Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

Scandalul BLATURILOR

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

Poll: Scandalul BLATURILOR (4 member(s) have cast votes)

Scandalul BLATURILOR

  1. Da (13 votes [61.90%])

    Percentage of vote: 61.90%

  2. Nu (2 votes [9.52%])

    Percentage of vote: 9.52%

  3. Nu stiu (2 votes [9.52%])

    Percentage of vote: 9.52%

  4. Don't care... (4 votes [19.05%])

    Percentage of vote: 19.05%

Vote Guests cannot vote

#1
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Ce parere aveti ?
A fost BLAT la Piatra - Neamt la meciul Ceahlaul - Dinamo ?

Also ce parere aveti de inversunarea fara precedent cu care se agita Piturca si Dragomir + Copos ?

Astazi cei de la Pro Sport au primit o caseta care ar denunta un blat.. detalii in stirile de la ora 19  :rolleyes:  :eek:

#2
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,063
  • Înscris: 26.11.2001
Ce ma mira pe mine este ca Pinalti "s-a dat" la Dragomir, de parca asta ar fi de pe strada si nu ditamai "ochiii albastrii".

Oricum foarte interesant si foarte suculent o sa fie scandalul asta, cred ca a fost si o capcana pentru Dinamo si Ceahlaul daca exista si o caseta.

Greets,
Speedo

#3
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Well... se pare ca acesta va fi PRIMUL blat pedepsit din istoria post-decembrista a Romaniei  :D

Ambele echipe cu cate 3 puncte si in plus Ceahlaul 80 Mil LEI amenda si cateva suspendari de 3 etape in randul jucatorilor...

#4
cretze

cretze

    Veteran

  • Grup: Members
  • Posts: 1,129
  • Înscris: 28.11.2001
... chestia asta tb facuta eventual in ultima etapa ... ca poate tb penalizate cu mai mult de 3 puncte ... nu ??? :drac:

#5
cretze

cretze

    Veteran

  • Grup: Members
  • Posts: 1,129
  • Înscris: 28.11.2001
... aaahh ...  am uitat sa specific: tin cu Dinamo ... insa nu sunt un microbist infocat ... oricum .... de cand joaca asa "bine" am renuntat sa mai pierd vremea la televizor, adica de vre-un an si ceva ... :drac: ...
... legat de blaturi ... TOATE echipele din divizia A fac asa ceva ... cred ca "fotbalu' asta" de la noi reuseste sa scoata in fata echipa care pe parcusu' unui an a reusit sa faca mai multe blaturi, sa cumpere mai multi arbitrii, iar de jucat ... mai vedem ... poate reusesc  si ei sa faca un meci bun din cand in cand ... si astea sunt valabile si pt Dinamo :D :D
... sincer ... ar fi o rusine sa castige Dinamo campionatu' asta ... nu de alta da' sunt echipe care au muncit mai mult si mai bine decat Dinamo ... din pacate nu au avut atatea blaturi si nu prea cumpara arbitrii ... una dintre ele ??? ... un exemplu' poate fi chiar Nationalu' care se pare ca strica niste calcule facute in toamna de aia mai mari putin .... :drac:
... iar de faza cu datu'n gat de zilele astea ... stati linistiti ca nu s-a facut din vre-un simtamant al dreptatii ... :drac: ... probabil a deranjat alte "calcule" facute mai demult ... asa ca nu ma incalzeste cu nimic "draptatea" asta ...
... si o ultima chestie ... ce m-a deranjat in toata chestia asta cu blaturile de-a lungu' timpurilor ... este ca nimeni nu are curaju' sa vina cu dovezi ... de ce ??? ... simplu ... dupa cum am zis si mai sus, nimeni nu face exceptie de la astfel de practici ... insa astept cu nerabdare ziua in care o persoana dispusa sa-si riste destul de mult pielea pt asta va trage clapa la cineva ... si atunci or sa pice toti de pe la toate echipele ... :drac: ... o sa fie un super spectacol sa vezi cum or sa se dea unii pe altii 'n gat ...
... pana atunci, cine vrea sa vada fotbal sa se uite pe la cel de pe afara ... pana nu vine ziua aia nu prea are rost sa te uiti ca se stie deja ce se va intampla ... daca nu esti o fire cu "un simt de observatie" ascutit ... intrebati prietenii ca poate ei au mai mult ...


Cretze :cya:

#6
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
:eek:  :eek:  :eek:  :eek:  :eek:  :eek:
E incredibil.... NU pot sa zic ca ma mira dar oricum e incredibil cum se joaca astia cu deciziile...  :D

Eu unul nu mai inteleg nimic...  :rolleyes:

Pana la urma a fost sau nu blat ? Si daca a fost de ce nu au fost retrogradate echipele ?  :drac:

#7
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Well well well... treaba e cu dus si intors  :drac:
Este posibil ca de data asta sa se ia masurile "pe bune"   ;)  (desi m-as mira sa fie retrogradate)...

TOTUSI "Gingaras" asa le-a spus .. sa ia masurile legale .. lol
NU s-a terminat acest scandal.. este posibil ca abia sa inceapa adevaratul scandal  :D

#8
nba

nba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 17.03.2002

Quote

Originally posted by Monitox
Ce parere aveti ?
A fost BLAT la Piatra - Neamt la meciul Ceahlaul - Dinamo ?

Also ce parere aveti de inversunarea fara precedent cu care se agita Piturca si Dragomir + Copos ?

Astazi cei de la Pro Sport au primit o caseta care ar denunta un blat.. detalii in stirile de la ora 19  :rolleyes:  :eek:



Mircea Sandu l-ar putea cita ca martor pe portarul dinamovist
Suspendarea de catre MTS a sentintei dictate de Comitetul Executiv al FRF in scandalul blatului Ceahlaul-Dinamo ii determina pe mai-marii fotbalului romanesc sa schimbe foaia. Convocata luni, Comisia Juridica a federatiei va analiza si - dupa toate indiciile - va valida ca fiind legala interventia ministerului in acest caz. Mircea Sandu, presedintele FRF, va retrimite speta spre Comisia de Disciplina - prima instanta abilitata in astfel de cazuri -, care va lua in discutie corectitudinea partidei Ceahlaul-Dinamo 1-2, din prima etapa a returului. Enervat de presiunile impricinatilor, Nasu’ va cauta de data aceasta sa demonstreze ca aranjamentul s-a facut la nivelul conducerii celor doua echipe, ne-au declarat ieri surse credibile din interiorul FRF.

Corleone si Nasu’, oamenii acuzarii

Comisia condusa de generalul in rezerva Cornel Badoiu va solicita probe ca la Piatra-Neamt nu s-a jucat corect, iar printre martorii acuzarii se vor numara chiar Mircea Sandu si Dumitru Dragomir! Mai mult decit atit, pe linga depozitiile celor doi este foarte probabil ca Badoiu sa-l citeze, la sugestia presedintelui FRF, si pe portarul Bogdan Lobont, internationalul dinamovist care i-ar fi spus lui Sandu ca se pune la cale blatul. Mitica are si el un martor-cheie pe care e posibil sa-l convoace la Comisia de Disciplina: Dragos, fiul fostului presedinte dinamovist Vasile Anghel, cel care sustine ca l-a auzit pe Cornel Dinu, managerul general al “ciinilor rosii”, cind vorbea despre aranjamentul de la Piatra-Neamt. Dragos Anghel este insa bun prieten cu Gigi Becali, finantatorul echipei Steaua, spun unele surse, ceea ce arunca o pata de suspiciune pe sinceritatea eventualei sale depozitii.
Intreaga actiune este gindita de Mircea Sandu si Dumitru Dragomir in asa fel incit, la final, Comisia de Disciplina sa constate existenta aranjamentului la nivel de conducatori, si nu intre jucatori. In acest caz, sanctiunile prevazute de regulamente sint mult mai aspre decit cele dictate initial de Comitetul Executiv: vinovatii vor pierde meciul cu 0-3, vor fi penalizati cu cel putin sase puncte si amendati drastic.

#9
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
hahahaha... si iata ca LAMERII au inceput sa-si arate fata !
In afara de Dragomir toti au votat ca decizia lor a fos ... GRSITA si au retras penalizarile !!!!!!!! :D

+ Sandu a zis ca el "nu e turnator" si nu-si divulga sursele..

Mi se pare fenomenal ca presedintele FRF sa zica : STIU ca a fost BLAT dar nu pot sa fac nimic.. nu-mi divulg sursele !
INCREDIBIL DE ROMANESC :D:D:D:D

#10
Apollo

Apollo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 20.04.2002
In privinta obiectului intrebarii, nu exista nici o indoiala. Am jucat 11 ani fotbal si pot sa apreciez cand e sau nu blat. Si eu am fost fortat sa fac asa ceva. Si asta inca de cand jucam la juniorii de 13-14 ani. Asa ca.....cine a jucat fotbal de performanta, nu mai are nevoie de casete audio sau de alte probe materiale. Nu-i normal sa nu faci o alunecare ca lumea, sau pana la primul gol, dupa cum s-a observat, toate centrarile in careu sa fie lovite doar de atacantii lui Dinamo. Ideea e ca e implicata o echipa ca Dinamo. Altfel, luau intr-adevar masuri ca lumea. Mai mult, nu-i logic sa faca parte din comisie(Mircea Stoenescu) o persoana care a fost Director Executiv acum doi ani la Dinamo. E subiectivism clar. Acum se incearca musamalizarea. Se tot amana pana se decide campionatul. Iar decizia va deveni probabil caduca. Avem un fotbal de rahat, scuzati expresia.

#11
priza

priza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 02.05.2002
Astazi o sa fie raspunsul decisiv din partea comisiei de disciplina.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate