Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

un sfat de la cunoscatori....

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
ilicica

ilicica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 22.08.2006
Nu ma prea pricep ce telefon sa aleg. As vrea sa aiba in primul rand o camera buna si sa tina bateria acceptabil. Trebuie sa spun ca nu vreau neaparat un telefon de fitze, dar tin totusi la imagine si vreau un raport bun calitate-pret. Sunt dispusa sa dau intre 5-7 mil. Ce ma sfatuiti?
Thanks
PS: asa cum am spus, imi place f mult SE K750i, credeti ca merita?
fara mishto-uri pls

#2
Sany

Sany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 20.01.2006
k750

#3
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,124
  • Înscris: 02.07.2006

View Postilicica, on Oct 24 2006, 01:14, said:

Nu ma prea pricep ce telefon sa aleg. As vrea sa aiba in primul rand o camera buna si sa tina bateria acceptabil. Trebuie sa spun ca nu vreau neaparat un telefon de fitze, dar tin totusi la imagine si vreau un raport bun calitate-pret. Sunt dispusa sa dau intre 5-7 mil. Ce ma sfatuiti?
Thanks
PS: asa cum am spus, imi place f mult SE K750i, credeti ca merita?
fara mishto-uri pls
eu am avut k750 , deci din experianta iti spun ca telefonul isi merita toti banii, l-am vandut pentru ca eram cam stramtorit cu banii.Daca vrei un telefon bun, camera foarte buna, autonomie buna, etc. le are pe toate, atunci sigur nu o sa te dezamageasca telefonul.Numai sa ai grija cum umbli cu joysticku ala, daca il fortezi prea tare nu o sa te tina la nesfarsit.Al meu inca mergea ca si in prima zi, iar la cumnatu meu care are tot un k750i , aproape de un an inca merge foarte bine joysticku.Deci nu te lua dupa cei care zic ca se strica repede, iti mai zic inca o data , asa merge dupa cum ai tu grija de el.In rest, daca il cumperi iti zic ca o sa fii incantat.Bafta :peacefingers:

#4
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006

View Postilicica, on Oct 24 2006, 01:14, said:

Nu ma prea pricep ce telefon sa aleg. As vrea sa aiba in primul rand o camera buna si sa tina bateria acceptabil. Trebuie sa spun ca nu vreau neaparat un telefon de fitze, dar tin totusi la imagine si vreau un raport bun calitate-pret. Sunt dispusa sa dau intre 5-7 mil. Ce ma sfatuiti?
Thanks
PS: asa cum am spus, imi place f mult SE K750i, credeti ca merita?
fara mishto-uri pls


Ii un tel foarte bun si io zic ca is merita banii ;)

#5
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003
La banii aia clar nu gasesti ceva mai bun (decat poate la mana a doua folosit etc.).

#6
ilicica

ilicica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 22.08.2006
Mersi mult pt raspunsuri.
Ideea e ca nu sunt genul care sa imi schimb telefonu' la cateva luni si vreau ceva care sa ma tina. De ceva vreme tot studiez pe gsmarena si alte site-uri de gen si cam la asta m-am oprit, chiar daca nu sunt f incantata de design,  e ok. Voiam doar sa imi confirme cineva ca e cea mai buna alegere. Acu' .... astept sa iau salariul!

#7
ilicica

ilicica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 22.08.2006
Dar de K610 de ziceti? Ca parca imi place mai mult cum arata.

#8
manea_razvanro

manea_razvanro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,264
  • Înscris: 26.03.2005
k610i este generatie mai noua, camera foto mai buna (chiar aca ai lipseste acel asazis autofocus) , insa are si lipsuri precum radioul. Bateria tin 4-5 zile la utilizare moderata si 3 zile folosit si la facut poze , si ascultat mp3..etc..pur si simplu frecat.

#9
christianoo

christianoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 12.03.2006

View Postilicica, on Oct 24 2006, 14:38, said:

Dar de K610 de ziceti? Ca parca imi place mai mult cum arata.
Este mai bun K750.

#10
ilicica

ilicica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 22.08.2006
Ok, mersi mult, m-ati ajutat sa ma hotarasc, intr-adevar cred ca SE K750 e cea mai buna alegere pt mine. Urmeaza sa vad unde gasesc cea mai buna oferta de pret.
Bye!  :wave:

#11
ilicica

ilicica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 22.08.2006
Cu cat citesc mai mult despre K750, cu atat ma indragostesc mai tare de el!  :inlove:
(desi nu inteleg nici jumate din specificatii  :P )
Tocmai am aflat ca exista si fan club!  :coolspeak:

Edited by ilicica, 24 October 2006 - 22:30.


#12
flory90

flory90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 22.10.2006
Am k750i de un an si pot zice ca daca as lua altul ar fi tot k750i :)
O chestie tare la el : iti faci update de firmware direct de pe net cu cablul pe care-l primesti in cutie.

Recomand 100% !

#13
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003

View Postmanea_razvanro, on Oct 24 2006, 17:05, said:

k610i este generatie mai noua, camera foto mai buna (chiar aca ai lipseste acel asazis autofocus) , insa are si lipsuri precum radioul. Bateria tin 4-5 zile la utilizare moderata si 3 zile folosit si la facut poze , si ascultat mp3..etc..pur si simplu frecat.
Total pe langa acest post. Ce inseamna generatie mai noua? Au aparut cam in acelasi timp si sunt bazate pe aceeasi platforma.

Camera foto mai buna? Nu stii despre ce vorbesti. Compari un 1.3mpx fara autofocus cu o camera foarte mult laudata pe net de 2mpx cu autofocus? Bateria nu tine in nici un caz 5 zile la utilizare moderata (am un prieten care are) decat daca il tii pe GSM only. Pe UMTS daca te tine 2 zile e mare minune. Ca sa nu mai zicem ca, cel putin comparativ cu k750 (dar si cu n73!) este o caramida (foarte gros, absolut nerecomandat unei fete/femei).

#14
george126

george126

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,130
  • Înscris: 02.07.2004
Recomand D600e ;)

#15
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 19.07.2005
Tine putin bateria la D600e iar camera e putin mai slaba.
Fugi si ia-ti un k750 ca e cel mai bun raport calitate pret :)

Edited by vj_Heaven, 25 October 2006 - 21:29.


#16
djlove

djlove

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 09.11.2005

View Postvj_Heaven, on Oct 26 2006, 00:28, said:

Tine putin bateria la D600e iar camera e putin mai slaba.
Fugi si ia-ti un k750 ca e cel mai bun raport calitate pret :)
stie cineva daca se mai fabrica k750?ptr ca vad ca nu mai e in oferta orange si nu cred ca mai apare.

#17
manea_razvanro

manea_razvanro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,264
  • Înscris: 26.03.2005
valentine

Quote

Camera foto mai buna? Nu stii despre ce vorbesti. Compari un 1.3mpx fara autofocus cu o camera foarte mult laudata pe net de 2mpx cu autofocus? Bateria nu tine in nici un caz 5 zile la utilizare moderata (am un prieten care are) decat daca il tii pe GSM only. Pe UMTS daca te tine 2 zile e mare minune. Ca sa nu mai zicem ca, cel putin comparativ cu k750 (dar si cu n73!) este o caramida (foarte gros, absolut nerecomandat unei fete/femei).

Esti total neinformat. Cand am spus generatie mai noua asa este (cauta pe net info), in al doile rand tu confuzi K600 cu K610. K600 este cel vechi , gros cu 1,3 MP. K610 are 2 MP si este unul din cele mai slim telefoane 3G. Te rog sa vi pe viitor cu informatii corecte.

PS: bateria tine cat am zis si in postul anterior. (nu incurca k600 cu K610)

#18
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 19.07.2005

View Postdjlove, on Oct 26 2006, 00:27, said:

stie cineva daca se mai fabrica k750?ptr ca vad ca nu mai e in oferta orange si nu cred ca mai apare.
E bagat la fidelizare vad..  https://www.your.ora...d...&mfunc=1065

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate