Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI

Ajustare pret contract mixt

Incurajarea, stimularea si sustin...
 Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?

Statele Unite Mexicane vor avea ...

C Embedded
 DUO Street View

Lipsa menstruației de cateva...

Ajustare pret contract mixt

Cum setez sa trimit sms de pe dig...
 Microciment in bucatarie

La mulți ani @nick5roo!

DDNS Digi

Marantz MM7025 vs Rotel RB1552 mkii
 

Banda garantata RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
alex2750

alex2750

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 15.11.2006
Foloseste cineva serviciile RDS cu banda garantata?

#2
roșu

roșu

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 622
  • Înscris: 29.12.2006
Unde am lucrat eu foloseau da' numa garantată nu era, în sensul că dacă nu pioca o zi era sărbătoare. Asta acum un an, între timp am auzit că e mai bine.

#3
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
am un garantat de 128k pana la bucuresi (din arad) pentru un VPN. Merge tot timpul in parametrii...dar fiind pe modem cam pica zilnic cateva minute.

#4
stefan94

stefan94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 09.11.2006

View Postalex2750, on Mar 16 2007, 10:36, said:

Foloseste cineva serviciile RDS cu banda garantata?

Am eu la serviciu si mere...........vai mama lui. Azi nici pe radio nu a stat. Zeci de deconectari.
In rest, deconectarile sunt scurte si cam 6-10 pe 8 ore de lucru (8.00-16.00).

#5
alex2750

alex2750

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 15.11.2006
:coolspeak:  Am inteles. Si totusi ma intreb ce inseamna atunci garantat la RDS? Garantata viteza, dar conexiunea merge doar 50-80 % din timp?

Edited by alex2750, 16 March 2007 - 15:16.


#6
holmes

holmes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 21.04.2004
Am avut eu banda garantata...mergea super,dar am schimbat pe banda negarantata pe abonament business care de asemenea merge super.Diferenta e ca pt aceiasi bani primesti de 10 ori mai mult.
Cel putin in cazul meu nu am observat diferente in defavoarea benzii negarantate,asa ca iti recomand sa nu te legi la cap cu garantarile.Singurul lucru e sa iti faci abonement business,sa ai fibra optica directa si sa ai latime de upload=cu download.Cred ca astea sunt cam standard la rds,dar totusi sa intrebi.

#7
oltadi

oltadi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 28.12.2004
Din cate stiu eu banda garantata de la rds costa f.mult in primul rand , iar intreruperile sunt destule ..Mai degraba iti iei banda negarantata si platesti mult mai putin sau te orientezi catre alti furnizori..

Edited by oltadi, 16 March 2007 - 17:28.


#8
alex2750

alex2750

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 15.11.2006

View Postoltadi, on Mar 16 2007, 17:22, said:

Din cate stiu eu banda garantata de la rds costa f.mult in primul rand , iar intreruperile sunt destule ..Mai degraba iti iei banda negarantata si platesti mult mai putin sau te orientezi catre alti furnizori..

Merci de sfat. Oricum ma reorientasem.

#9
Lucky44

Lucky44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 01.05.2006

View Poststefan94, on Mar 16 2007, 14:35, said:

Am eu la serviciu si mere...........vai mama lui. Azi nici pe radio nu a stat. Zeci de deconectari.
In rest, deconectarile sunt scurte si cam 6-10 pe 8 ore de lucru (8.00-16.00).

Pe banda aia garantata e inpartit la mai multe calculatoare sau este doar pe calcul tau?

#10
stefan94

stefan94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 09.11.2006

View PostLucky44, on Mar 17 2007, 00:03, said:

Pe banda aia garantata e inpartit la mai multe calculatoare sau este doar pe calcul tau?

16 calc. la care nu se face down la greu(nu are nimeni strong sau alte cele).Merg cam trei radiouri si ceva defilari pe pagini de internet.

#11
alex2750

alex2750

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 15.11.2006

View Poststefan94, on Mar 20 2007, 09:11, said:

16 calc. la care nu se face down la greu(nu are nimeni strong sau alte cele).Merg cam trei radiouri si ceva defilari pe pagini de internet.

Si cata banda ai la 16 calculatoare?

#12
bluehunt

bluehunt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 957
  • Înscris: 22.03.2004
daca ai abonament cu banda garantata ai banda garantata pentru calculatorul tau. nu mai imparti nimic cu vecinul de scara, de bloc, sau de cartier.
aia e banda pe care o ai tu. de aia se si cheama banda garantata si costa cat costa

#13
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006

View Postbluehunt, on Mar 20 2007, 18:54, said:

daca ai abonament cu banda garantata ai banda garantata pentru calculatorul tau. nu mai imparti nimic cu vecinul de scara, de bloc, sau de cartier.
aia e banda pe care o ai tu. de aia se si cheama banda garantata si costa cat costa
daca ai abonament cu banda garantata poti face ce vrei cu ea, s-o imparti chiar cu tot cartierul daca vrei, doar de aia platesti de zeci de ori mai mult ... sau crezi cumva ca unisp beneficiaza de banda negarantata :D?

#14
bluehunt

bluehunt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 957
  • Înscris: 22.03.2004

View PostAlexxfl, on Mar 20 2007, 19:48, said:

daca ai abonament cu banda garantata poti face ce vrei cu ea, s-o imparti chiar cu tot cartierul daca vrei, doar de aia platesti de zeci de ori mai mult ... sau crezi cumva ca unisp beneficiaza de banda negarantata :D?

stiu. eu am raspuns pentru stefan94 care a zis ca banda garantata o imparti cu 16 alti clienti.

#15
stefan94

stefan94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 09.11.2006

View Postbluehunt, on Mar 20 2007, 20:49, said:

stiu. eu am raspuns pentru stefan94 care a zis ca banda garantata o imparti cu 16 alti clienti.

Stiu ca totul se imparte din banda dar:
Nu sunt clienti ci colegi de serviciu, care au o anumita varsta si folosesc calcul la...nimic. Sunt 3 pc-uri pe care se face cate ceva (ex. cum citesc eu pe forumuri sau mai dam un email). Cat despre banda garantata...dupa cum bate vantul. Stiu ce trafic se face la mine aici (sunt momente cand merg numai 2 pc-uri iar la teste de banda am de la 128 pana la 387 (in functie de ora la care fac testul)!!!! Ce e garantat aici? Dimineata am banda spre 387!!!! (ciudat nu?oare cat ar trebui sa fie?) iar de la orele 11-12 sunt pe dial-up.
Am vazut si eu banda garantata crede-ma. Sta ca vitezometrul la masina fara sa accelerezi sau pui frana. Tare mult as vrea sa vad si eu contractul. Stiti cat platim pentru aceasta "garantare"? 100$ (cred ca e inclus si vpn-ul, nu stiu si nu vreau sa spun prostii).Vi se pare normal? Vi se pare ceva garantat?

#16
alex2750

alex2750

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 15.11.2006

View Poststefan94, on Mar 21 2007, 09:02, said:

Stiu ca totul se imparte din banda dar:
Nu sunt clienti ci colegi de serviciu, care au o anumita varsta si folosesc calcul la...nimic. Sunt 3 pc-uri pe care se face cate ceva (ex. cum citesc eu pe forumuri sau mai dam un email). Cat despre banda garantata...dupa cum bate vantul. Stiu ce trafic se face la mine aici (sunt momente cand merg numai 2 pc-uri iar la teste de banda am de la 128 pana la 387 (in functie de ora la care fac testul)!!!! Ce e garantat aici? Dimineata am banda spre 387!!!! (ciudat nu?oare cat ar trebui sa fie?) iar de la orele 11-12 sunt pe dial-up.
Am vazut si eu banda garantata crede-ma. Sta ca vitezometrul la masina fara sa accelerezi sau pui frana. Tare mult as vrea sa vad si eu contractul. Stiti cat platim pentru aceasta "garantare"? 100$ (cred ca e inclus si vpn-ul, nu stiu si nu vreau sa spun prostii).Vi se pare normal? Vi se pare ceva garantat?

Pai atunci du-te la ei,  :angry:  arata-le contractul si da-le termen sa rezolve. Am mai intrebat in jur si asta e singura solutie. Au posibilitatea sa rezolve probleme de astea, dar doar faci scandal.

Edited by alex2750, 21 March 2007 - 09:39.


#17
stefan94

stefan94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 09.11.2006

View Postalex2750, on Mar 21 2007, 07:36, said:

Pai atunci du-te la ei,  :angry:  arata-le contractul si da-le termen sa rezolve. Am mai intrebat in jur si asta e singura solutie. Au posibilitatea sa rezolve probleme de astea, dar doar faci scandal.

Foarte de acord cu tine, numai ca cine se ocupa de partea IT nu-l intereseaza (lucru la stat, ca daca era firma lui.....Nu vrea sa deranjeze pe cei mai "mari" si care au incheiat contractul).
Totusi nu inteleg de ce trebuie sa facem scandal sa ni se ofere ce platim (e valabil si pentru ceilalti, nu numai pentru RDS). Numai pentru ca traim in Romania?

#18
alex2750

alex2750

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 15.11.2006

View Poststefan94, on Mar 21 2007, 10:06, said:

cine se ocupa de partea IT nu-l intereseaza (lucru la stat, ca daca era firma lui.....Nu vrea sa deranjeze pe cei mai "mari" si care au incheiat contractul).

Sa stii ca exact pe asta se bazeaza.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate