Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sony Xperia 1 VI

Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...

Prezentatori TV cu telefoanele in...

AC Mobil fara evacuare?
 SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI

Incurajarea, stimularea si sustin...
 Inmatriculare Motocileta "de ...

Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?

Statele Unite Mexicane vor avea ...
 C Embedded

DUO Street View

Lipsa menstruației de cateva...

Ajustare pret contract mixt
 

Sagem myE77

- - - - -
  • Please log in to reply
208 replies to this topic

#19
fox_claudiu

fox_claudiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.12.2006
acest telfon SAGEM E 77 este superb bogat in meniu......iar pentru cei care nu gasesc suportul de card..............suportul de card ca sa il gasitzi trebuie sa ridicatzi caracasa din fatza de jos de unde sa incerca telefonul ridacatzi caracasa si akolo i suportul de card.....suporta MicroSd Trash Flash...unu de 256 mb costa 35.lei noi

telefonul sagem e77 nu are 8 mb memorie interna....cei dela Orange nu au scris bn....telfonul are 10mb memorie interna...se aude fosrte bn mp3-urile......si pozelel le face super claritativ

#20
johnalex09

johnalex09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 17.09.2006
Review of Sagem myE77

Un telefon inter level, care este preferat de cei care vor sa aiba cate un pic din toate la un pret modest, camera foto si video (1,3 mp), display incapator in 262000 de culori, mp3 player, memorie interna 10 MB + suport de card bine ascuns sub capacul frontal, la testul cu un card de 512 mb am putut sa salvam direct pe card,  (poze, inregistrari video si vocale ; lucru imposibil de facut cu precedentul model My 6-2, ); acest telefon este adresat celor care fac multe calcule de piata si in final aleg cea mai buna calitate si performanta la cel mai mic pret. Deja a inceput discutia pe forum despre el si va fi de actualitate, acum il avem si in stocurile magazinelor.

Recomadati cu incredere, merita.

Mai jos aveti caracteristicile la fel ca cele de pe site.


Sagem myE77

Caracteristici principale:
Forma: clasic
Dimensiuni: 110 X 47 X 19 mm
Greutate: 85g
Ecran principal - rezolutie: 176 X 220 pixeli
Ecran principal - culori: 262.144
Ecran principal - tehnologie: TFT
Memorie interna: 8 MB
Memorie externa: micro SD
Autonomie in convorbire: pana la 4.4h
Autonomie in stand by time: pana la 350h
Sistem de operare: propriu
GSM: 850 / 1800 / 1900 MHz
Valoare SAR: 0.97 W/kg
Imagine si sunet:
Camera: incorporata
Rezolutie imagine : 1.3 Megapixel (1280 x 960)
Zoom camera: x8
Inregistrare video
Sunete: iMelody, SP-MIDI, WAV, MP3, AAC
Mesaje:
MMS
Conectivitate:
Bluetooth
Infrarosu
Cablu: USB
WAP: 2.0
GPRS: clasa 10
Modem
Media:
MP3 player
Video player
Personalizare:
Personalizare: screensaver, wallpaper
Jocuri: Bubble Trouble
Alte servicii:
Self Care (*100#)
JAVA: MIDP 2.0
Alte caracteristici:
Handsfree incorporat
Set maini libere
Vibratie
Comanda vocala
Dictionar intuitiv: T9

#21
agireada

agireada

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 14.11.2006
cui ii mai da eroarea "Not enough memory to initialize the system" cand incearca sa joace jocul de pe telefon "Bouble trouble"?... e numai de la tel meu sau e eroare ce se datoreaza branduirii telefonului?

in plus, conform celor scrise in help, in meniul jocurilor ar trebui sa apara "More games...", ceea ce din pacate nu exista. nu prea ma intereseaza jocurile ca si asa nu am timp de jucat, insa vroiam sa vad si eu cum sta la capitolul animatie telefonul.

PS: problema cu memoria s-ar putea rezolva cu un card?

in rest sunt foarte multumit de telefon.... poze, filme, muzica... la un pret jumatate cat a unui nokia :D

#22
267511

267511

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.12.2006
@agireada: mi-a aparut si mie eroarea aia da` i-am dat un restart si nu a mai zis nimic...
in rest...mi-am luat si eu un card de 256...cu 39 lei...cel mai ieftin din tot Iasu' ....:)..mi-am luat si un card reader...si merge frumos acum..e enervant ca nu poti sa vezi lista de melodii...ca sa ajungi la o melodie trebuie sa intri prin toate...in rest frumos mobil :D...merg bine jocurile..

#23
agireada

agireada

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 14.11.2006

View Post267511, on Dec 21 2006, 20:34, said:

@agireada: mi-a aparut si mie eroarea aia da` i-am dat un restart si nu a mai zis nimic...
in rest...mi-am luat si eu un card de 256...cu 39 lei...cel mai ieftin din tot Iasu' ....:)..mi-am luat si un card reader...si merge frumos acum..e enervant ca nu poti sa vezi lista de melodii...ca sa ajungi la o melodie trebuie sa intri prin toate...in rest frumos mobil :D...merg bine jocurile..

yep... a mers cu restartul. dar totusi sunt curios cu jocurile... le-ai downloadat prin wap de la optiunea "More games"? (care mie nu imi apare)

#24
267511

267511

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.12.2006
mie-mi apare optiunea more games:)...da` nu le-am downloadat de acolo...am cautat mai mult pe wap si am gasit...in general am cautat pt sagem myx6-2 ca pt e77 nu gasesti nimic...si fiind acelasi telefon mi-am imaginat ca jocurile sunt compatibile...si asa a fost :D

#25
marchizU

marchizU

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 27.12.2006
imi poate spune cineva cat costa un cablu USB pt  Sagem My E77 si cat trebuie lasat la bormatat bateria??
va multumesc :D

#26
agireada

agireada

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 14.11.2006

View PostmarchizU, on Dec 27 2006, 13:06, said:

imi poate spune cineva cat costa un cablu USB pt  Sagem My E77 si cat trebuie lasat la bormatat bateria??
va multumesc :D

un cablu original costa in jur de 80 de lei. cat despre formatat..... din cate am inteles 1x12 ore ar fi de ajuns, insa din experienta cu alte telefoane am ajuns la concluzia ca pana si acumulatorii Li-Ion se misca mai bine dupa o formatare 3x12 ore

#27
crettz

crettz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.07.2006
Si eu am achizitionat telefonul asta chiar azi...foarte multumit de ce am luat la banii astia si totusi nu sunt dezamagit de continutul pachetului pt ca dotarile telefonului in sine sunt unele generoase la pretul asta...trebuiau si ei sa mai reduca de undeva sa-l aduca la valoarea care este acum pe piata. Cablul de date mi s-a spus 25RON sau 250.000ROL la dealerul orange(Buzau) de unde am luat telefonul, asa ca NICI vorba de cei 80RON...(sper sa nu se fi inselat vanzatoarea). Urmeaza un card de 512MB cred si sa vedem cum se comporta bateria dupa formatare...

#28
qliT

qliT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 03.05.2006
Formatarea bateriilor LI-Ion este un mit urban. Acestea nu necesita formatare, transformatorul oprindu-se in momentul in care bateria este la 100%.

#29
agireada

agireada

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 14.11.2006

View PostqliT, on Dec 27 2006, 23:04, said:

Formatarea bateriilor LI-Ion este un mit urban. Acestea nu necesita formatare, transformatorul oprindu-se in momentul in care bateria este la 100%.

si daca e mit urban, de ce fiecare telefon pe care l-am avut tinea dupa formatare cu 2-3 zile in plus? ... si te asigur ca erau acumulatori Li-Ion nu Ni-MeH sau Ni-Ca.

#30
mess0804

mess0804

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 18.10.2006
am inteles ca nu se poate decoda...   nasol moment... caci ma tenta :(

#31
Snappy

Snappy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 20.08.2004
am cumparat si eu un myE77 de curand si am [momentan] 3 intrebari / curiozitati

[1] cum pot schimba functia butonului din dreapta [default: Camera]

[2] cum Dumnezeu dezactivez T9 ?!? :))

[3] e adevarat ca se misca mai greoi cu un card in el ?




multumesc anticipat :coolspeak:

#32
agireada

agireada

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 14.11.2006

View PostSnappy, on Dec 29 2006, 00:03, said:

am cumparat si eu un myE77 de curand si am [momentan] 3 intrebari / curiozitati

[1] cum pot schimba functia butonului din dreapta [default: Camera]

[2] cum Dumnezeu dezactivez T9 ?!? :))

[3] e adevarat ca se misca mai greoi cu un card in el ?

multumesc anticipat :coolspeak:

[1] nu poti  :confuzzled: .... nu e ca la alte telefoane sagem care aveau optiunea asta
[2] in timpul scrierii mesajelor apesi tasta *. optiunea ta va ramane salvata. sincer, de cand am descoperit optiunea T9 nu am mai folosit sistemul vechi de scriere a mesajelor. oricum... "de gustibus non discutandum"  :)
[3] inca nu am incercat, dar nu am motive sa cred ca ar merge mai greu.... peste vreo 2 saptamani o sa aflu si eu :D

#33
agireada

agireada

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 14.11.2006
sorry... post dublu

Edited by agireada, 29 December 2006 - 08:51.


#34
crettz

crettz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.07.2006
Am descoperit o mica buba...de curand am luat de la un amic cateva poze facute la 1.3mpx cu un Samsung D800 prin Bluetooth. Problema e ca nu se vad, adica transferu reuseste iar in locul pozei ecranul este alb. Dupa un restart POT vizualiza, insa in cazul in care mai fac cateva poze cu camera proprie cele primite anterior iar nu se pot afisa. Am luat si alte cateva imagini cu rezolutie sub 1280x1024 sau 1280x960 iar acelea se deschid normal indiferent de cum utilizez telefonul, de fiecare data. CARE sa fie problema, are cineva vreo idee?  :huh:  :unsure:

#35
marchizU

marchizU

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 27.12.2006
Fratilor cam cat va tine bateria in medie ????? :rolleyes: . Sa stiu la ce sa ma astept, ca daca si bateria tine mult atunci chiar e un tel bunicel.

#36
agireada

agireada

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 14.11.2006

View PostmarchizU, on Dec 29 2006, 21:21, said:

Fratilor cam cat va tine bateria in medie ????? :rolleyes: . Sa stiu la ce sa ma astept, ca daca si bateria tine mult atunci chiar e un tel bunicel.
cam 5-6 zile in care am vb cam 30 de minute plus ceva fotografii care mai apoi au fost si downloadate pe PC folosind BT.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate