Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Doze pentru pick-up - pe unde gasesc si de care sa-mi iau?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Alin Faur

Alin Faur

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 05.01.2006
Salutare,

Mi-am cumparat de curand o pereche de pick-up-uri Reloop RP-6000 pentru mixing. Insa am o mica problema: din magazin ele vin doar cu "headshell" (carcasa aia cu maner micutz in care se monteaza doza + acul). N-ar fi asa de complicat daca as sti de unde sa-mi procur niste doze pe masura :D
Apreciez orice informatii din care sa aflu pe unde am sanse sa gasesc asa ceva in Romania.

In momentul de fata am doua cunostinte in Franta, care o sa ajunga in Romania pe la sfarsitul acestei saptamani. Cred ca i-as putea ruga sa-mi aduca de acolo doua doze, insa nu stiu exact ce sa cer... Sunt dispus sa dau maxim 30 de euro pe o doza.
Aveti ceva sugestii?

Multumesc,
Alin.

Edited by Alin Faur, 25 September 2006 - 16:44.


#2
bit 61

bit 61

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,577
  • Înscris: 17.09.2005
Vitacom avea intr-unul din cataloage doze pentru pick-up-uri.
In catalog se da numai modelul dozei ,nu a pick-up-ului.
Daca esti cardiac nu intreba de pret,asta daca nu s-au ieftinit intre timp.

Edited by bit 61, 25 September 2006 - 17:58.


#3
CYCLER

CYCLER

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 15.05.2006
Pai vezi si tu ce specificatii au dozele si ce vrei sa faci.. daca vrei scratch-uri (battle cartdridges) sau daca vrei sa-ti iei ceva care da calite sonora mai buna, de care sa "ai grija" :) Cred ca ai sanse sa gasesti pe la noi ceva doze Numark destul de corecte pentru headshell-uri. Daca iei de-afara, incearca sa gasesti si stylusuri de schimb, ca pe la noi n-aduc bulangii :( (e pacat sa inlocuiesti o doza doar din cauza ca ai indoit un stylus).

... te-as fi trimis pe la Muzica, da vad ca esti in Brasov - si s-au cam mutat magazinele de-acolo; oricum merita incercat - si mai sunt vre-o doua prin zona... presupunand prin absurd ca o sa am timp sa trec prin zona (la faza asta, mai bine astepti cunostintele din Franta :) ).

Uita de Vitacom, iti trebuie cartdrige-uri speciale pt. DJing - care suporta "back cueing" (adica invartirea vinilului in sens invers decat normal).

Ar fi bine sa verifici forumurile "de specialitate", unde poti afla mai multe informatii (beatfactor.ro , drumandbass.ro, etc.)

Edited by CYCLER, 25 September 2006 - 21:54.


#4
D.J. B.K.LY

D.J. B.K.LY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 29.03.2005
Aceeasi problema o am si eu cu dozele...am un tehnics mai vechi insa e direct drive si ar merge si pt scratch-uri. dar aceeasi problema...dozele. La muzica nu am gasit decat doze de la audio tehnica si era 1,5 mil una...mi-a cam pierit cheful :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate