Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade CPU --> upgrade RAM?

Parchet care se lasa

feedback-ul detinatorilor MG HS?

Rezistența jacuzzi gonflabil
 Hai sa compunem o manea pentru tr...

Skoda Octavia 2, 1.6, problema AC

Router cu wireguard in spatele ro...

Joc in diferential spring
 achizitie pneuri pirelli cinturato

Credit Ipotecar Italia

Te pui la masa, te joci pe telefo...

Pregatire examen DELF A2-B1
 Ce benzinarie vinde motorina euro...

Telefonul raspunde la apeluri in ...

Cum se foloseste zoom motorizat?

Extindere apa - trecere in domeni...
 

Instalare cablu de date USB

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
ChristianG

ChristianG

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 24.01.2005
Am cumparat ieri un cablu de date USB pentru SE si nu reusesc sa instalez de nicio culoare... Nu mai am idee ce sa fac ...cam care sunt pasii ? Cand bag cd-ul cu drivere imi apare o lista de telefoane , aleg pe al meu si se instaleaza SE PC Suite , apoi bag si telefonul la cablu si nimic... Mai era pe cd si un driver usb , l-am instalat si pe ala , am repetat pasii si tot degeaba. Am adaugat " new modem" , mai multe variante si degeaba... Faza nasoala e ca nu imi apar decat COM1 si COM2 , cred ca mai trebuia sa apara un COM daca totul era ok . Ceva sfaturi ? Multumesc !

#2
Erdman

Erdman

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 510
  • Înscris: 11.12.2003

 ChristianG, on Sep 19 2006, 09:53, said:

Am cumparat ieri un cablu de date USB pentru SE si nu reusesc sa instalez de nicio culoare... Nu mai am idee ce sa fac ...cam care sunt pasii ? Cand bag cd-ul cu drivere imi apare o lista de telefoane , aleg pe al meu si se instaleaza SE PC Suite , apoi bag si telefonul la cablu si nimic... Mai era pe cd si un driver usb , l-am instalat si pe ala , am repetat pasii si tot degeaba. Am adaugat " new modem" , mai multe variante si degeaba... Faza nasoala e ca nu imi apar decat COM1 si COM2 , cred ca mai trebuia sa apara un COM daca totul era ok . Ceva sfaturi ? Multumesc !

Instalezi driverele, vezi pe ce port este instalat, dai enable la portul respectiv in Phone Monitor, acum ar trebui sa mearga !
sau
Cauti FMA si il folosesti, e mult mai util !

#3
mc_h

mc_h

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 594
  • Înscris: 07.10.2005
Cu driverele pt USB trebuie sa te joci. Si eu am cablu USB si e destul de grea instalarea. Teoretic instalezi driverele si bagi cabli si apoi ti-l recunoaste. Apare un popup jos care zice  : "Prolific USB to serial bla bla bla". Dupa asta zice "Your new hardware has now been installed bla bla bla" si e gata. Dar practic trebuie uneori sa tot instalezi si dezinstalezi pana il ia :P.

Apoi recomand MyphoneExplorer sau Float's Mobile Agent pt transfer de date. Trebuie doar sa te asiguri ca e selectat in settings acelasi port cu cel pe care e instalat cablui USB.

Good Luck  :peacefingers:

#4
dianaz

dianaz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.02.2009
Va rog frumos ....sa ma ajute cnv......am un LG SHINE KE970 si nu pot sa transfer niste imagini de pe tel pe calculator....si invers....nu am cablu e ceva asemanator cu(vezi imaginea) si am instalat io cv.....da....nush mai departe...multumesc.....

............

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate