Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu se mai gasesc e Bike de inchir...

Seat Leon 5F 2.0 184hp costuri in...

Dispar punctele de restaurare la ...

cum pot opri auto boost-ul pt i7 ...
 Achiziție telefon nou.

Picurare in AC?

Huawei GT4 46mm afisare altitudin...

Cine produce AC Tesla?
 Toyota CHR -modelul 2024

Recomandare lanterna frontala

Meciuri euro cu comentariu in eng...

Dop furtun evacuare condens combi...
 Ce poze faceti?

Durere penis

Sticker ciudat pe cutia aerului c...

lentile de contact vs ochelari d...
 

Fiat Panda? Masina Anului 2004? In Eu, Ro si nu numai

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
Azi am vazut la TV pe Romania 2 o emisune in care era prezentat Fiat Panda 2 ... si mi-am adus aminte ca un prieten are un Panda 1 si e destul de dragut. Versiunea asta Panda 2 arata chiar meserias ... ma intereseaza pretul, dar nu-l gasesc nicaieri !

din pacate la configuratorul de pe fiat.com.ro nu apare :( CONFIGURATOR FIAT incomplet

Modelul de clasa mini al Fiat este disponibil cu o paleta de motorizari care include doua propulsoare pe benzina, de 1,1 l/54 CP si 1,2 l/60 CP si un diesel common-rail 1,3 l Multijet de 70 CP. Transmisia se realizeaza prin intermediul unei cutii de viteze manuala cu 5 trepte sau, optional pentru propulsorul de 1,2 l, poate fi livrata cutia de viteze automata secventiala Dualogic.
In Romania noua generatie Panda este disponibila incepand cu primele luni ale anului viitor.


mai multe AICI

care afla pretul, va rog, postati aici

am amai aflat ca: portbagajul e destul de mic, dar prin rabatarea banchetelor din spate , volumul lui creste cu 300%!

ce ziceti?

site oficial - aici

#2
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001

Quote

hai ca am gasit tot eu
Prices for the UK haven't been announced yet, but in Italy, the Panda will sell for between 7950-10,950 euros.
un pic cam scump pt "insecta" aia, (daca te gandesti la taxe !!!)

PS: un review bazat de la tiscali: http://www.tiscali.c...test_819_1.html

#3
dan2

dan2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 05.11.2003
e made in Europa, nu-s prea mari taxele

#4
pimp

pimp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,086
  • Înscris: 09.09.2003
nu-mi place masina asta...........si cand ma gandesc la oribilitatea de Panda modelul anterior.....e si mai rau......iar 10 000 euro pt asa ceva mi se pare obraznicie

#5
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Tocma' am vazut un Panda (arata bine, stare buna) cu bratu inferior rupt la roata dreapta fata. Eram in trecere....ii o bara in forma de U....subtire ca dracu....NU VA URCATI IN ASA CEVA DACA AVETI MAI MULT DE 40KG

:cya:

#6
pirannia

pirannia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 25.07.2003
fiat mashina anului ???? e jenant .... eu intzeleg ca Fiat e in kkt da' nici in halul asta ... parerea mea

#7
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
salutare
se pare ca Fiat panda a iesit castigatoarea masinii anului 2004 atat in Romania cat si in Europa !
Masinutza dupa parerea mea este simpatica si foarte bunicica !
uitati aici tabelul cu dotarile preturile si comportamentul masinii pe strada :
http://www.automotor...i_in_europa.htm


masina la 130 la ora deja face urat din cauza curentilor de aer !
masinutza este simpatica este o masina super pentru orash !
mie unul mi se pare simpatica!

#8
xfil3s

xfil3s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 21.01.2004
Fiat Panda masina anului in romania  .... bleah , parca am fii o tara africana , slab dezvoltata ca sa ne mai pacaleasca in halul asta . MI SE PARE PENIBIL , nu stiu ce bani se ruleaza la nivel mai inalt si care este pretul de a fi masina anului in romania  - vezi scandalul cu Citroen , mazda6 etc ...
Inca ceva in 2006 o sa scoata masina anului solentza sau whatever ... eu cred ca se aseamana cu Opel Agila parca alt deranj de masina ...
Am vazut acest panda pe strada , e pur si simplu o masina produsa degeaba .... pret destul de mare , optiuni ZERO , stabilitate 0 , tren de rulare 0 , la peste 120 parca esti intr-un autobuz de pe vreamea lui ceausescu la o viteza de 60km cand ti se pare ca isi ia zborul .... SLAB
Fiat in general a cam dat-o in bara cu ultimile modele : vezi Fiat punto , si fiat punto facelift , o porcalie .... panda ... stillo ... albea... masini fara personalitate , o dotare precara, suspensii tari , materiale proaste , consum de combustibil mare : fiat punto 2003 1,2 16v benzina , consum de 7,5 in oras , la un mers non sportiv .... un pret de 11300Euro .... mi se pare deranjant :)


Scuze de deranj , nu prea am timp sa vad daca m-am exprimat romaneste sau nu , dar am vazut acest thread si mi-a sarit tzandara cu fiat panda masina anului :)

Thankz !

#9
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
mai
sa iti zic ceva
masina anului este stabilita atat din punctul de vedere al populatiei ce in ultima vreme doreste masini mici si frumoase ! si pentru familie dar tre sa te gandesti si la bugetul familiei
ce vroiai sa  puna masina anului BMW sau mertzane ???? nuu nene alea si le permit doar fii de procurori politiciensi si patroni
masina sa votat bine deoarece in ultima vreme se arata o deosebita placere pt Masinile mici la exterior si mari la interior si sa fie foarte ushor de condus mai ales pt tineri !
asta am avut de zis
mie mi se pare simpatica dar prefer o dacie de exemplu de banii ei si de restul sa mi-o modific calumea sau daca nu un cielo :P

#10
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
sincer m-am saturat de super masini puternice pe care toata lumea le lauda dar nu isi permit sa si le ia !

#11
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,422
  • Înscris: 05.08.2003
Mie nu-mi place. E foarte urata, scumpa si ... urata.

#12
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
scumpaaa ?
6590 euroi CIP ti s epare mult ??
hmmm...
tu le vrei moka sau cum  ???

#13
2Fst4U

2Fst4U

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,732
  • Înscris: 03.11.2003
Simpatica masinuta, adeverul e ca la banii aia e un pic cam scumpa adica mai pui 1000-2000 si iti iei un Clio Symbol.

#14
Luke

Luke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 20.12.2002
http://www.fiat.com....new&model=panda
De pe la 6.500 Eur CIP

#15
Byt

Byt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 05.02.2002
Nu cred ca se merita sa mai pui 2000 euro sa iei un Symbol ( a.k.a. Dacia + ) poate cel mult o Fabia care macar e masina serioasa .
Oricum revenid , mie mi se pare o masina simpatica de oras NU mi se pare urata !

#16
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,526
  • Înscris: 28.08.2003
Masinuta e simpatica si cred ca face banii.
Multa lume uita in ce tara traim. xfil3s  poate ca ti se pare aiurea dar suntem o tara slab dezvoltata cu putere cumparare mica si da ne asemanam foarte mult cu o tara africana si din punct de vedere al civilizatiei (cu toate ca n-ati vazut Africa de Sud, Egiptul, etc. sa vorbiti de tari africane).
Pentru Romania unde salariul mediu e de 4 milioane de lei si unde numai 5% din populatie isi permite o masina straina mai de doamne ajuta, eu zic ca e buna. Oricum e in competitie cu Solenza si cu Matizul, Getz, Kalos si altele. In nici un caz nu se vrea vre-un competitor al lui A8.
De acord cu tine EpoX , asa cred si eu, multa lume lauda masini pe care nu le are si nici nu si le permite. Plus ca o masina costa bani, iar cineva care este inca la scoala (liceu sau facultate) nu stie inca ce inseamna sa iei un salariu de mizerie si sa platesti o intretinere de 2/3 din salariu. Dar ne place sa vorbim din Audi' pe care ni l-a cumparat taticu' (judecator, procuror, vames sau politai si mai ales politician). Ca de, are masina puternica care depaseste tot ce misca, mai ales Dacii, Cielo si alte masini "nasoale care nu merita banii".
Parerea mea.

#17
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,422
  • Înscris: 05.08.2003

Quote

Originally posted by EPoX
scumpaaa ?
6590 euroi CIP ti s epare mult ??
hmmm...
tu le vrei moka sau cum  ???



Da. Mi se pare mult. Mai de graba imi iau o solnita decat kestia aia. Am experienta Matizului care este in aceeasi clasa. Diferenta fata de Panda e ca asta din urma e mai dotata dar daca bate vantul tot se balangane, consumul tot mare este, daca iei o groapa se va rupe la fel ca Matizu'. Solnita macar nu o ia vantul. Parerea mea.

#18
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 05.12.2002
la 10000 iti  iei nubira, iar la 9200 cielo full cu tot cu gaz.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate