Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Maimuta si Negru

Chiar nu mai suntem in stare sa f...

Soluție de supraveghere ieft...

1 capatana de usturoi pe zi, pune...
 Latenta uriasa la laptop cu i7-12...

Unde se afla acest local ?

Activitați extracurriculare ...

Sprayul de muste RAID nu mai func...
 Baterie termica cu acetat de sodi...

Branza maturata/betonata

Imagine ecran laptop tremura si e...

Hamsie si Capelin prajiti in tiga...
 Seat Leon FR !

faculatea potrivita

Upgrade CPU --> upgrade RAM?

Parchet care se lasa
 

Up-grade RAM: PQI + Sycron in dual channel?

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
luys15185

luys15185

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 14.03.2007
Salut!

Am un sistem dotat cu o memorie pqi DDR-SDRAM PC3200 400Mhz 256 Mb si as dori sa mai adaug inca o modul de memorie de 256 Mb.

Intrebarea mea este daca pot folosi o memorie Sycron SY-DDR-256M400 alaturi de batranul meu pqi? Sau exista o alta firma care poate fi compatibila cu pqi, pt ca nu mai gasesc una asemanatoare.

Alte detalii despre sistemul meu, in caz ca sunt necesare: placa de baza-asus a7v400-mx, amd sempron 2400+

Multumesc.

#2
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
E cam loto cel mai bine daca poti sa o probezi inainte de a o cumpara ca sa fi sigur. Eu am avut pe sis. din semnatura in dual ch. o memorie A-DATA & TWIN MOS deci sansele sunt destul de mari sa mearga

#3
bobo1976@sinaia

bobo1976@sinaia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 10.01.2007
Placile de baza Asus sunt destul de pretentioase cand vine vorba de memorii. Este recomandat ca in cazul dual channel cele 2 memorii sa fie identice din toate punctele de vedere. Asta nu inseamna ca nu pot merge si 2 memorii cum ai spus tu, dar tine si de noroc. Ca sa fi sigur, verifica pe site-ul Asus compatibilitatea placii tale cu diferite memorii si achizitioneaza 2 identice.
Despre memoriile Syncron si placile de baza Asus se mai discuta si aici : http://forum.softped...howtopic=209911 .

Edited by bobo1976@sinaia, 14 March 2007 - 23:28.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate