Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri Kadjar sau alternative

Slovacia / Kosice

Spatiu stocare aproape plin

Recomandare aer conditionat 9000 ...
 Cum v-ati apucat de editare foto?

Problema unezeala grinda de lemn ...

Intrebare hdmi laptop lenovo

Fezabilitate - Adaugare microinve...
 Hard disk extern SSD, A92

Parere cartier Uverturii/Virtutii...

inmatriculare autoturism reprezen...

2 aere conditionate pe un singur ...
 Intarzietor de priza zahar

Oprire update Asus ZenFone 10

Concediu Canada - Gestiunea banil...

Folii faruri - plastic sau sticla...
 

Samsung D900

- - - - -
  • Please log in to reply
775 replies to this topic

#1
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005
Am o saptamana de cand am dat Nokia N70 pe Samsung D900.
Pana acum astea-s impresiile :

Calitate a constructiei foarte buna.Mecanismul slider e foarte bine pus la punct,ca de altfel la toate Samsung-urile.Nici nu joaca nici nu tre sa impingi de numa ca sa il deschizi.E excelent dupa parerea mea.

Am avut N80 4 zile,luat de nou de la magazin.Asa dezamagit am fost de culisarea lui cum nu va inchipuiti.Adica dau 20 de milioane pe un telefon si el "joaca de numa".Spurcata treaba.Prima data am crezut ca asa e doar telefonul care l-am luat eu,dar am fost inapoi in magazin si am incercat inca 3 N80! Toate aveau joc mare la culisare.Teribil.Vandut rapid.

Revenind la D900 :

- semnal sub Nokia N70.Clar mai prost la capitolul asta,plus tot din cauza asta mai apar mici intreruperi pe durata unei convorbiri daca nu ai semnal full.
- pozele sunt bunicele,dar nici vorba sa le compar cu SE K800.Le am pe amandoua si clar SE e peste Samsung.Eu am vazut un test la foto intre astea doua ( si N73 ) pe gsmarena.com,dar nu stiu ce setari au facut aia,ca mie imi ies mai urate cu D900.
- meniul e fain,usor de lucrat in el,raspunde brici la comenzi ( poate ca dupa 1 an de Symbian pe N70 sunt cam indulgent cu D900 ).
- la baterie nu are rost sa ma refer, ca tine atat cat vorbeste fiecare.Eu vorbesc pe D900 cam o ora jumate pe zi si il incarc tot a 2a zi.Nu ascult muzica sau nu ma joc pe el.E al 2 -lea telefon la mine,asa ca il folosesc doar pt anumite convorbiri.
- card de memorie de 1 GB nu mi-l citeste.Am bagat ceva no-name in el si zicea "not allowed".Maine incerc cu card de 512.
- citeste fisiere 3gp si MP4 si le vad fain ca are display de calitate si destul de mare.Nu le pot pune ca ton de apel.
- ce pozezi sau filmezi cu camera se salveaza doar in telefon, nu pe memory card.Asta a enasol deoarece la video scoate bine,dar filmezi maxim 60 MB cat are telefonul memorie.Eventual transferi pe card si incepi iar sa filmezi.Aiurea.
- internet  : e nasol ca e wap.Nu are miniOpera sau asa ceva,nici macar browser HTML,ci doar prin WAP.Sper sa aiba si sa nu fi gasit eu,dar ma mir.

Concluzii : telefon bun pt uz normal,fara pretentii de business.Pt vorbit in oras,unde peste tot e semnal full. La vorbit normal ( 1 ora pe zi,ca multi nu cred sa vorbeasca mai mult ) si ascultat vreo 45 de minute de muzica te tine bateria 2 zile pline.Design frumos,incape perfect intr-un buzunar la piept,sta bine in mana si la ureche.
Il recomand celor care vor sa aiba un telefon frumos si cat de cat in pas cu "trend-ul" :D atat la design cat si la camera,display.

Edited by herlino, 30 October 2006 - 19:59.


#2
dragosandrew

dragosandrew

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 17.10.2006
sa-l stapanesti cu placere.. ai putea sa atasezi si niste poze cu el ...  :lol: pentru a le putea compara cu cele de la K800i

#3
open

open

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 17.12.2006
Va rog sa ma ajutati si pe mine ...
Am un Samsung d900 si m-am cam saturat de tema cu Pelesu' .
Unde as putea gasi niste teme .. ?
Multumiri anticipate :)

#4
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003
mi se pare mie, sau se aude cam inecet (ma refer la tonuri de apel, la redarea mp3urilor). Camera scoate poze destul de bune (evident, in conditii de lumina), nu am avut ocazia sa-l compar cu k800i :) Enervanta mi se pare tasta sus deoarece se apasa mai greu (din cauza plasticului de deasupra); Ecranul e superb, imi place. Sistemul slider, deasemenea e foarte bun. Bateria cam lasa de dorit. Tasta OK e pentru a intra pe wap.. nasol. Nu are irda, radio.
Parerea mea e ca este un telefon bun, mai mult fashion decat business :)

#5
nickelback

nickelback

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 968
  • Înscris: 29.12.2006
o intrebare (mai prosteasca) :  are zoom pe poze ? adik faci poza si  , de ex la nokia dai pe 5 si face zoom pe poza si ti-o mareste :P ....

#6
nickelback

nickelback

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 968
  • Înscris: 29.12.2006
......................... ca la al meu nu gasesc :(

#7
open

open

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 17.12.2006
nu are zoom ... numai inainte de a face poza ...
dar sa stii ca eu il am de vreo 2 luni si nu cred ca o sa ma satur de el in curand...
mai putin cu jocurile si temele pt el nu prea gasesc ... dar mai astept ca poate poate o sa apara ceva..
in orice caz sunt FOARTE multumit de el..

#8
koodrutz

koodrutz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 12.01.2007
cam cat face un d900??? e cineva de aici care e din prahova care il vinde???  dau diferenta MAXIM 3 milioane si tel nokia 3250 +card de 128 si card de 64!!

#9
Nekrataal

Nekrataal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 11.04.2006

View Postopen, on Jan 3 2007, 00:43, said:

nu are zoom ... numai inainte de a face poza ...
dar sa stii ca eu il am de vreo 2 luni si nu cred ca o sa ma satur de el in curand...
mai putin cu jocurile si temele pt el nu prea gasesc ... dar mai astept ca poate poate o sa apara ceva..
in orice caz sunt FOARTE multumit de el..

Dude: ARE ZOOM PE POZE dupa ce le-ai facut. Deschizi poza si apesi pe tastete de volum.Te rog nu mai informa gresit.

Cat despre poze, calitatea lor vorbeste de la sine. Este peste k800.

Exemple de poze:

http://forum.compute...9-post1608.html
http://forum.compute...6-post1682.html
http://forum.compute...6-post1682.html
http://forum.compute...2-post1689.html
http://forum.compute...5-post1691.html

Bafta. :)

#10
tweetyC5

tweetyC5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 22.06.2006
vreau si eu sa-mi iau un D900, am acum un 6230i de care sunt f.f.f.f.f. multumit, dar vreau sa pot face poze mai clare si poate niste filmuletze. Chiar are semnal asha prost D900 asta, merita oare diferentza asta stiind ca Nokia e cel mai bun ?

#11
scorpionss

scorpionss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.05.2006
eu am telefonu de cateva zile si sunt super multumit de el..face poze super misto ziua

#12
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,821
  • Înscris: 06.09.2004

View PosttweetyC5, on Jan 19 2007, 08:11, said:

vreau si eu sa-mi iau un D900, am acum un 6230i de care sunt f.f.f.f.f. multumit, dar vreau sa pot face poze mai clare si poate niste filmuletze. Chiar are semnal asha prost D900 asta, merita oare diferentza asta stiind ca Nokia e cel mai bun ?

daca spui ca nokia e cel mai bun, e clar ca ai folosit numai nokia pana acum. dar macar intereseaza-te putin inainte sa postezi asemenea aberatii.
d900-le meu are semnal ok. am si un nokia 6234 si stau identic la semnal - inclusiv in zone cu semnal prost. unde are unul 2 liniute, tot 2 are si celalalt. pozele sunt evident mai bune la d900, singurul lucru care ma deranjeaza fiind intarzierea introdusa atunci cand face focus. nu vei reusi niciodata sa faci poze rapide.
la filmulete, nokia se descurca incomparabil mai bine. rezolutie mai mare, calitate mai buna. filmuletele facute de d900 sunt un fel de gluma proasta pe langa cele nokia (cel putin nokia 6234).

#13
open

open

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 17.12.2006

View PostNekrataal, on Jan 15 2007, 15:23, said:

Dude: ARE ZOOM PE POZE dupa ce le-ai facut. Deschizi poza si apesi pe tastete de volum.Te rog nu mai informa gresit.

Cat despre poze, calitatea lor vorbeste de la sine. Este peste k800.

Exemple de poze:

http://forum.compute...9-post1608.html
http://forum.compute...6-post1682.html
http://forum.compute...6-post1682.html
http://forum.compute...2-post1689.html
http://forum.compute...5-post1691.html

Bafta. :)

IMI CER SCUZE .. chiar nu stiam .. acum am aflat si eu .. mersi

#14
the_coolest_boy06

the_coolest_boy06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 740
  • Înscris: 14.10.2006
un prieten are d900 (iar eu moto v360) si aveam si eu de gand sa imi iau d900, dar m-am razgandit! cand a dat in sus clappita de la telefon (cum s-o numi...nu-mi vine in minte) s-a rupt! deocamdata am un moto v360 si un nokia 7270...nu mai vreau samsung

#15
avgvstvs

avgvstvs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 28.05.2006
am avut d900 1 luna si ceva (oct-dec)si nu mi s-a parut stralucit.bateria era ieftina rau (tinea 2 zile ),nu suna tare,etc.

l-am vandut si acuma am un P920 care e mai interesant (camera de 1,2 MP e punctul slab)

#16
tweetyC5

tweetyC5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 22.06.2006
vreau sa-mi iau si eu un D900, am vazut ca la Orange e 288 E fara TVA, am acum un 6230i sunt f.f.f.f. multumit de el dar vreau poze mai frumoase, merita oare schimbul, chiar poti sa scoti filmele pe TV ?

#17
the_coolest_boy06

the_coolest_boy06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 740
  • Înscris: 14.10.2006

View PosttweetyC5, on Jan 22 2007, 08:20, said:

vreau sa-mi iau si eu un D900, am vazut ca la Orange e 288 E fara TVA, am acum un 6230i sunt f.f.f.f. multumit de el dar vreau poze mai frumoase, merita oare schimbul, chiar poti sa scoti filmele pe TV ?
daca asa se spune...o merge! asa am vazut si eu (TVout) dar oricum, nu compara niciodata un nokia cu un samsung!!! sau un sagem cu un lg!

#18
axxa84

axxa84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,551
  • Înscris: 13.01.2006

View PosttweetyC5, on Jan 22 2007, 08:20, said:

vreau sa-mi iau si eu un D900, am vazut ca la Orange e 288 E fara TVA, am acum un 6230i sunt f.f.f.f. multumit de el dar vreau poze mai frumoase, merita oare schimbul, chiar poti sa scoti filmele pe TV ?

iti vand eu unu`. e luat de 3 sapt de la eurogsm necodat. am si card de 1G. informatii la mess axxa84.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate