Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

cum gasim un loc de munca?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Eichmann

Eichmann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 02.10.2003
...in special fara pile

Sant curios cum va-ti gasit voi locurile de munca
Parca dupa cinci ani de chin de facultate  sa ajungi sa lucrezi pe 2,7 milioane in cercetare de exemplu e prea de tot. Mai bine vand cartofi
Eu numa am trimis cv prin fax si email.
Constat  ca "daca pile nu e nimic  nu e"  :rolleyes:.
Nu vreau sa generalizez dar......

#2
Thorr

Thorr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 16.08.2002
Depinde in primul rand de pregatirea si cunostintele pe care le ai. Conteza si daca ai lucrat ceva in timpul facultatii.

Din ce spui tu deduc ca nu esti intr-un domeniu IT-related.
Pot sa-ti spun ca prezenta personala conteaza mult mai mult decat un CV sec (o firma primeste zeci si sute de CV-uri pentru un singur post). Incearca sa contactezi directorul de personal de la firma-tinta, sa-i spui ca ai fi pregatit sa lucrezi pt firma respectiva, baga-ti atu-urile la inaintare, asa ai o sansa sa te tzina minte.

#3
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Right Thorr,

Also, conteaza mult ce are CV-u ala a tau. Nu zic sa zici minciuni, dar sa incerci sa scoti in evidenta ceva al tau mai bun, altfel cum zicea Thorr, e o alta foaie de CV dintre alte sute. Eu pot zice ca am avut noroc. Eram in oradea si trimiteam CV la firme in CJ ca vroiam sa ma mut. Also, ii mai si sunam si ii intrebam de sanatate.  

Eichmann, nimeni nu o sa te invite cu bratele deschise si o sa iti zica ca te asteptau de o viata. Fa-ti loc in timpu lor si incearca sa ii faci sa iti acorde 2 minute. Of course in alea 2 minute tre sa zici ceva care sa le si miste o rotita in cap.

Tre sa stii sa te vinzi. In sensu bun a cuvantului. Tu inca se pare ca nu ai reusit.

:cya:

#4
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,649
  • Înscris: 28.11.2001
nu uita varianta cu inscrierea pe site-uri (e-Jobs, humanresources.ro, etc) foarte multe firme obisnuiesc sa consulte aceste site-uri. deasemenea dute si insriete la firmele specializate in recrutare de personal (Emirom - mai mult ptr afara, professional, etc)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate