Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

Troc politic prin telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,063
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

In legatura cu meciul de Cupa Universitatea Craiova - Jiul Petrosani, cel mai murdar blat postdecembrist, incheiat intre USLASUL Dinel Staicu si Alin Simota - presedintele Jiul Petrosani redam mai jos, fara comentarii, dialogul telefonic Alin Simota - Dinel Staicu.

25.09.2003 - ora 17.15 

Alin: - Salut, prietene!
Dinel: - Salut, Aline!
Alin: - Ai aflat cu cine joci in Cupa?
Dinel: - Nu.
Alin: - Ei, afla ca joci cu mine.
Dinel: - Nici ca se putea mai bine, ca doar nu ai de gand sa joci in cupele europene.
Alin: - Bineinteles.
Dinel: - E bine, ca atunci nu o sa mai cheltui cu cantonamentul pe la Petrosani si imi odihnesc titularii pentru meciul cu PETROLUL.
Alin: - Da, foarte bine ai gandit! In ceea ce ma priveste, sa nu-ti faci nici un fel de probleme, oricum jucatorii de baza sunt tot ai tai, Serban, Ciocoi, Apetrei, Badoi si chiar Marcu.
Dinel: - Aline, te rog eu, nu discuta chestiile astea prin telefon, ca inainte ne ascultau numai securistii, iar acum ne asculta toti ziaristii, asa ca tot mai bine era inainte, ca erau securisti mai putini.
Alin: - OK, zi-mi si mie: cu actiunile de la Satu Mare ce-ai mai facut?
Dinel: - Exact cum m-ai rugat.
Alin: - Ba, daca ii facem pe aia, suntem mari, cu bani de acolo tinem si Universitatea, si Jiul, ai grija sa nu te faca aia, cum au vrut sa ma faca pe mine cu PASU.
Dinel: - Bine, ma, stai linistit, ca inca nu am inceput sa ma ramolesc.
Alin: - OK, prietene, te salut si, daca mai este ceva, ne sunam.
 

Luni 29.09.2003 - ora 13.04 

Alin: - Salut, prietene!
Dinel: - Salut, Aline!
Alin: - Bai, Dinele, nu stiu cum sa-ti spun prin telefon, cred ca ar trebui sa ne vedem, ca, oricum, nu ne-am vazut de la nunta mea, cred ca macar pozele le-ai primit...
Dinel: - Da, multumesc, zi-mi, ma, prin telefon ce ai de zis.
Alin: - Dinele, te superi daca amanam, sa jucam la ora 16.30, ca aici, la Petrosani, e nebunie cu vizita lui Iliescu si mi-e ca poate aterizeaza pe stadion.
Dinel: - Nu ma supar, ma, poti sa pui la 17.00.
Alin: - Nu, ca mi-e frica ca se intuneca.
Dinel: - De acord, 16.30, pun sa dea fax la FRF, alte probleme, daca mai ai?
Alin: - Nu, nimic.
Dinel: - Te salut si te pup.
Alin: - Si eu te pup, prietene.
 

Marti 30.09.2003 - ora 14.18 

Alin: - Salut, prietene!
Dinel: - Salut, Aline!
Alin: - Ce faci?
Dinel: - Uite, putin pe la santier, sa vad si eu cum mai merge.
Alin: - Dinele, trebuie neaparat sa vin si sa vorbim in legatura cu meciul de maine.
Dinel: - Nu inteleg, de ce?
Alin: - Lasa-ma, ca este o chestie care ma depaseste, si cred ca si pe tine!
Dinel: - Ba, da-l dracu', zi, ma, ca am trecut prin atatea si nu ma sperie nimic.
Alin: - Atunci, stai jos, sa nu pici.
Dinel: - Zi, ma!
Alin: - Ba, fratele meu, primii ordin ca sa se incheie vizita lui Iliescu cu bine si ca Valea Jiului sa aiba satisfactie, trebuie neaparat ca ziua sa se incheie cu victoria noastra.
Dinel: - Ba, ma lasasi cracanat, asa ceva nu se poate, mai ales ca eu le-am dat liber la baieti, le-am spus ca deplasarea o voi face in ziua meciului si ca port raspunderea pentru meciul asta.
Alin: - Fratele meu, astia stiu ca UPSPRONUL este de fapt al tau si mi-au zis ca nu vor sa-ti faca greutati cu terenul si contractele cu sistemele de irigatii.
Dinel: - Ba, asa ceva nu se poate!
Alin: - Stiu si te inteleg, dar gandeste-te ca sunt in joc afacerile noastre, eu in afara de Satu Mare, unde stii bine cum stau lucrurile, in rest totul am aici.
Dinel: - Pai, si nu inteleg de ce trebuie sa ne vedem, daca tu deja ma pusesi in fata faptului implinit!
Alin: - Cum zici tu.
Dinel: - Bine, ma, oricum eu nu am de ales, nu-mi ramane decat sa dau dispozitie sa plece macar de astazi si sa faca la Petrosani cantonamentul, desi astia ai mei cam au mirosit, dar credeau ca este castana lor, nu a voastra.
Alin: - Ba, fratele meu, doar stii ca eu ma oferisem, fara sa-mi ceri tu ceva, mai ales ca am nevoie sa ma ajuti in continuare cu Satu Mare si, bineinteles, cu jucatori. Daca tu insisti, eu fac ca tine, dar mai mult ca sigur ca vom fi calcati peste tot si vezi ca o sa te sune cineva, careva, de la Bucuresti, sa-ti spuna la fel, ca sarbatoarea sa fie la Petrosani.
Dinel: - Ba, pai de ce nu spui asa, ca ala m-a sunat (Priboi - n.n.), dar a vorbit cu subinteles si eu am crezut ca mie imi doreste bafta, dar acum inteleg, acum chiar ma obliga sa ma retrag din conducerea clubului. Am inteles, macar sa-i spun lui Mititelu sa se pregateasca si sa nu mai apara pe acolo si nu voi veni decat eu.
Alin: - Ba, fratele meu, imi pare rau.
Dinel: - Asta este. Daca intervine intre timp ceva, ma suni, daca nu, ramane asa, iar acolo nu trebuie sa ne vedem. Salut!
Alin: - Te pup, fratele meu.
 

N.R. Transcrierea discutiilor am facut-o in forma lor bruta, fara vreo prelucrare, victoria fiind in totalitate a lui Nea Nelu, care a inscris in poarta lui Staicu.
Mai mult ca sigur ca Mititelu nu era strain de blatul POLITIC al lui Staicu, dar, probabil, unde-i promisese functia de presedinte, nu avea decat sa taca si sa inghita.

Romania Libera 


Cine le-o fi inregistrat telefoanele?

Greets,
Speedo

#2
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
Am impresia ca niste pseudo-ziaristi/santajisti din Craiova. Daca este vorba despre ei, nu as crede ca este real dialogul...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate