Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

Relatia dintre centrele service si companiile de asigurari

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Razvan_jr86

Razvan_jr86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 06.01.2007
Am o mare mare problema : Am o Skoda Octavia , asigurata CASCO la S.C. ASIROM S.A , pe care , din nefericire , am lovit-o intr-o intersectie , incercand sa evit o nebuna ce trecea pe rosu . Am mers frumusel la politie , mi-am luat dovada , amenda 80 RON si 3 puncte de penalizare. Bun ! Ma duc la Asirom sa-mi faca constatarea ... o iau si plec cu ea spre service . Merg mai intai la Brady - nu ma primesc pt ca nu mai vor sa auda de ASIROM , intrucat sunt rau platnici ... asa ca imi repara masina doar dak mai intai achit eu contravaloarea reparatiilor si apoi sa iau eu banii de la ASIROM. Plec si ma duc la Porsche Bucuresti ... aici la fel aceeasi chestie ... mi se spune ca pt un far si un semnal spart , o julitura pe bara si inca un pe aripa ma costa undeva in jur de 30.000.000 lei . Plec si de aici si merg la Avia Motors -aceeasi belea , doar ca aici ma costa doar vreo 17-18 mil
Acum ce e de facut ? Imi vine sa-i strang de gat pe toti aia de la Asirom , iar eu sa ma dau cu capu' de pereti ca i-am crezut :(
Inainte am avut Casco la Generaly , doar ca s-au schimbat niste reguli la ei si prima de asigurare a devenit f scumpa ... in special dak ai avut daune ( iar eu am avut ghinionul sa gasesc masina busita in parcare sau sa-mi sara o piatra in geam) astfel pt 2 daune in acelasi an urma sa platesc pt anul 2 in loc de 900 E , vreo 1500 E :(
Astfel am fost nevoit sa ma mut la alta firma de asigurari si acum iata ce am patit !!!
Intrebarea mea este dak stie cineva vreun service auto in bucuresti care mai colaboreaza cu Asirom-ul si care sa repare si Skoda Octavia ???
PS: Nu va faceti asigurari la ASIROM ca o sa patiti ca mine !!!!!

Edited by Razvan_jr86, 09 January 2007 - 00:38.


#2
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Io nu inteleg de ce te duci de colo colo,suna si intreaba cine are decontare directa cu asirom. Si daca nu gasesti mai exista 3 variante apropiate Buzau 100km, Ploiesti 65km si Pitesti 110 km. Cei din Buzau stiu sigur ca au decontare directa.

Apropo acum 2 ani mi-a atins cineva focusu in parcare, avea asigurare la Asirom insa in momentul respectiv Romcar Bucuresti era in negocieri cu Asirom si nu mai aveau decontare directa. Asa ca am platit eu vopsitul barei aproximativ 5-6 mil, iar in circa 4 zile dupa ce le-am dat factura oamenii mi-ai virat banii in cont.
Cei de la Asirom Buzau mi-au zis asa : daca doriti sa beneficiati  de bani intr-un timp scurt dati-ne un cont ca sa putem face tranzactia intre banci.
,
L.E. unele service-uri chiar daca nu au decontare directa am vazut ca iti retin masina reparata acolo ,pana le intra banii.

Edited by cosmin_miu, 09 January 2007 - 02:05.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate