Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

"...e frumos ce-mi place mie"

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
IuliaAna

IuliaAna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.11.2006
Buna seara tuturor!!!

Fara sa intampin mari dificultati am constatat ca nimeresc chiar binisor in afara standardului 90/60/90, dar nu as vrea sa cred ca acesta este singurul criteriu dupa care sunt apreciata. Superficialitatea este, cred, cea mai comuna forma de prejudecata si ne afecteaza astazi mai mult ca oricand si de care sper sa nu ma fac niciodata vinovata.Deci, intrebarile mele sunt ce inseamna frumusetea pentru voi?  Care sunt celelalte lucruri care pot si considerate atractive, deosebite si frumoase in legatura cu o femeie (si de ce nu un barbat)?

Edited by Jaqueline, 08 December 2006 - 21:08.


#2
IuliaAna

IuliaAna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.11.2006
Come on...Chiar nu are nimeni alta parere decat aceea ca infatisarea conteaza mai mult decat orice altceva?

#3
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,840
  • Înscris: 13.01.2005
Hmm. Eşti grasă, ai bube pe faţă, visezi la Făt Frumos şi te miri că el nu te apreciază pentru frumuseţea sufletului? Care frumuseţe? :D

#4
IuliaAna

IuliaAna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.11.2006

View Postmufă, on Dec 5 2006, 13:20, said:

Hmm. Eşti grasă, ai bube pe faţă, visezi la Făt Frumos şi te miri că el nu te apreciază pentru frumuseţea sufletului? Care frumuseţe? :D

Mi se pare usor reductionista opinia ta. Dar nu o pot contresta. Eu consider ca nu ar trebui sa confundam uratenia cu lipsa de grija si preocupare pentru aspectul fizic si pentru prezenta fiecaruia. Si in plus, nu mai viseaza nimeni la Fat Frumos...nu de alta, dar nu are unde sa il gaseasca... :bigwhitegrin:

View Postmufă, on Dec 5 2006, 13:20, said:

Hmm. Eşti grasă, ai bube pe faţă, visezi la Făt Frumos şi te miri că el nu te apreciază pentru frumuseţea sufletului? Care frumuseţe? :D


Si cand am folosit persoana I sg in primul post nu ma refeream la mine, ci in general. Nu te grabi sa tragi concluzii.  :eek:

#5
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,276
  • Înscris: 10.04.2006
Pune o poza si ne clarificam :lol:
Oricum , eu cel mai mult pun accent pe frumusetea gandirii [evident si pe existenta acesteia ] , pe inteligenta si abia apoi pe frumusete.
Si din cate stiu nu sunt unic , asa ca poti excela in alte domenii daca nu excelezi la frumusete .

#6
Tabu

Tabu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 15.09.2006
Inainte sa mananci te ghidezi dupa aspectul si mirosul mancarii? Sau mananci ceva care iti pute si arata groaznic sperand ca poate are macar un gust bun?
Poate gustul nu e asa teribil, dar cine se mai apropie?

#7
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Pe subiectul asta s-a discutat si rasdiscutat pe sl sub diferite forme.
Imi aduc aminte de o intrebare descoperita intr-un oracol din clasa a 8-a. "Ce apreciati mai mult, frumusetea sau intelepciunea?". Cred ca intrebarea pusa de tine nu e mai departe de asta.

Edited by xella, 08 December 2006 - 15:12.


#8
sqryn

sqryn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 23.04.2004
Frumusetea fizica e 90% din o relatie noua, restul sunt aberatii. Nu m-as vedea niciodata langa o urata toata viata, nici macar o mica parte din ea. Mie nu-mi place cu lumina stinsa ;)

#9
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,276
  • Înscris: 10.04.2006

View PostTabu, on Dec 5 2006, 14:11, said:

Inainte sa mananci te ghidezi dupa aspectul si mirosul mancarii? Sau mananci ceva care iti pute si arata groaznic sperand ca poate are macar un gust bun?
Poate gustul nu e asa teribil, dar cine se mai apropie?

Tu compari un barbat cu o mancare?  :huh:

#10
Tabu

Tabu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 15.09.2006

View Postsqryn, on Dec 5 2006, 14:17, said:

Frumusetea fizica e 90% din o relatie noua, restul sunt aberatii. Nu m-as vedea niciodata langa o urata toata viata, nici macar o mica parte din ea. Mie nu-mi place cu lumina stinsa ;)
N-ai vazut bulina cu 16+?

View PostNenea Zap, on Dec 5 2006, 14:29, said:

Tu compari un barbat cu o mancare?  :huh:
Ma gandeam la femei. Am vrut sa fiu delicata. Mi-a iesit?

#11
FelixTheCat

FelixTheCat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 24.10.2006

View PostIuliaAna, on Dec 4 2006, 17:04, said:

Buna seara tuturor!!!

Fara sa intampin mari dificultati am constatat ca nimeresc chiar binisor in afara standardului 90/60/90, dar nu as vrea sa cred ca acesta este singurul criteriu dupa care sunt apreciata. Superficialitatea este, cred, cea mai comuna forma de prejudecata si ne afecteaza astazi mai mult ca oricand si de care sper sa nu ma fac niciodata vinovata.Deci, intrebarile mele sunt ce inseamna frumusetea pentru voi?  Care sunt celelalte lucruri care pot si considerate atractive, deosebite si frumoase in legatura cu o femeie (si de ce nu un barbat)?

"COMUNICARE este raspunsul!"  :coolspeak:

#12
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Ne afecteaza prejudecatile? Pe unii chiar ii avantajeaza... Hai, totusi, pune o poza! :D

Edited by maxy, 05 December 2006 - 20:10.


#13
Parapluies

Parapluies

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 03.11.2006
Cea mai frumoasa gagica din lume :P
Daca arati ca asta, te iau de nevasta :roflmaofast:
Attached File  Audrey.jpg   35.51K   192 downloads

#14
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006

View PostLaberta, on Dec 5 2006, 13:45, said:

Acum, serios, esti urata?
Eu sunt sefu` la urati, deci orice discriminare, reclamatie se prezinta la mine la organizatie si in functie de caz vedem cum putem rezolva problema.
Si daca esti urat ce? Poti sa ai un suflet bun, cald... etc. Cam in asta consta acea alta fata a frumusetii.

#15
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

View PostCutzu, on Dec 5 2006, 20:45, said:

Eu sunt sefu` la urati, deci orice discriminare, reclamatie se prezinta la mine la organizatie si in functie de caz vedem cum putem rezolva problema.
Si daca esti urat ce? Poti sa ai un suflet bun, cald... etc. Cam in asta consta acea alta fata a frumusetii.

Si cum rezolvi problema? Cu operatii estetice? :lol:

#16
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006

View PostLaberta, on Dec 5 2006, 20:59, said:

Si cum rezolvi problema? Cu operatii estetice? :lol:
Eu am o vorba.
Daca nu te suporti .... si suportatul asta sa aibe multe cauze cum ar fi :
- esti o vedeta
- ai bani da ii ai de geaba
- esti frumoasa/dragut... etc... ca n`am stat acum sa ma gandesc la toate
.... si ii marginalizezi pe astia care sunt mici si prosti si urati si nu stiu nimic (chipurile).... Le zic... "dute dracu tu si talentul tau da kkt"


Adica cu ignoranta. Daca nu ii bagi in seama sa dau singur pa brazda. Unii mor din lipsa de atentie...altii sufera de prea multa atentie si tot asa... un cerc vicios.

Edited by Cutzu, 05 December 2006 - 21:08.


#17
Parapluies

Parapluies

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 03.11.2006
Tata, orice frumusete poate fi compensata. ;)

Edited by xella, 08 December 2006 - 15:14.


#18
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
Da normal ca poate fi compensata. Acum sa vedem bugetul pe anul viitor... s`ar putea sa raman fara medicamentatie anti-stres.

Edited by xella, 08 December 2006 - 15:15.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate