Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Maimuta si Negru

Chiar nu mai suntem in stare sa f...

Soluție de supraveghere ieft...

1 capatana de usturoi pe zi, pune...
 Latenta uriasa la laptop cu i7-12...

Unde se afla acest local ?

Activitați extracurriculare ...

Sprayul de muste RAID nu mai func...
 Baterie termica cu acetat de sodi...

Branza maturata/betonata

Imagine ecran laptop tremura si e...

Hamsie si Capelin prajiti in tiga...
 Seat Leon FR !

faculatea potrivita

Upgrade CPU --> upgrade RAM?

Parchet care se lasa
 

problema cu un Intel Core duo E6400

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
burlan

burlan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 07.06.2006
Am si eu o problema am cumparat de la pc garage acum o luna un proc Intel E6400 si cutia avea banda acea tip scothc pe care scrie INTEL,plus carcasa de plastic in care vine procul si coolerul avea lipite piciorusele acelea,DAR procul avea o zgarietura destul de mare pe suprafata argintie.
M-am tot gandit la chestia asta o lun asi m-am gandit sa va scriu,voi ce ziceti ca ar trebui sa fac,procul vad ca merge bine ,atat in jocuri cat si  in programe de test.Daca il duc la 2.8 GHZ cu coolerul stock ajunge cam la 68 de grade.

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,908
  • Înscris: 15.06.2004
68 de grade e cam mult ptr procesorul asta. Dar si overclockingul ala e cam mare ptr un procesor racit doar de un cooler box. Daca neoverclockat se mentine pe undeva pe la 40 grade, procul e ok.

#3
Morphy

Morphy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 28.03.2005

 burlan, on Mar 12 2007, 01:50, said:

Am si eu o problema am cumparat de la pc garage acum o luna un proc Intel E6400 si cutia avea banda acea tip scothc pe care scrie INTEL,plus carcasa de plastic in care vine procul si coolerul avea lipite piciorusele acelea,DAR procul avea o zgarietura destul de mare pe suprafata argintie.
M-am tot gandit la chestia asta o lun asi m-am gandit sa va scriu,voi ce ziceti ca ar trebui sa fac,procul vad ca merge bine ,atat in jocuri cat si  in programe de test.Daca il duc la 2.8 GHZ cu coolerul stock ajunge cam la 68 de grade.


Daca cutia in care venit procesorul era sigilata, nu ai de ce sa iti faci probleme (ca a r fi umblat cei de la pcgarage la el). In rest cum a spus eiffel, daca se mentine pe la aprox 40 de grade in mod normal nu are nimic procesorul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate