows

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
122 replies to this topic

#1
theeumy

theeumy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.03.2007
am doar o intrebare ....... am facut un windows ....... si vreau sa-l vand .... dar nu tiu cum si cui >>??><>> daca are cineva vreo idee .......pls.

astept sfaturi . mes!

#2
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
windows ? ce-i aia ?

#3
theeumy

theeumy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.03.2007

View PostOriginalCopy, on Apr 7 2007, 17:25, said:

windows ? ce-i aia ?
offfffff  cum ce-i aia ?  in genul Vista dar mult mai paractic si frumos

#4
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
deci stii assembly? ajuta-ma si pe mine te rog frumos http://forum.softped...howtopic=232270 :-)

#5
B3aT

B3aT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 02.03.2005
Sunt curios ..este o gluma ? tu nu stii ce este windows`ul ? chiar aberezi ? sau ai facut tu un SO :)) sau o mini versiune PE

Edited by B3aT, 07 April 2007 - 21:11.


#6
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
presupun ca a facut un shell gui pentru windows si crede ca a facut un sistem de operare prin asta :-)

#7
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,384
  • Înscris: 11.08.2006
daca sistemul de operare nu e de sine statator, si original pina in ultimele detalii, nu se poate vinde.
daca e facut pe structura unui sistem deja existent, nici o sansa.

#8
ammon06

ammon06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 28.04.2006

View Posttheeumy, on Apr 7 2007, 20:24, said:

am doar o intrebare ....... am facut un windows ....... si vreau sa-l vand ....
Daca vorbesti serios, presimt un mare proces de copyright pt tine.
Daca nu vorbesti serios.. don't worry, oricum nu te credea nimeni (cred ca e destul de clar in momentul in care cineva incepe cu propozitia: "am facut un nou windows").

Edited by ammon06, 07 April 2007 - 21:54.


#9
theeumy

theeumy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.03.2007
mai nu este o gluma de ce va legati de cuvinte  ... ( windows .. am facut un nou windows"etc). eu doar am intrebat daca stie cineva cum sa "scap"  de un oS facut de mine nu-mi pasa daca  nu credetiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii .....

Edited by theeumy, 07 April 2007 - 22:12.


#10
theeumy

theeumy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.03.2007
probabil dupa ce o sa gasesc sa-l dau     ...........   o sa pun  un mic filmulet (aici pe forum) cu ce poate el sa faca ...si mai ales cum arata ..

#11
alecsas

alecsas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 24.03.2007
dude, cum adica ai facut un "nou windows" ? Daca ai facut ceva, poate vrei sa zici ca ai facut un  "Nou sistem de operare", nu un nou windows, ceea ce nu prea cred  :wacko:  duh!!

off topic - mai era unu pe un 'site de freelanceri' (sa nu ii dau numele) care vroia si el sa ii faca cineva un sitem de operare de la A la Z (diferit de windows) si platea 3000$

ok, sa zicem ca ai facut un sistem de operare, vreau sa il cumpar, cu cat il dai? poti dovedi ca e facut de tine?

#12
theeumy

theeumy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.03.2007

View Postalecsas, on Apr 7 2007, 22:20, said:

dude, cum adica ai facut un "nou windows" ? Daca ai facut ceva, poate vrei sa zici ca ai facut un  "Nou sistem de operare", nu un nou windows, ceea ce nu prea cred  :wacko:  duh!!

off topic - mai era unu pe un 'site de freelanceri' (sa nu ii dau numele) care vroia si el sa ii faca cineva un sitem de operare de la A la Z (diferit de windows) si platea 3000$

ok, sa zicem ca ai facut un sistem de operare, vreau sa il cumpar, cu cat il dai? poti dovedi ca e facut de tine?
da pot dovedi ca e facut de mine ..,,, iar 3000$ este putin (pt munca depusa )

o sa gasesc eu o solutie .. daca nu pot sa-l vand asa incat pretul sa ma satisfaca o sa-l pun pe net gratis ( de ciuda )

#13
add2005

add2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,046
  • Înscris: 28.05.2006

View Posttheeumy, on Apr 7 2007, 20:24, said:

am doar o intrebare ....... am facut un windows ....... si vreau sa-l vand .... dar nu tiu cum si cui >>??><>> daca are cineva vreo idee .......pls.

astept sfaturi . mes!

:))) ma distrezi. Tare duma oricum... Ai facut ceva modificare deaia nashpa la XP Sp2 ?

#14
theeumy

theeumy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.03.2007

View Postadd2005, on Apr 7 2007, 22:52, said:

:))) ma distrezi. Tare duma oricum... Ai facut ceva modificare deaia nashpa la XP Sp2 ?


?????       de unde sti tu ce am facut eu ???????????? offfffff romania ?????? ce sa-i ceri !!!!!!!

#15
ammon06

ammon06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 28.04.2006
Deci.. ca sa ne lamurim.. ai facut un alt sistem de operare independent de ceea ce exista pana acum? Sau ai scos Windows XP Cracked Version, care cuprinde, in afara de Windows piratat, si Office, Visual Studio etc, toate piratate, bineinteles?

Ai facut tu un kernel.. ai facut lucrul cu memoria, cu procesorul? Ai facut drivere pt componente? Si toate astea singur, fara sa-ti ceara nimeni? Tu nu ai avut ce face in ultimii.. 6 ani?

Nu te mira ca lumea te ia in deradere.. si eu fac la fel... Din simplul motiv ca nu te credem. Tu acum intri pe forum de pe sistemul tau de operare cu browser-ul de internet facut de tine? Hai sa fim seriosi..

Si daca toti ne inselam amarnic.. pune-ne cateva screenshot-uri sa vada si ochiu' nostru de programatori neinitiati..

PS: o persoana care are ceva tangente cu programarea nu se exprima prin "am facut un windows nou". El ar fi spus "am facut un sistem de operare nou". Deci credibilitatea ta scade prin fiecare cuvant spus (exact ca a lui Tariceanu :) ).

Edited by ammon06, 08 April 2007 - 01:00.


#16
alecsas

alecsas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 24.03.2007
ok dude, vorbeste putin despre el
ce stie sa faca, e bazat pe win? unix? a fost testat (nu de 1 -2 persoane)..

@ammon06 - good point.

presupun ca browserul tau se numeste Godzilla IntenetHaxplorer.

si daca sustii ce e "un nou windows" cred ca ai destui bani si avocati ca sigur vei fi sunt de Bill (nu te agita, nu te cheama la interviu sa te angajeze le MS)

Edited by alecsas, 08 April 2007 - 01:07.


#17
theeumy

theeumy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.03.2007

View Postalecsas, on Apr 7 2007, 22:59, said:

ok dude, vorbeste putin despre el
ce stie sa faca, e bazat pe win? unix? a fost testat (nu de 1 -2 persoane)..
mai .. ce e asa de greu de inteles eu vrut doar un simplu raspuns ............. daca stie cineva cum pot vinde un "windows" ( imi place enorm cum suna asa  ... asta nu inseamna ca nu stiu ce inseamna " sistem de operare ")

si daca mi-am petrecut 6 ani sau mai putin asta ma priveste ......... ( e o pasiune )

#18
theeumy

theeumy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.03.2007

View Postalecsas, on Apr 7 2007, 22:59, said:

ok dude, vorbeste putin despre el
ce stie sa faca, e bazat pe win? unix? a fost testat (nu de 1 -2 persoane)..

@ammon06 - good point.

presupun ca browserul tau se numeste Godzilla IntenetHaxplorer.

si daca sustii ce e "un nou windows" cred ca ai destui bani si avocati ca sigur vei fi sunt de Bill (nu te agita, nu te cheama la interviu sa te angajeze le MS)
?????????????         invidie ????????

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate