Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Nou de la Connex

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
Connex a lansat o noua aplicatie web

https://myaccount.co...ro/login_ro.jsp

prin care iti poti activa&admin serviciile lor online etc.

#2
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
e cam complicata utilizarea, si update-ul ar putea sa fie instantaneu, si interesant de remarcat ca default este:  "Miss " si daca pui "Mister" , ulterior apare: "Dl."
:D :) :)

#3
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
la mine a aparut din prin Dl

#4
paulgsm

paulgsm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 08.02.2002
Pe siteul Connex nu scrie nimic despre acest serviciu; cel putin eu nu am gasit nimic. Nici in Help-ul care-l furnizeaza pe site nu gasesti nimic pt. ca nu merge link-ul ;).
Ar fi culmea sa sun la *222 si sa cer informatii despre un serviciu de care stiu de pe SoftPedia forum.

O sa zica ala sau aia "ce inseamna Softpedia?"

Si o sa-i spun:

"Pai daca nu stii mai pune mana pe o carte  :yeah baby :)

Numai bine

#5
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
Vezi jos la "My Account" in meniul de sub pagina, unde is toate cu webmail.....

#6
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
Dupa jumatate de ora de chinuri, timp in care "aplicatia mergea prost", au reusit sa il activeze pentru un prieten. Problema este ca nu prea am priceput cum functioneaza, sunt numai termeni pomposi, dar nimic foarte concret. Oricum nu am timp acum sa vad ce e cu el. Pe persoana fizica nu am reusit sa il activez. Zice ca nu exista CNP-ul {0} in baza de date. Probabil e un bug.

#7
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
e cam greoi softul, asta am remarcat, si daca tot l-au facut puteau sa bage update instantaneu, si daca vrei sa modifici ceva trebuie sa astepti pana se actualizeaza ultima modificare. deci daca ai validat ceva si vrei sa renunti trebuie sa astepti pana pune unu` mana si isi face treaba. Adica tot lalaiala numai ca fara *222, acolo macar daca vorbesti 3 minute , ai si rezolvat treaba, aici butonezi 3 minute si mai stai 3-4-5-6 ore pana se actualizeaza.

#8
paulgsm

paulgsm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 08.02.2002
Am vb. la *222 si mi-au spus ca merge greu pt. ca inca implementeaza aplicatia. Inca nu e oficial functionala. In 2-3 zile va fi OK! Nu prea am inteles nici eu ce face. Cica are mari posibilitati de dezvoltare putand sa se apara ulterior o gama variata de servicii folosind aceasta platforma.


Vom trai si vom vedea!

Numai bine

#9
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,023
  • Înscris: 08.06.2003
Pacat ca nu merge si cu Kamarad/Go ! :(

#10
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
prima data de autentifici pe cont folosind contul de xnet,
apoi iti modifici ulterior parola.
mie mi-a luat 1 minut sa fac toate acestea.

cei care nu au cont de xnet probabil nu le merge sau se misca f. greu.

#11
Ares

Ares

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 13.01.2003
Multzam FireEyes... Asa am facut si eu si a mers imediat...
Sa vedem ce-i de capul "aplicatiei" :)

#12
buzz77

buzz77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 19.09.2003

Quote

Originally posted by Ares
Multzam FireEyes... Asa am facut si eu si a mers imediat...
Sa vedem ce-i de capul "aplicatiei" :)


Nu stiu cum v-a mers voua dar eu tocmai am incercat de vreo 2-3 ori si dupa ce completez datele si dau cu click-ul astept vreo 3-4 minute (pina imi da time-out HTTP-ul) si nimic... "Page cannot be displayed"  :(
Whats up CNX? Asa se face? Daca dai drumu la un serviciu nou testeaza-l inainte (sau noi suntem cobaii  :mad: )?

#13
Inginerul

Inginerul

    Setup Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,488
  • Înscris: 22.05.2002
Din 2 conturi Connex, unul a mers pana la urma cu mari greutati, altul e varza. Dupa "Forgot your password" apare o confirmare in alb, fara nici o noua parola si apoi la relogare nu mai pot intra.
Pe vechea structura se puteau seta filtrele pentru mail, vizualizare credite etc. Acum nu mai gasesc nimic. Stie cineva unde sunt sau mai dureaza pana le implementeaza?

#14
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
in timp, desi ei au spus 2-3 zile...
ramane de vazut.

offtopic:
asa a fost si cu mydomain cand l-au reinoit cand au introdus si DNS mangerul. Era plin de bug-uri si le-au rezolvat in timp si nu in 2-3 zile.

#15
2Fst4U

2Fst4U

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,732
  • Înscris: 03.11.2003
odata cu "noua lor aplicatie" care in alte tari e activa de mult timp o mare parte din utilizatorii x-net vor asalta *222 la care deja asteptai 5min ca sa fi bagat in seama si in plus cei care raspund habar nu au sa te ajute sa faci o configurare (pt tel meu au zis ca nu au date ca sa imi pot activa gprs,cica e model nou, si dupa ce faci rost de la prieteni de ip si alte ale sun sa ii intreb dns si culmea o tipa imi zice sa astept ca ea nu stie ce-i ala, lol)

#16
Ares

Ares

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 13.01.2003
@buzz77 - Din cate imi dau eu seama ei nu au lansat oficial serviciul asta, asa ca e clar ca noi suntem cobaii :)

#17
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
este lansat oficial daca este link din www.connex.ro

#18
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,063
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Connex Meeting Call  

........Clientul trebuie sa formeze un singur numar de telefon, platind astfel o singura convorbire si poate vorbi simultan cu pana la 15 persoane din aceeasi companie. Toti membrii grupului sunt sunati in acelasi timp, iar convorbirea se desfasoara ca si cum acestia s-ar afla intr-o sala de sedinta. Membrii grupului pot fi sunati indiferent unde se afla, pe teritoriul tarii sau chiar si atunci cand calatoresc in strainatate.

......

Va fi comunicat de presa azi  


Speedo

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate