Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O femeie sustine ca este propriet...

Damsel (2024)

Cum schimb parola la un ZTE F6605R?

5 mituri comuniste demontate
 Pet Shop Boys - It's not a cr...

Tigla metalica

Recomandari Termopan + Velux

Sfaturi amplificator + bose
 Voi intelegeti ce va zic animalut...

Router nou fara port pentru fibra...

Cum mai stam cu asigurarile de ri...

Cer autorizatie, modific fara aut...
 Beko masina de spalat rufe WUE 77...

Aer conditionat Multisplit / case...

e-TVA din August 2024

Ventilatorul centralei nu se opre...
 

rap old school

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
lucian707

lucian707

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 20.10.2006
salut,sunt un fan al muzici rap old school genul ala...doar un negativ si voce...in care iti transmit mesaje...droguri,femei,gabori,strazi chestii dastea stiti voi :D cu rapperi adevarati va rog puneti aici denumirile artistilor celor mai tari sa zic asa cei mai populari si va rog nu inchideti topicuu !

#2
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
N.W.A. (Niggaz With Attitude) :

featuring:
DJ Yella
Ice Cube (O'Shea Jackson)
Eric "Eazy-E" Wright
MC Ren (Lorenzo Patterson)
Dr Dre (Andre Young)

Atat trupa , cat si albumele solo :peacefingers: .

#3
xorcist

xorcist

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 08.11.2006
jeru the damaja

#4
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Wrath of the Math (October 15, 1996)  mi se pare cel mai reusit album al lui Jeru The Damaja .

#5
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View PostantinVidia, on Mar 26 2007, 12:07, said:

Wrath of the Math (October 15, 1996)  mi se pare cel mai reusit album al lui Jeru The Damaja .

Cel putin melodia asta e geniala :   Jeru the Damaja - The Frustrated Nigga  :peacefingers: .

Edited by antinVidia, 29 March 2007 - 17:56.


#6
xorcist

xorcist

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 08.11.2006
word

#7
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Das Efx - How We Do (2003) . Cam tot albumul e tare , cel putin piesele astea "te ung"  :P  : Greezy \ Full Time Hustle \ Dro & Henny \ Memories \ G Music ..... mai am putin si scriu toate piesele de pe album  :D .

#8
Pig_on_Acid

Pig_on_Acid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,057
  • Înscris: 10.11.2006
!! PUBLIC ENEMY !! numberfu(kin ONE!  1, 1, 1, 1!

np: LL COOL J - Mama Said Knock You Out

#9
fracture

fracture

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 08.06.2006

View Postlucian707, on Mar 14 2007, 16:48, said:

salut,sunt un fan al muzici rap old school genul ala...doar un negativ si voce...in care iti transmit mesaje...droguri,femei,gabori,strazi chestii dastea stiti voi :D cu rapperi adevarati va rog puneti aici denumirile artistilor celor mai tari sa zic asa cei mai populari si va rog nu inchideti topicuu !
Old school rap e altceva, se refera la perioada de inceput a genului. Ce cauti tu gasesti cel mai bine in G-funk-ul de pe coasta de Vest.
NWA, Public Enemy iar mai tarziu Dr. Dre, 2Pac Snoop Dogg, Warren G.
Dar mai poti gasi ceva asemanator si la Nas Illamtic sau Wu tang Caln care au niste piese beton. De exemplu Cream (Enter the Wu Tang) de la Wu Tang Clan povesteste despre viata unora dintre membri. Careful click click este un exemplu bun de gangsta rap ceea ce nu ii caracterizeaza pe cei de la wu tang clan.

#10
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Cred ca lucian707 s-a exprimat putin gresit . Ii place cam tot ce e legat de rap sau hip hop , dar sa fie de calitate , nu neaparat "Old School Shit". Cel putin asta am inteles eu de la el.....daca gresesc , il rog sa ma contrazica.... :peacefingers:

Edited by antinVidia, 12 April 2007 - 12:53.


#11
dice90s

dice90s

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.03.2007
N.W.A. in orice zi a anului, as alege N.W.A. peste orice altceva nu conteaza ce.
Daca ar trebui sa aleg 3 melodii si un videoclip din toata lumea, 2 ar fi semnate N.W.A. si una Ice Cube, mai specific, It Was a Good Day. O am pe telefon, ma trezesc pe ea in fiecare dimineata.
Si videoclipul... N.W.A. - Express Yourself.

#12
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Superba melodia , am ascultat-o de 15 mii de ori si tot nu ma plictisesc de ea. Si eu sunt MARE FAN CJ si cam din cauza lui m-am apucat sa ascult rap  :peacefingers: . Yee yeee. ...   :deadtongue: . Keep it gansta y'all...... !!!!!!!!!!!
Attached File  ice_cube_1.jpg   132.48K   18 downloads
ICE CUBE

#13
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 01.04.2005
Tin sa subliniez ca sunt fan 100% Snoop pentru tot ceea ce a facut si ce face in prezent. As putea adauga 213 ( Snoop, Warren G, Nate Dogg ), Dr. Dre ( care l-a lansat in lume pe Snoop ). Cam atat pentru acum, daca mai e cazul intru in detalii :D

#14
dice90s

dice90s

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.03.2007
@The_Napster: Imi place "young Snoop" mai mult... acum e mai mult pimp decat gangsta. Totusi e mult mai bun decat tinerii de scot albume despre lucruri neinteresante: bani, masini, cool lifestyle.

@antinVidia: Cool vid. Mi-a placu tipu cu: "You r on... DUBCNN.com bitch... sorry"  <_<

#15
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Ia vezi asta lucian707 : Das EFX - Gimme Dat Microphone, poate e ce vrei tu.

#16
mihai.

mihai.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 09.10.2005
GangStarr - cea mai tare trupa

ar mai fi:

Onyx
Sir Mix-A-Lot
Eric B & Rakim
PE
BDP
I AM
EPMD
Nine
X-Clan
Brand Nubian

si multi, multi altii...

#17
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 01.04.2005

View Postdice90s, on Apr 14 2007, 16:17, said:

@The_Napster: Imi place "young Snoop" mai mult... acum e mai mult pimp decat gangsta. Totusi e mult mai bun decat tinerii de scot albume despre lucruri neinteresante: bani, masini, cool lifestyle.

@antinVidia: Cool vid. Mi-a placu tipu cu: "You r on... DUBCNN.com bitch... sorry"  <_<
Odata cu varsta omul isi schimba interesele si orientarile. Era si normal sa nu continue cu stilul de pustan.

#18
Gam3

Gam3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 04.05.2007
Uite aici real old-school rap :

Grandmaster Flash
Whodini
MC Shan
Kurtis Blow
Mantronix

cate o melodie la fiecare trupa sa stii ce se intampla :

Grandmaster Flash & The Furious Five - The Message ===> [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/k3kRuJhIVIo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Whodini - Freaks come out at Night (original) ===> [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/JLYC7ltxOrk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
MC Shan - Left Me Lonely ===> [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/J4YBn5DdExk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Kurtis Blow - The Breaks ===> [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PtO5ejCu0Ic?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Mantronix - Simple Simon ===> [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5v64nhyM6G0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

asta e real old-school rap .. nu Jeru The Damaja, Onyx, Snoop Dogg, Dr. Dre ... si asa mai departe

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate