Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Un restaurant dragut?

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
raduandrei

raduandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 13.05.2003
are cineva idee unde gasesc si eu un local(restaurant) linistit, ceva in genul "La Mansarda"? Ceva un pic mai romantic...
in Bucuresti, bineinteles!
sau prin apropiere! :)
astept cu nerabdare sfaturi!

#2
citizenx

citizenx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 28.11.2001
vrei sa ceri pe cineva de nevasta?  :D

#3
raduandrei

raduandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 13.05.2003
nu dragul meu, vreau doar sa ma simt bine!
dar ma bucur ca ti-am trezit interesu'!

#4
citizenx

citizenx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 28.11.2001
Ti-as recomanda cu placere un restaurant, dar din pacate sunt din Iasi...Daca treci pe aici, iti recomand Onyx  :oK:

#5
kinezu

kinezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 28.11.2001
Mai intim? "Nababo" - e in Piata Universitatii dar e scump rau.

Dar daca vrei sa mananci un peste foarte bun, proaspat (in fiecare joi aduc din Franta peste, midii, stridii, ...) iti recomand "Casa di Roma" care e pe strada Eminescu imediat dupa benzinaria Petrom si "Pizzeria Bellini". La pret e ok pentru ce ofera.

#6
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,063
  • Înscris: 26.11.2001
Pentru sorici, slanina cu ceapa, tuica, fund de lemn cu afumaturi de porc, mamaliga, vanat, sarmale in foi de vita sau varza, tochitura adevarata, precum si alte feluri de mancare mai normale, toate acestea la Restaurant Nicoresti, NUMAI la crama sa faci rezervazi, ca e mai frumos, o sa te intalnesti cu tot felul de personalitati culturale. Nu arata extraordinar, dar burta pleaca bine pusa la cale.

Pentru mancat rapid, civilizat, la Restaurantul La Mama, in oricare din cele 3 locatii, cu plus pentru cea de langa Atheneu.

Tot specific romanesc, dar cu pretentii, servire superioara cu asistenta (la 2 mese un ospatar), Golden Blitz, sus la Cotroceni, in spatele Facultatii de Electronica.

Gradina Icoanei peste drum de BNR, o idee mai scump, dragut, mancarea nu e intotdeauna la fel.

Un restaurant izolat, in padurea Pusnicu, la iesire din Bucuresti spre CT prin Fetesti.

Mai vorbim...

Greets,
Speedo

#7
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,914
  • Înscris: 24.06.2002
Dca vrei cu specific romanesc, iti recomand si eu to Golden Blitz(linga Razoare, in spatele Academiei Militare). Intim, mincare & servire excelente, preturi OK

#8
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
hehehe ...la mine ...restaurant dragut e cam sinonim cu restaurant intim  si asta inseamna inseamna ACASA...cu tabloul de sigurantze oprit si la cateva lumanari sau la lumina lemnelor trosnind in semineu( stau la casa...:) si se poate )

#9
raduandrei

raduandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 13.05.2003
multumiri la toata lumea...
deocamdata am gasit Bistro Atheneum, care arata ok; nu stiu preturile, dar voi pune un post si cu ele, pt cine intereseaza...

#10
djflux

djflux

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 30.09.2003
din cate stiu, la restaurantul "La Mama" str. Delea veche colt cu Cal. Calarasi se mananca mancare romaneasca super buna si la un pret excelent. mie mi-a placut anul trecut acolo, merita incercat (da din cate stiu cred ca e doar cu rezervare)

#11
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 123,375
  • Înscris: 07.02.2003
In Bucuresti merita Shorely... terasa, pe linga linga regie. Au si interior (restaurant).
La Constanta merita din plin "Scoica", e singurul loc din tara unde am servit Pizza adevarata (Rustica) de 50 cm (!) la numai 290k lei... acum vreo 2-3 luni nu mai stiu...
Eram mai multi, nu am mancat eu tot !  :P

Cand a venit ala cu dita-mai tava m-am speriat... in Bucuresti la localurile astea jenante gen Jerry's sau Pizza Hut e peste 100k o pizza mica naspa si-ti mai baga si frectii comerciale cu "topping-uri" & stuff... aia nu stiu sa faca Pizza, ar trebui sa ia lectii... !

#12
Azzido

Azzido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 24.02.2003
Angel's, pe str. Paris. Linistit, are terasa, bar, club, etc.

#13
Amyd

Amyd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 01.02.2002
Tre Archi, Str. David Emmanuel Nr. 4 (intrarea din Calea Dorobanti, imediat dupa Ambasada Turca). De departe cel mai bun restaurant cu profil italienesc (pizza&so on) pe care il stiu eu in Bucuresti.

Micut, linistit, zona alaturata nu e grozava dar nici ingrozitoare, mancare excelenta, serviciu impecabil si chiar stiu cu ce se "mananca" chestiile italienesti. Clientela straina, de obicei, din cate am vazut. E drept, un pic cam scump.

Salutari,
Andrei

#14
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002

Quote

Originally posted by Andrei Cioaca
In Bucuresti merita Shorely... terasa, pe linga linga regie. Au si interior (restaurant).
Shorley seamana mai degraba a cantina cu shtaif; mai degraba Pui de Urs, care este chiar langa... Insa daca itzi arde de mancat la 4 dimineatza, nu cred ca ai multe alte optziuni.

Anyway, daca suntetzi amatori de ciorba de fasole cu costita, va recomand Codrii Cosminului (Str. Virgiliu nr. 25), este mult mai buna decat cea de La Mama.

#15
Silent Thunder

Silent Thunder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 28.11.2002
Gill Flash in Baneasa. Asta daca sunteti mari amatori de mici si pastrama. Nici castrevetii lor murati nu sunt tocmai rai.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate